Чому "Динамо" не варто сварити за невдачу з "Манчестер Сіті"

Попри поразку у 1/8 фіналу Ліги чемпіонів у протистоянні з англійським "Манчестер Сіті", київське "Динамо" заслужило схвальних відгуків за цей єврокубковий сезон

Чому завдання "Динамо" виглядало складним

Перед повторним матчем 1/8 фіналу Ліги чемпіонів шанси "Динамо" відігратися після домашньої поразки від "Манчестер Сіті" з рахунком 1:3  виглядали низькими. Аби розраховувати на вихід у чвертьфінал, киянам у гостях було необхідно забивати  щонайменше три голи.

Це завдання виглядало складним, враховуючи кадрові проблеми, які мав головний тренер "Динамо" Сергій Ребров. У вівторок через травми він не міг розраховувати на бразильського форварда Жуніора Мораеса, опорного півзахисника Сергія Рибалку.

Крім того, через ушкодження під запитанням була участь у грі правого захисника з Бразилії Данілу Сілви та парагвайського лівого хавбека Дерліса Гонсалеса.

Як Ребров вирішував проблеми

У підсумку Рибалку замінив португалець Мігель Велозу. Трохи ближче до чужих воріт у центральній зоні розташувалися Денис Гармаш та Віталій Буялський.

Сілва та Гонсалес залишилися у запасі. На правому фланзі оборони діяв хорват Домагой Віда, який перший матч відіграв на протилежній брівці. За лівий фланг захисту у вівторок відповідав португалець Віторіну Антунеш, який пропустив київську зустріч проти манчестерців через дискваліфікацію.

Що стосується Гонсалеса, то його у стартовому складі замінив Олег Гусєв. А за відсутності Мораеса на позиції центрфорварда у Реброва не було альтернативи Лукашу Теодорчику і поляк очікувано вийшов на поле з перших хвилин.

Чи виправдали себе кадрові рішення

Найвідчутнішою втратою у другому матчі проти "Манчестер Сіті" виявилася відсутність Рибалки. Перед грою потенційну появу на місці "опорника" Велозу багато фахівців сприймали з насторогою. Португалець виправдав найгірші очікування.

Він не лише непереконливо грав у відборі, дозволяючи суперникам вільно долати середину поля, але й припускався численних помилок при передачах. Велозу лише в першому таймі зазнав кількох втрат, які призвели до контратак суперників.

Також не вистачало надійності обороні на флангах. Віторіну Антунеш не завжди встигав повертатися до своїх воріт після підключень до атак. Програвав боротьбу у своїй зоні відповідальності й Віда.

Чому динамівці нічого не створили у першому таймі

У першому таймі обидві команди діяли обережно. "Манчестер Сіті" не поспішав йти великими силами вперед, бо його влаштовував рахунок. "Динамо", попри необхідність забивати, також вичікувало і не ризикувало стрімголов кидатися вперед.

Хоча події розвивалися на користь киян. Вже на початку матчу один за одним через травми поле залишили обидва центральні захисники англійського клубу – Венсан Компані та Ніколас Отаменді.

Їх замінили Ельякім Мангала та Мартін Демікеліс, які рідко грають в дуеті і є незіграними. Тим не менш, динамівці не ставили перед цією парою складних завдань і за весь перший тайм не створили жодного гольового моменту.

Передовсім через те, що "випадав" з гри Теодорчик, який діяв статично та не створив суперникам проблем.

Які перестановки зробив тренер, аби пожвавити гру

Ребров відреагував на це замінами та несподіваними тактичними перестановками. Польського форварда замінив Дерліс Гонсалес, який розташувався на лівому фланзі. Олег Гусєв перейшов на правий фланг, а Андрій Ярмоленко зайняв позицію центрфорварда.

У середині тайму Гусєв вже виглядав відверто втомленим і поступився місцем на полі Олександру Яковенку. А Дениса Гармаша, який також почав грубо помилятися у центрі, замінив Сергій Сидорчук.

Перестановки допомогли пожвавити гру "Динамо" та створити кілька небезпечних моментів. Проте Андрій Ярмоленко використати їх не зміг. Нічия 0:0 вивела до чвертьфіналу Ліги чемпіонів "Манчестер Сіті".

За що динамівцям варто подякувати

Тим не менш, "Динамо" можна занести завершену єврокубкову кампанію собі у актив.

Команда Сергія Реброва добре виглядала на груповому етапі, де потрапила до однієї групи з англійським "Челсі", португальським "Порту" та ізраїльським "Маккабі" з Тель-Авіву.

У першому колі кияни перемогли на виїзді лише аутсайдера групи - "Маккабі" - 2:0, а з головними конкурентами у боротьбі за вихід до плей-офф зіграли вдома унічию – з "Порту" - 2:2, а з "Челсі" - 0:0.

Ще складнішим становище чемпіонів України стало після того, як вони у четвертому турі програли англійцям у гостях - 1:2. Після цього їм було потрібно набрати у двох матчах 6 очок. Але динамівці із складним завданням впоралися.

Спочатку вони виграли у гостях головних конкурентів з Португалії – 2:0. А у заключному турі перемогли вдома "Маккабі" – 1:0.

Яким є підсумок виступу киян у Лізі чемпіонів

Зробили це кияни за порожніх трибун "Олімпійського". УЄФА заборонив глядачам бути присутніми на матчі через інцидент, якийсь стався у Києві під час гри проти "Челсі", коли на стадіоні хулігани побили темношкірих фанів "Динамо".

Без глядачів мав відбутися і перший матч 1/8 фіналу проти "Манчестер Сіті", але київському клубу вдалося пом'якшити вирок. Так що вболівальники змогли стати свідками повернення "Динамо" у плей-офф Ліги чемпіонів після 17-річної перерви.

Власне це повернення і стало головним підсумком цього єврокубкового сезону для команди Реброва. І на його тлі навіть у поразці від манчестерців слід шукати користь – вона стала для "Динамо" тим необхідним досвідом, який може допомогти футболістам виправити помилки у майбутньому.