Чому кандидати у президенти ФІФА плазують перед Росією

За місяць до виборів президента ФІФА кандидати на посаду розгорнули повномасштабну кампанію, в якій не соромляться шукати підтримки навіть у звинувачуваної в купівлі Чемпіонату світу-2018 Росії

Реальні претенденти

У вівторок ФІФА офіційно зареєструвала п'ятьох кандидатів на посаду нового президента організації, вибори якого відбудуться 26 лютого у Цюріху (Швейцарія).

За найголовнішу у світі футбольну посаду боротимуться: президент Азійської конфедерації футболу (АФК) шейх Салман бін Ібрагім аль-Халіф з Бахрейну, генеральний секретар УЄФА швейцарець Джанні Інфантіно, віце-президент ФІФА принц Йорданії Алі бін аль-Хусейн, колишній міністр з житлового будівництва ПАР Токіо Сексвале, а також екс-заступник генерального секретаря ФІФА француз Жером Шампань.

Ще півроку тому подібний склад кандидатів спрогнозувати не міг ніхто, але скандали, які охопили світовий футбол, значно вплинули на перебіг перегонів. Зокрема, був змушений зняти свою кандидатуру з виборів їхній головний фаворит – президент УЄФА Мішель Платіні.

Хоча ще наприкінці травня минулого року, коли на тлі корупційного скандалу оголосив про відставку швейцарець Йозеф Блаттер, альтернативи французу не було видно. Але через звинувачення у отриманні хабара від Блаттера ФІФА відсторонила Платіні від футболу на вісім років, що зробило його участь у виборах неможливою.

УЄФА, ще до того, як Платіні вибув з перегонів, підстрахувалася та терміново виставила кандидатуру свого генерального секретаря Джанні Інфантіно. Завдяки беззаперечній підтримці європейських країн швейцарець на очах набрав вагомий рейтинг та став реальним конкурентом нових фаворитів – шейха Салмана та принца аль-Хусейна.

Російська карта

За місяць до виборів президентська кампанія у розпалі. А кандидати на посаду не соромляться направо та наліво роздавати обіцянки, намагаючись схилити на свою користь представників 209 асоціацій, які мають право голосу.

Подекуди, аби отримати жаданий портфель, кандидати вдаються до відвертого плазування перед Росією, яка висить на волосині від втрати права на проведення Чемпіонату світу 2018 року. Росіянам, які суттєво впливають на світовий футбол за допомогою грошей "Газпрому", який є спонсором ФІФА та УЄФА, завуальовано обіцяють забути грішки, через які швейцарська прокуратура запідозрила, що Росія отримала ЧС-2018 нечесним шляхом.

Приміром, шейх Салман, який ще тиждень тому обіцяв відібрати у росіян право на організацію турніру, якщо їхню провину у хабарництві буде доведено у суді, раптом заспівав зовсім іншу пісню. Він запевнив, що у разі обрання президентом не відбиратиме ЧС-2018 у Росії, а турнір обов'язково відбудеться де й було заплановано.

Ставки зроблено

Це відбулося після того, як сама Росія  оголосила, що, як і решта країн-членів УЄФА, підтримуватиме на президентських виборах Джанні Інфантіно. Сам швейцарець минулої п'ятниці на виконкомі УЄФА особисто подякував за підтримку російською мовою. Крім цього, Інфантіно назвав розмови навколо нечесного отримання росіянами ЧС-2018 спекуляціями та висловив сподівання, що Росії вдасться організувати найкращий в історії чемпіонат світу.

Про те, щоб відібрати ЧС-2018 у Росії немає мови, заявив і Жером Шампань, додавши, що просто мріє бачити у своїй майбутній команді у ФІФА росіян.

А от принц Йорданії Алі бін аль-Хусейн  зробив іншу ставку, пообіцявши неодмінно переглянути результати виборів країн-господарок чемпіонатів світу 2018 та 2022 років. Врешті, вона може коштувати функціонеру посади.

Найбільші за кількістю членів Африканська та Азійська конфедерації футболу вже оголосили про підтримку шейха Салмана, що зробило його фаворитом перегонів. Зараз букмекери дають на перемогу представника Бахрейну коефіцієнт 1,91, відводячи Хусейну 2,62, а Інфантіно – 5,5. Аутсайдерами виборів є Сексвале – 17 та Шампань – 26.