//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
img
Дарина Фіалко 6 листопада, 2015 п'ятниця

Шедевральна пластика: 150 скульптур культових митців світу в "Мистецькому Арсеналі"

Еспресо.TV вирушив до "Мистецького Арсеналу" роздивитися скульптури художників світового рівня – Олександра Архипенка, Огюста Родена, Сальвадора Далі, Пабло Пікассо та інших

Еспресо.TV вирушив до "Мистецького Арсеналу" роздивитися скульптури художників світового рівня – Олександра Архипенка, Огюста Родена, Сальвадора Далі, Пабло Пікассо та інших

– Там паралельно проходить ще одна виставка.

– Але ж там навіть немає де сісти.

– Та є там, де посидіти.

Такий уривок із діалогу молодої пари почувся нам дорогою до Арсеналу. Вони, як і ми, поспішали на відкриття виставки "Шедеври світової пластики". І, як правильно було зауважено, одночасно з новою експозицією до 15 листопада діє виставка зібрання українського колекціонера Ігоря Диченка. Нагадаємо, нещодавно його дружина Валерія Вірська передала унікальну колекцію свого чоловіка на зберігання до "Мистецького Арсеналу".

У результаті вийшов масштабний виставковий проект – твори українських і світових митців із зібрань двох відомих колекціонерів – Ігоря Диченка та Ігоря Воронова. Останній представляє загалу свою приватну колекцію скульптур Едгара Дега, Олександра Архипенка, Жана Арпа, Костянтина Бранкузі, Рембрандта Бугатті, Поля Гогена, Сальвадора Далі, Альберто та Дієго Джакометті, Жака Ліпшиця, Арістіда Майоля, Генрі Мура, Ханни Орлової, Пабло Пікассо, Огюста Родена, Осипа Цадкіна, Деметра Чипаруса. "Я не вважаю, що ця колекція належить особисто мені. Вона належить усьому світові. І ось є така можливість показати людям, оскільки багато хто не має можливості виїхати закордон  і подивитися це все в музеях. У такій композиції в жодному музеї світу цього немає", - зазначив Воронов. Певна річ, окремі експонати хтось уже бачив раніше, хтось відкриє їх для себе вперше. Однак те, із яким захопленням відвідувачі різного віку розглядали скульптури, невгамовно фотографували їх і себе поруч із ними, свідчить про потребу в таких проектах.

Звісно, серед такої експозиції бажання посидіти не виникає ("там немає, де сісти"). Навпаки – хочеться повернутися до багатьох представлених творів, ще раз розглянути їх, краще відчути. Окрім приблизно 150 скульптур, глядача постійно супроводжують фотографії скульпторів, їхні короткі біографії та влучні цитати про себе, мистецтво, натхнення. Такий системний підхід до виставки дозволяє глибше пізнати побачене, створює відчуття цілісності.

null

null

null

null

null

null

 

"Я прагну відобразити себе в мистецтві, і якщо в моїй крові є частка української естетики (не сюжети), то вона відбивається у моїх формах"

Олександр Архипенко

 

Приємно, що серед плеяди видатних світових скульпторів є й українець Олександр Архипенко. Його граційні напівабстрактні металеві та кам'яні торси одні з перших "вітаються" з відвідувачами.

null

null

 

"У хорошій скульптурі завжди вгадуєш внутрішній імпульс. У цьому – секрет античного мистецтва"

Огюст Роден

 

12 листопада виповнюється 175 років від дня народження Огюста Родена – "першого скульптора сучасної епохи". Тож не дивно, що його скульптури представлені у відносно значній кількості. До слова, саме в день народження митця відбудеться лекція історика мистецтва Людмили Лисенко "Огюст Роден – маестро пластики".

null

null

null

Неподалік ваблять до себе клопіткі роботи "класика арт-деко" Деметра Чипаруса. Тут опиняєшся на острівці, де панує натхнення і любов. Танцівниці, закохані пари, створені зі слонової кістки та бронзи, що гармонійно переливається відтінками, окрім граційності форми вражають своїми емоціями, своїми задуманими, замріяними поглядами.  

null

null

null

null

 

"Сюрреалізм – повна свобода людського створіння та його право мріяти. Я – не сюрреаліст, я – сюрреалізм"

Сальвадор Далі

 

По інший бік експозиції бачимо витончених "Адама і Єву" – творіння рук Пабло Пікассо. Хоча це не єдиний представлений твір митця. Не відкривати ж нам усіх секретів. Далі – сюрреалізм від Сальвадора Далі, котрий, як кажуть, хто не зрозуміє, то відчує. До прикладу, можна порозгадувати таємниці, заховані у ящиках "Венери Мілоської". 

null

null

null

null

 

"Мистецтво – не те, що ви бачите, але те, що змушує бачити інших"

Едгар Дега

 

Завершує виставку добірка бронзових творів Едгара Дега, більшість із яких "оспівує" жінку. Свого часу Ігор Воронов прибав усю колекцію скульптур цього художника.

null

null

null

Ми провели для вас тільки невеликий екскурс "Шедеврами світової пластики". Представлено значно більше, на різний смак: різні форми, матеріали, стилі – постімпресіонізм,  кубізм, неокласицизм… І, звісно, навіть найдовершеніші фото не передадуть те, що бачимо наживо.

null

null

null

 

"Натхнення – ніжне шелестіння вітру, здатне спричинити буревій. Ми відчуваємо його навколо себе і в собі. І треба бути хорошим моряком, аби впоратися з ним"

Амедео Модільяні

 

Експозиція подарувала нам це "ніжне шелестіння вітру". Охочі також відчути його мають такий шанс до 6 грудня.

P.S. Виставка "Шедеври світової пластики" має ще один вектор – благодійний. Місця на колишньому військовому заводі вдосталь для здійснення масштабних мистецьких проектів, демонстрації тисяч експонатів. Однак це місце треба облагородити. Тож "Мистецький Арсенал", втомившись чекати державної підтримки, закликає небайдужих разом творити головний музей країни європейського рівня: купувати квитки на виставки, робити благодійні внески, спрямовані на реконструкцію будівлі.

Фото: Вікторія Руденко (Еспресо.TV)

 

новини партнерів

‡агрузка...

21 травня, 2019 вівторок

21 травня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати