live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Загравання зі злом. Чим пов'язані вирок Савченко і теракти в Брюсселі

Досвід Рейгана і Буша, або як знищити тероризм і режими з ганебними вироками

Поки терористичні організації будуть мати в своєму розпорядженні великі території для тренувань і поки будуть існувати режими, які надають підтримку тероризму - терор триватиме, які б заходи безпеки ми не ухвалювали.

Поки в світі будуть існувати авторитарні режими, політика яких підтримується до того ж більшістю їхніх власних громадян - будуть виноситися неправедні вироки.

Я далекий від конспірології і не збираюся пов'язувати воєдино терористичні акти в столиці Бельгії і вирок Надії Савченко. Взаємозв'язок - абсолютно в іншому.

Після 11 вересня президент Джордж Буш міг би спробувати забезпечити безпеку Сполучених Штатів і домогтися того, щоб жоден потенційний терорист не потрапив би на територію країни. Але це вимагало б зміни в самій тканині державності США.

Буш пішов вірним шляхом - він почав операцію в Афганістані, поставив крапку на симбіозі "Талібану" і "Аль-Каїди". Знищення режиму Саддама в Іраку - а цей режим був одним із спонсорів світового терору - стало ще одним важливим фактором, який зменшив можливості терористів.

Ще раз повторю: терорист не тренується у вас на кухні. Для успіху йому потрібна державна інфраструктура терору. І для того, щоб перемогти терор, потрібно знищити "Ісламську державу" разом з факторами, які її породжують - тобто разом з авторитарним режимом Асада в Сирії. Іншого шляху просто немає.

За десятиліття до того, як президент Буш визначився зі стратегією свого наступу на зло, інший президент - Рональд Рейган - зрозумів, що з радянським авторитарним режимом неможливо домовитися. Що цей режим можна тільки послабити - і тоді він забереться з Афганістану, звільнить політичних в'язнів, перестане знущатися над Європою.

Рейган не займався "розрядкою напруженості" з ведучою ядерною державою комуністичного світу. Він втягнув її лідерів в гонку озброєнь. Він показав, що США не мають наміру піддаватися на шантаж.

І в результаті Радянський Союз не просто пішов з Афганістану, не просто звільнив всіх дисидентів, не просто змушений був відмовитися від Європи.

"Імперія зла" просто здохла, як старий мерзенний дракон. Здохла саме тому, що з нею не церемонилися. Що її хотіли перемогти, а не приручити.

Цей досвід видатних американських президентів необхідно враховувати, коли ми говоримо про терористичні акти в Брюсселі, вирок Савченко, звільнення українських заручників путінського режиму. Зло не можна умовити бути добрим. Як і будь-яку отруйну рослину, його потрібно позбавити коренів.

новини партнерів

29 січня, 2020 середа

28 січня, 2020 вівторок

29 січня, 2020 середа

28 січня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати