Чому українські біатлоністки провалюють чемпіонат світу

Дмитро Марценишин
11 березня, 2016 п'ятниця
18:30

Через погану форму лідерів збірної України з біатлону Олени Підгрушної та Валі Семеренко наша жіноча команда ризикує залишитися без медалей чемпіонату світу вперше з 2009 року

Зміст

Якими були очікування

Жіноча збірна України мала перед чемпіонатом світу у Холменколлені великі амбіції.

Після річної перерви блискуче у великий спорт повернулася капітан команди Олена Підгрушна. Олімпійська чемпіонка у першій же гонці сезону у шведському Естерсунді здобула бронзову нагороду на дистанції 15 км, а потім на цьому ж етапі Кубку світу стала третьою у спринті.

Головну свою цьогорічну перемогу наша біатлоністка здобула у канадському Кенморі, де вона стала першою у спринті. Це "золото" виявилося для Підгрушною першим у кар'єрі в особистих гонках на етапах Кубка світу.

Тож логічно було очікувати успіхів і на світовій першості. На ній українка востаннє виступала у 2013 році у чеському Нове Место і стала однією з головних героїнь турніру. Підгрушна виборола "золото" на дистанції 7,5 км, "бронзу" у гонці переслідування та "срібло" у складі естафетної команди.

Крім того, у Холменколлені титул чемпіонки світу у мас-старті мала захищати Валя Семеренко, яка здобула золото на минулорічній першості у фінському Контіолахті. Хоча слід відзначити, що вона пропустила частину передсезонної підготовки через хворобу, перебувала не у найкращій формі і вище дев'ятого місця у особистих гонках цього сезону не піднімалася.

Найбільші ж надії у Холменколлені покладалися на естафетну збірну, на рахунку якої цього сезону був повний комплект нагород на етапах Кубку світу – "золото" у німецькому Рупольдингу, "срібло" у американському Преск-Айлі та "бронза" у австрійському Хохфільцені. Ці успіхи дозволили українкам захопити лідерство у загальному естафетному заліку Кубку світу.

Що дало привід для оптимізму

Те, що очікування від чемпіонату світу не безпідставні, підтвердилося після першої гонки – змішаної естафети 2х6, 2х7,5 км, де перші два етапи бігли Валя Семеренко та Олена Підгрушна.

Семеренко передала естафету партнерці третьою та продемонструвала на своєму етапі непоганий шостий час за швидкістю. Це свідчило, що українці вдалося набрати перед турніром непогану форму.

Підгрушна свій етап завершила четвертою, але при цьому скоротила відставання від лідера з 29,8 сек, до мізерних 0,4 сек. За "чистою" швидкістю українка на своєму відтинку дистанції взагалі була однією з найкращих – другою.

У підсумку збірній України нагороду здобути не вдалося. Побувавши завдяки зусиллям Сергія Семенова у лідерах, вона на останньому етапі через брак досвіду виступу на таких турнірах Дмитра Підручного скотилася на четверту позицію.

Але загалом естафета залишила позитивне враження.

Коли з'явилися підстави для хвилювання

Тим не менше, позитивні очікування справдилися лише у чоловічому спринті, де Семенов несподівано приніс Україні другу в історії нашого чоловічого біатлону особисту нагороду – "бронзу".

Жіноча гонка на 7,5 км виявилася для лідерів української команди провальною. Підгрушна з одним промахом фінішувала лише 16-ю, продемонструвавши на лижні 21 час.

Семеренко взагалі стріляла та бігла однаково погано, заробивши чотири штрафні кола, фінішувавши 80-ю та не класифікувавшись у гонку переслідування.

У підсумку кращою з українок у спринті виявилася Ірина Варвинець, яка посіла 13-те місце. Але їй, як і Підгрушній, було важко з такої позиції штурмувати п'єдестал пошани у гонці переслідування, яка проводиться з врахуванням результатів спринту.

Зрештою капітан команди на дистанції 10 км зробила більше, ніж від неї можна було очікувати, і піднялася на п'яте місце, але жадана медаль виявилася недосяжною.

Чому індивідуальна гонка викликала відчай

У гонці на 15 км нарікань не викликав лише виступ Ірини Варвинець, яка з одним промахом зуміла посісти високе 9-те місце.

Семеренко знову виглядала безпорадно і з двома штрафними хвилинами та 59 швидкістю фінішувала лише 44.

Що стосується Підгрушної, то вона гонку на 15 км взагалі не завершила. Українка "впіймала" штрафну хвилину вже на першій стрільбі, ще більше погіршивши своє становище через промах на заключному вогневому рубежі, а на останньому колі зійшла з дистанції.

Після гонки це пояснили тим, що у лідера збірної "стрибав" пульс та виникли проблеми з диханням. Через це тренери жіночої команди на чолі зі словенцем Урошом Велепецем навіть сумнівалися, чи ставити Підгрушну на естафету, де вона традиційно була фінішером та розглядали варіант за яким її могла замінити Анастасія Меркушина.

Врешті стан Підгрушної у п'ятницю вранці покращився і до складу команди вона потрапила. Але довірили їй не четвертий, як завжди, а третій етап. Розпочинала гонку Валя Семеренко, на другому етапі змагалася Ірина Варвинець, а фінішером стала Юлія Джима, для якої ця роль теж була незвичною.

Зрозуміло, що подібну ротацію складу довелося робити не від кращого життя. Цими перестановками тренери фактично визнали, що їм не вдалося підвести лідерів команди до головного страту сезону у оптимальній формі.

Як мрії про естафетну нагороду зруйнувалися

Уже в ході естафетної гонки з'ясувалося, що рішення виставити Підгрушну на гонку було помилковим.

Збірна України непогано розпочала естафету. Семеренко стріляла безпомилково і обидва вогневі рубежі залишала другою. Проблеми зі швидкістю далися взнаки на останньому колі, тому українка передала естафету шостою.

Проте Варвинець вдалося покращити становище. Не використавши жодного запасного патрона, українка завершила свій етап третьою.

Але старання партнерок по збірній звела нанівець Підгрушна, яка заробила штрафне коло та опустилася на 13 місце, а естафету Джимі передала сьомою.

Все що вдалося українці на останньому етапі – це піднятися на п'яту позицію, на якій наша збірна й завершила гонку. Чемпіонками світу стали норвежки, срібними медалістками – француженки, а бронзовими – німкені.

Чи є ще шанси на медалі

Останній шанс все ж таки здобути нагороду на чемпіонаті світу українські біатлоністки отримають 13 березня, коли на чемпіонаті світу відбудеться гонка з масовим стартом. У ній виступлять чотири наші біатлоністки – Підгрушна, Варвинець, Джима та Семеренко, яка попри невдалі виступи у Холменколлені отримала право захищати титул на дистанції 12,5 км на правах чинної чемпіонки світу.

Якщо українкам не вдасться у неділю відзначитися, то наша жіноча збірна залишиться без медалей чемпіонату світу вперше з 2009 року, коли вона повернулася з порожніми руками з південнокорейського Пхенчхану.

Теги:
Читайте також:
Київ
+7.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.35
    Купівля 41.35
    Продаж 41.93
  • EUR
    Купівля 47.04
    Продаж 47.77
  • Актуальне
  • Важливе
2025, неділя
27 квітня
10:50
Ексклюзив
Дональд Трамп
Адміністрація Трампа повторює помилку - фліртує з ідеєю перезавантаження відносин з Росією, - експосол США в Україні Гербст
10:26
Канада ДТП
У канадському Ванкувері автівка в'їхала в натовп на фестивалі: є жертви
10:20
Ексклюзив
Дипломатичний аспект превалює над бойовим, - генерал Романенко прокоментував ситуацію на прикордонні з РФ
10:03
OPINION
Україна-Росія: Чи стане Дональд Трамп "геополітичним Геростратом"?
09:29
Ексклюзив
Віталій Портников
Не постать, а географія: Портников про пріоритет вибору нового Папи Римського
09:27
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
"Заманюють привілеями у навчанні": окупанти на Луганщині агітують студентів вступати до "козачих співтовариств"
09:17
ЗСУ, ППО
Нічна атака Росії: сили ППО знищили 57 зі 149 ворожих дронів
09:11
Оновлено
Атака на Павлоград уночі 27 квітня
РФ вночі атакувала Україну ударними дронами: у Павлограді загинув чоловік і постраждала дитина, поранені цивільні на Одещині, Житомирщині та Сумщині
09:04
Ексклюзив
Зустріч Зеленського з Трампом на похороні Папи Франциска (Ватикан, 26.04.2025)
Трамп не такий сильний, коли не має поряд своїх фанатів, - речник Українського конгресового комітету США Добрянський
08:10
Оновлено
ЗСУ
За добу на фронті відбулося 174 боєзіткнення: Сили оборони відбили 68 штурмів ворога на Покровському напрямку
08:07
OPINION
Країна, яка програє війну, не має шансів оплачувати рахунки
07:45
Інфографіка
втрати окупантів
РСЗВ, 8 танків і 1030 військових: що втратила армія РФ за добу на фронті
07:37
Військовий Південної Кореї випадково відкрив вогонь з кулемета у бік КНДР
07:22
Партизани влаштували диверсію на залізниці і порушили логістику окупантів на Луганщині
00:24
Володимир Зеленський
Це саме те, чого хотів Папа Франциск: Зеленський обговорив повернення українських дітей із кардиналом Дзуппі
2025, субота
26 квітня
22:50
Ексклюзив
Віталій Портников
Історія з копалинами має дещо анекдотичний характер: Портников щодо угоди про рідкісноземельні метали між США та Україною
22:34
військовополонені з КНР
Тилове забезпечення українського війська краще, ніж у РФ: полонений з КНР про службу в російській армії
21:51
Bring Kids Back UA
Ще 12 українських дітей, які жили під постійним тиском, вдалося повернути на батьківщину з ТОТ
21:45
Оновлено
Іран
В Омані завершились перемовини між США та Іраном щодо ядерної програми Тегерану: зустріч тривала 6 годин
21:36
Ексклюзив
путін трамп
Кремль продовжуватиме використовувати Трампа, щоб досягти всіх своїх цілей невоєнним способом, - Фейгін
21:33
Володимир Зеленський і Джорджа Мелоні
"Є спільна позиція: безумовне припинення вогню": Зеленський у Римі зустрівся з Мелоні та фон дер Ляєн
21:30
Ексклюзив
Віталій Портников
Віддати чотири області - відстрочити момент остаточного зникнення України з політичної мапи світу: Портников про вимоги Кремля
21:22
Павло Скоропадський під час перебування у Німеччині
Цей день в історії: під час евакуації у 45-му помер поранений гетьман Скоропадський
21:16
Алар Каріс
Президент Естонії: Трамп пообіцяв мені не виходити з перемовин щодо України
20:44
полювання
У селищі на Одещині узаконили полювання на перелітних птахів: яка причина
20:27
Оновлено
Артем Козак, "Інгулець" - "Олександрія"
УПЛ: "Чорноморець" програв "Руху", а двобої "ЛНЗ" з "Кривбасом" та "Оболоні" з "Карпатами" завершилися нічиїми
20:12
Ватикан порушив протокол, щоб надати Зеленському місце в першому ряду на похороні Папи Франциска, - The Telegraph
20:05
OPINION
блог Роман Безсмертний
Хто може стати Папою Римським
19:57
Оновлено
Ігнат Кузін після затримання
ФСБ затримала підозрюваного в підриві російського генерала Москалика вихідця з Сум
19:24
Ексклюзив
Нафта
Наберіться терпіння: експерт з енергетики Закревський про зниження ціни на нафту
19:16
погода весна хмари
Дощі можливі лише на сході та північному сході: синоптикиня Наталка Діденко розповіла, якою буде погода в Україні на Провідну неділю
19:16
Ексклюзив
HIMARS
"Є два сценарії й вони будуть розглядатись у Вашингтоні": експосол США в Україні Гербст про постачання американської зброї до України
18:53
втрати росіян
У Генштабі назвали кількість втрат РФ та КНДР від початку проведення операції Сил оборони в Курській області
18:34
САУ "Богдана"
Україна збільшила виробництво САУ "Богдана" до 36 одиниць на місяць, - Army Technology
18:14
Оновлено
Макрон тет-а-тет зустрічаєтьс із Зеленським у Римі (26.04.2025)
Макрон після розмови з Зеленським у Римі: тепер Путін має довести, що він дійсно хоче миру
18:13
Дональд Трамп
"Дозволив Росії вкрасти Крим в України без жодного пострілу": Трамп звинуватив Обаму в анексії росіянами півострова
18:06
OPINION
Що нам дали прямі переговори США з Росією?
18:01
Ексклюзив
ЗСУ
Наступ потроху починається: майор запасу НГУ Гетьман про весняно-літню військову кампанію армії РФ
17:52
Дональд Трамп
"Може, він просто дурить мене": Трамп після розмови з Зеленським у Ватикані припустив, що Путін насправді "не хоче зупиняти війну"
17:45
Аналітика
Трамп підірвав довіру до долара
Трамп підірвав довіру до долара. Чи варто українцям переводити заощадження в євро
Більше новин