Пройти Іспанію. Як Україна грає з європейськими топ-збірними

Для того, аби отримати "пряму" путівку Євро-2016, збірній України потрібно виконати надзвичайно складне завдання - перемогти Іспанію

Еспресо.TV пригадує усі попередні зустрічі українців з європейськими топ-збірними, у яких наші футболісти перемагали лише двічі.

Франція – 9 матчів (1 перемога, 3 нічиї, 5 поразок)

Найсвіжіша у пам'яті перемога над збірною Франції у стиковому матчі відбору ЧС-2014. Команда Михайла Фоменка блискуче провела перший матч у листопаді 2013 року та завдяки голам Романа Зозулі та Андрія Ярмоленка виграла на "Олімпійському" - 2:0.

Але французи виправили становище у домашній грі в Сен-Дені, не залишивши українцям жодного шансу на успіх та завдавши їм болючої поразки 3:0. На чемпіонат світу до Бразилії поїхала Франція.

Також прикрою була невдача збірної України у фінальній частині домашнього Євро-2012. Команда Олега Блохіна стартувала з перемоги над Швецією – 2:1, але розвинути успіх не змогла та на мокрому від жахливої зливи полі "Донбас Арени" поступилася Франції 0:2.

Не впоралися українці під орудою Блохіна з французами й у кваліфікації Євро-2008, поступившись у гостях 0:2 та зігравши вдома унічию 2:2. У підсумку Україна посіла у групі принизливе четверте місце.

Та були у протистоянні з цією командою й приємні моменти. У відборі до Євро-2000 під керівництвом Йожефа Сабо Україна достойно виглядала у матчах з на той час чинними чемпіонами світу французами на чолі з легендарним Зінедіном Зіданом, двічі зігравши з ними унічию 0:0.

Тодішня збірна майже повністю була сформована з гравців блискучого "Динамо" Валерія Лобановського та мала у складі Андрія Шевченка у розквіті сил. Але після усіх своїх звитяг у групі, включно з перемогою та нічиєю проти росіян, врешті посіла друге місце, а в стикових матчах сенсаційно поступилася скромній Словенії.

Англія - 7 матчів (1 перемога, 2 нічиї, 4 поразки)

Інша топ-збірна, яку перемагали українці, – англійська. На фініші кваліфікації ЧС-2010 наші футболісти перемогли у Дніпропетровську, на той час вже невмотивованих у турнірному сенсі, британців 1:0 – відзначився Сергій Назаренко.

Але команді Олексія Михайличенко теж не судилося зіграти у фінальній частині світової першості. У стикових матчах вона натрапила на непоступливу Грецію та безславно "склала зброю".

Англія взяла в України реванш на Євро-2012 з таким же рахунком – 1:0, у скандальному матчі, у якому нападник нашої збірної Марко Девіч забив гол, який бачив весь світ, але не помітив угорський арбітр Віктор Кашшаї. Українці вибули з турніру.

Команда Олега Блохіна була близька, аби реваншуватися у відборі до ЧС-2014, але після дивовижного за красою голу Євгена Коноплянки "відпустила" англійців наприкінці матчу в Лондоні, дозволивши їм звести гру унічию 1:1.

Нульової нічиєї досягли англійці і в Києві, де діями українців вже керував Михайло Фоменко. Вона вивела Англію до фінальної частини турніру. А українців кинула у стикові матчі під згадуваний вже французький "каток".

Німеччина – 5 матчів (3 нічиї, 2 поразки)

Досить пристойно українці провели й свій останній матч зі збірною Німеччини. За загальним визнанням у листопаді 2011 року збірна України зіграла одну з найвидовищніших зустрічей у своїй історії, звівши товариську гру проти "Бундестіму" унічию 3:3.

Приємні спогади залишилися і від домашньої нічиєї 0:0 у кваліфікації ЧС-1998, коли Німеччина грала проти України у статусі чинного переможця чемпіонату Європи.

А найприкрішою виявилася зустріч нашої збірної, якою тоді керував славетний Валерій Лобановський, з німцями у стикових матчах кваліфікації ЧС-2002. Обнадійлива домашня нічия 1:1 змінилася прикрою гостьовою поразкою 1:4, яка відкрила Німеччині шлях до "срібла" світової першості.

Італія – 7 матчів (1 нічия, 6 поразок)

Чи не найзручнішим топовим суперником збірної України завжди була Італія. Лише одного разу українцям вдалося видерти у цієї команди у товариському матчі нічию 0:0. У решті випадків перемагали виключно італійці.

У далекому 1995 році Україна з Анатолієм Коньковим на чолі не мала жодних шансів проти Італії у своєму першому в історії відбірковому турнірі – до Євро-1996 - та двічі поступилася – 0:2 вдома та 1:3 у гостях.

Свою перевагу над Україною Італія довела й у кваліфікації Євро-2008, перегравши команду Олега Блохіна на своєму полі – 2:0 та у Києві – 2:1.

Але найбільше запам’яталася гра у фінальній частині чемпіонату світу-2006. Так, українці поступилися італійцям з рахунком 0:3, але за це їх майже ніхто не картав. Адже Олег Блохін привів нашу збірну до її найвидатнішого успіху в історії – потрапляння до вісімки найкращих команд світу.

Іспанія – 4 матчі (1 нічия, 3 поразки)

Між тим починалася та світова першість-2006 для збірної України катастрофічно – з ганебної поразки від Іспанії – 0:4.

Тим не менше в решті матчів проти цієї збірної українці виглядали не так вже й безнадійно. Наприклад, у відборі до Євро-2004 вдома під орудою Леоніда Буряка вирвали на останніх секундах гри у іспанців нічию 2:2 – завдяки голу Олександра Горшкова. На своєму полі іспанці виявилися сильнішими – 2:1, втім вирішальними для України стали нічиї з вірменами та північноірландцями й поразка від Греції, через що наша команда фінішувала у групі третьою.

Третьою збірна України залишиться й у відборі до Євро-2016. Але цього разу перемога над Іспанією, яка вже вирішила всі питання та гарантувала собі участь у фінальній частині турніру, дозволить нашим футболістам стати кращою третьою командою кваліфікації та оминути жахітливі для нас стикові матчі.

Врешті у березні цього року у себе на полі Іспанія не виглядала у зустрічі з Україною такою вже непереможною та виграла з мінімальним рахунком 1:0.


Усе відео: Youtube

Тоді команда Вісенте Дель Боске грала майже в оптимальному складі, а сьогодні вийде на поле без багатьох лідерів. Тож збірна України має неабиякий шанс покращити свою не надто привабливу статистику у протистояннях з п’ятьма європейськими топ-збірними.