Що відбувається з нами, коли ми просто п’ємо чай

18 січня, 2016 понедiлок
09:00

У час, коли на вулиці неприємно і незатишно, ми, заварюючи чашку чаю, підсвідомо, створюємо собі відчуття затишку та захищеності

Так стверджують психологи. А лікарі наголошують, що чай може не лише зігрівати, а й лікувати, а може й, навпаки, розвивати захворювання. І ми маємо знати, що і як пити.

Кожна друга людина на Землі обирає саме чай замість кави. До речі, цей напій більш популярний а Англії, а не на батьківщині - у Китаї. В Англії в середньому за рік лише одна людина випиває 1 тис 800 чашок чаю, також лише на одну людину припадає 4,5 кг сухого чаю. Тому саме ця країна займає 1 місце серед інших у вживанні цього напою.

Чорний чай

null

Традиційний. Саме його найбільше випивають англійці. Мілкий і крупнолистий, у пакетиках і врозсип. Саме в чорному чаї є багато корисних елементів, які позитивно впливають на нервову систему та на роботу шлунково-кишкового тракту. У чорному чаї багато мінералів, зокрема - фтору, марганцю, кальцію. У двох чашках цього напою міститься майже половина добової норми фтору, необхідного дорослій людині. Завдяки цьому мінералу, чорний чай сприяє зміцненню зубної емалі, а також, в поєднанні з кальцієм, перешкоджає передчасному розвитку остеопорозу (крихкості кісток). Вуглеводи, органічні кислоти, вітаміни, білки і амінокислоти сприяють виведенню шлаків з усіх органів людини. Головною родзинкою чорного чаю є те, що в ньому багато кофеїну, тому його радять вживати зранку замість кави, оскільки він також бадьорить організм, проте не так сильно впливає на нервову та серцево-судинну системи. 

Однак корисним чорний чай буде лише тоді, коли ви його правильно заварите. І показником тут є пінка, яка утворюється після того, як ви кинули у чашку чи заварник чай і залили окропом. Її не треба збирати і викидати (хіба, якщо вона має неприємний запах). Її треба акуратно розмішати і потім пити. А ще не варто його заварювати для заварки і розводити водою. Правильно робити одразу чай тієї міцності, яку ви потім питимете без доливання води.

Одна чашка чорного чаю на 10% покращує розумові здібності протягом 45 хвилин. А тонізуючі властивості його починають діяти вже через 30 хвилин після вживання і тривають, повільно затухаючи, протягом п’яти-шести годин.

Однак саме через кофеїн у чорному чаї, зловживання міцним напоєм призводить до безсоння та "розхитування" нервової системи. Не варто його пити також гіпертонікам та хворим з виразкою. Норма – не більше 5-6 чашок на день.

І ще, важливо. Саме чорний чай не варто залишати на завтра. Бо це до нього застосовується вислів: свіжий чай – як бальзам, а вчорашній, як отрута.

Зелений чай

null

Саме його визнали найкориснішим продуктом для довголіття і здоров’я. Експерти Центру досліджень раку в Японії протягом десяти років обстежили 9000 осіб і виявили, що ті, хто пив по 9 чашок зеленого чаю на день, жили в середньому на шість-сім років довше тих, хто вживав менше трьох чашок. Крім того, з'ясувалося, що серед шанувальників зеленого чаю тих, хто захворів усіма видами раку, було на 25-30% менше. А у Нідерландах вчені провели спеціальне тестування на добровольцях. Частина з них щодня пила по 5 чашок чаю, інша частина вживала каву. Через місяць аналізи показали, що у людей, які пили чай, більш високі показники діяльності імунної системи.

Зелений чай відрізняється високим вмістом катехінів і кофеїну. Він допомагає підвищити працездатність, виводить токсини, впливає на найважливіший показник фізичного стану - артеріальний тиск. Алкалоїди в зеленому чаї є найсильнішими стимуляторами нервової системи. Крім того, вони підсилюють серцеву активність, здатні прискорити пульс, мають сечогінну дію.

Саме зелений, а не чорний чай радять лікарі діабетикам та тим, хто бажає схуднути. Однак, не лише пити корисно зелений чай. На відміну від чорного, зелений чай, який стоїть один-два дні, хоч і втрачає свої смакові та ароматичні якості, набуває бактерицидних властивостей. Саме тому саме зеленим чаєм (охолодженим) лікарі радять промивати око, якщо в нього потрапила пилинка, а тампоном, змоченим у теплому зеленому чаї, протирають повіки запалених очей. Також така процедура допомагає, якщо у вас на оці ячмінь. Просто змочіть ватний диск у теплому зеленому чаї і покладіть на око. Плюс до всього – буде ще й ліфтинг-ефект.

А ось як ще використовують зелений чай. Зеленим чаєм (1 ч. л на склянку окропу) також промивають ніс під час нежиті. Цим же розчином (можна додати меду) полощуть горло під час ангіни, а без меду – варто полоскати ротову порожнину замість ополіскувачів для профілактики карієсу. 

А косметологи радять саме настій зелений чаю використовувати замість тоніка для будь-якої шкіри обличчя.

Проте не більше семи чашок на день! "Передозування" зеленим чаєм страшніше, ніж чорним, адже, підвищуючи артеріальний тиск, надмірне вживання зеленого чаю призводить до безсоння, роздратування і розвитку гіпертонії. А ще зелений чай протипоказаний хворим на анемію та хвороби печінки.

Однак, є ще й білий чай

null

Білий чай отримав свою назву через "білі вії" на листочках. Цей чай збирають рано вранці лише у квітні та вересні, тому що саме в цю пору листочки накопичують велику кількість вітамінів. На батьківщині цей напій називають “еліксиром безсмертя”, тому що він сприяє посиленню імунної системи, перешкоджає утворенню зубного каменю, захищає від ракових пухлин товстої кишки та підсилює обмінні процеси в коді людини, що і сприяє запобіганню її старіння. Також цей чай найбагатший антиоксидантами, що допомагає організму бути енергійним і не хворіти.

Червоний чай

null

Листя червоного чаю можна знайти лише у Тайвані чи у Китаї. Загалом, цей напій більше всього нагадує чорний чай. Дослідники давно довели, що саме червоний чай краще всього підіймає імунітет. Цей напій надзвичайно корисний. Він володіє хорошим сечогінним ефектом, знімає похмільний синдром, нормалізує кров'яний тиск, знижує рівень холестерину в крові, покращує роботу серця. Також, якщо його прикласти до синців або набряків, він миттєво їх знімає та лікує.

Бірюзовий чай

null

Бірюзовий чай майже неможливо знайти. Він, як у випадку червоного, нагадує суміш чорного та зеленого чаїв. За властивостями та користю цей напій нагадує більш зелений чай, ніж чорний. Він нормалізує обмін речовин, спалює жири, покращує стан шкіри, нормалізує кров'яний тиск, активізує кисневий обмін і підвищує м'язовий тонус. Листя цього чаю вирощують тільки у провінції Китаю – Фуцзянь.

Трав’яний чай

null

Трав’яний чай вживають вже дуже давно. Ще наші прабабусі та прадідусі помітили користь різних трав та рослин. Дуже корисними вважаються трав’яні чаї із додаванням м’яти, ромашки, імбиру, лісових ягід та рослин. Наприклад, ромашка допомагає заспокоїтися, м’ята позитивно впливає на травлення, листя смородини та малини корисно вживати при лікуванні простудних захворювань. І, до речі, цей чай можна виготовити власноруч. Треба лише улітку назбирати усіх корисних та смачних інгредієнтів та засушити, а потім вживати, коли забажаєте.

Теги:
Читайте також:
Київ
+15°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.06
    Купівля 39.06
    Продаж 39.53
  • EUR
    Купівля 42.22
    Продаж 42.95
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
28 березня
15:39
На фото: потяги
Україна та Словаччина цьогоріч запустять новий залізничний маршрут Київ - Кошице
15:04
Ілюстративне фото
Росіяни вдарили по селу на Харківщині: вбили жінку та поранили чоловіка
15:02
Авдіївка
Заступник комбрига 3-ї штурмової Жорін розповів про пріоритет росіян на Авдіївському напрямку
14:48
окупанти Мелітополь
У Мелітополі окупанти використовують авто з РЕБ "Пелена" для блокування мобільних і захисту від вибухових пристроїв, - Федоров
14:47
малюнок, діти
У Мінсоцполітики розповіли, скільки дітей в Україні потребують усиновлення
14:32
На фото: гурт "Бумбокс"
"Бумбокс" презентував пісню "Фіртка", записану в проміжках між бойовою роботою
14:27
Оновлено
Прем'єр міністр України Денис Шмигаль та прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск
Зброя, кордон, торгівля: уряди України та Польщі провели перемовини
14:02
OPINION
Ольга Лень
"СВО" проти України стала "священною війною" Росії
14:00
щеплення вакцинація
Захищає від штаму "Омікрон": в Україну доставили понад чверть мільйона доз вакцини проти COVID-19
13:55
Джонні Депп "Пірати Карибського моря"
Наступних "Піратів Карибського моря" знімуть без Джонні Деппа, - продюсер
13:48
Еспресо та “Голка”: “Бачимо прояви цензури і спробу зняти матеріал про Шуляк і Кубракова з сайту”
13:48
"Свідчення потепління": українські науковці виявили новий вид рослин біля станції "Академік Вернадський"
13:45
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 28 березня: скільки коштує долар, євро та злотий
13:39
Роман Насіров
Ексголову ДФС Насірова залишили під вартою ще на два місяці
13:35
Ексклюзив
Александар Вучич
Заява Вучича про загрозу національним інтересам Сербії - його внутрішня політична потреба, - політолог Варґа
13:31
Естонія
Посол Естонії: росіяни в Естонії мають більше прав, ніж у Росії
13:27
Олег Іващенко
"Призначив бойового генерала": Зеленський сказав, чого чекає від СЗР під керівництвом Іващенка
13:10
телемарафон
Маніпуляції за бюджетні кошти: уряд просять віддати гроші з телемарафону та Freedom на ЗСУ, створено петицію
13:09
акторка Іванна Сахно
"Винна їм половину зарплати": українка в Голлівуді Іванна Сахно розірвала контракт з Netflix, щоб не грати росіянку
13:09
відключення електроенергії
На Харківщині діють графіки відключень електроенергії: ситуація в енергосистемі станом на 28 березня
13:02
"У Росії немає ресурсів": ЦПД спростував фейк щодо підготовки росіян до наступу на Харків
12:59
Оновлено
річниця деокупації Ірпеня
Друга річниця деокупації Ірпеня: у місті вшанували пам'ять полеглих військових і цивільних
12:55
окупанти, орки
Росіяни не відпускають із фронту своїх військових, які укладали контракти на пів року, - Спротив
12:47
Ексклюзив
прикордонники
"Надзвичайно серйозно": у Раді резервістів ЗСУ назвали ймовірні завдання російських ДРГ у разі появи на Київщині
12:45
Росія ДНР ЛНР окуповані території
Британська розвідка розповіла про заходи русифікації на ТОТ України
12:24
США перекинули у Червоне море понад 3 тис. військових
Єменські хусити атакували військовий корабель США дронами
12:16
Чорне море, Крим
Росіяни готуються відбивати атаки українських ДРГ у Севастополі, - "Атеш"
12:14
Росія щодня продукує нові фейки
"У відповідь на теракт в Москві РФ знищила штаб-квартиру СБУ": добірка фейків і маніпуляцій світових ЗМІ за 28 березня
12:01
OPINION
Юрій Ніколов
Чим не догодив "слугам" "Уклон"
11:55
україна українці
Населення України може скоротитися до 25,2 млн у найближчі 26 років: Мінсоцполітики пропонує рішення
11:37
Оновлено
Стрілянина в Житомирі: поранений на вулиці чоловік помер у лікарні
11:20
За матеріалами ДБР судитимуть працівника військкомату та правоохоронця, які на Одещині торгували "білими квитками"
На Одещині судитимуть працівника ТЦК та правоохоронця, які торгували "білими квитками"
11:05
тарифи на електроенергію, лічильник
Атаки РФ на енергосистему: в Міненерго розповіли, чи підвищать тарифи на світло
10:50
Ексклюзив
"Через Курахове на Вугледар": військовослужбовець ЗСУ "Магнат" про спроби просування росіян
10:37
Намагався скоригувати удар по ТЕС та військовому шпиталю у Дніпрі: СБУ затримала підозрюваного
10:35
Огляд
світ, міжнародний огляд
Сіярто заявив про загрозливий ризик третьої світової війни, а українська армія окопується, щоб стримати атаки Росії. Акценти світових ЗМІ 28 березня
10:30
Наслідки руйнування житлового будинку після ракетного удару в Дніпрі
ООН: щонайменше 14 085 цивільних загинуло внаслідок російського вторгнення
10:15
Ексклюзив
гроші
З 29 березня збільшиться коло осіб, які мають право на допомогу в разі загибелі військового, - правозахисниця Денісова
10:10
ДБР викрило злочинну групу посадовців, яка зрубала 100-річні дуби на 60 млн грн у Чорнобильському заповіднику
Зрубали 100-річні дуби у Чорнобильському заповіднику на 60 млн грн: ДБР викрило посадовців держпідприємства
10:02
OPINION
Олексій Голобуцький
"Гаряча картоплина" мобілізації: з ким грають у пінг-понг?
Більше новин