Україна – Кіпр. Як експерименти Фоменка ледве не зіпсували дебют Шевченку

Товариський матч проти Кіпру головний тренер збірної України Михайло Фоменко присвятив експериментам зі складом, ледве не зіпсувавши дебют своєму новому асистенту – Андрію Шевченку

Що змусило тренерів експериментувати

Матчем проти Кіпру збірна України розпочинала серію контрольних ігор перед участю у фінальній частині Євро-2016.

Для головного тренера нашої національної команди Михайла Фоменка та його нового асистента Андрія Шевченка зустріч у Одесі стала зручним приводом для експериментів. Перед грою українці мали великі кадрові проблеми.

Через травми до розташування команди не приїхали лівий вінгер Євген Коноплянка, опорний хавбек Сергій Рибалка та захисник Ярослав Ракицький, а його напарник по центру оборони Євген Хачеріді пропускав гру через ангіну.

Фоменко був вимушений терміново викликати двох захисників – Євгена Селіна з грецького "Платаніаса" та Артема Путівцева з польської "Термаліки", який опинився у національній команді вперше у кар'єрі.

Чи здивував Фоменко складом

Путівцев несподівано вийшов у стартовому складі у парі з Олександром Кучером. Місце у воротах зайняв Денис Бойко. Справа в обороні розташувався Артем Федецький, зліва – В’ячеслав Шевчук. В центрі півзахисту діяли Тарас Степаненко, Руслан Ротань та Денис Грамаш. На позиції лівого хавбека грав Олег Гусєв, правого вінгера – Андрій Ярмоленко. А у центрі нападу розташувався Роман Зозуля.

Тож Фоменко вирішив не вдаватися до радикальних експериментів та виставив склад наближений до оптимального. Новачком у ньому був лише Путівцев.

Як розвивалися події

Збірна України активно розпочала матч, але попри суттєву перевагу небезпечних моментів біля воріт команди Кіпру не створила.

Відбивши стартовий наступ, гості першими отримали гольовий шанс. Українці помилилися при створенні штучного офсайду, але Нестор Мітідіс опинившись наодинці перед Бойком не влучив, як слід по м'ячу і нагоду втратив.

Команда Фоменка відповіла двома моментами Степаненко, коли він грав на добиванні після ударів Зозулі. Одне з них на 40-й хвилині виявилося точним. Збірна України повела 1:0.

У другому тайм після численних замін українці виглядали менш дисципліновано і могли втратити наприкінці матчу перемогу, але в одному епізоді нашу команду врятувала штанга, а в іншому – Бойко.

Яке враження залишили новачки

У четвер у складі збірної України дебютувало одразу п’ять футболістів.

До центрального захисника Артема Путівцеві в першому таймі не було запитань, але й суперники багато проблем в обороні не створювали. У другій половині гри кіпріотам вдавалися стрімкі контратаки, які центральні захисники не завжди стримували. Під час однієї з них Путівцев послизнувся біля своїх воріт, дозволивши вийти на ударну позицію супернику, який влучив у штангу.

Іван Петряк відіграв весь другий тайм на лівому фланзі півзахисту. Він був активним, загострював гру в атаці, а в одному з моментів надійно зіграв в обороні, врятувавши команду від потенційно небезпечного моменту.

Центральні півзахисники Віктор Коваленко та Максим Малишев непогано взаємодіяли у наступі та неодноразово загрожували чужим воротам. Проте після їх появи у середині поля, українцям бракувало надійності. Через це збірна Кіпру легко переходила від оборони до атаки.

Микита Каменюка вийшов на лівий фланг оборони лише на 81-й хвилині, коли гра йшла на зустрічних курсах. Навести лад на своїй ділянці поля йому за таких умов не вдалося.

Хто найбільше помилявся

Втім лівий фланг оборони виглядав слабко і у першому таймі. В’ячеслав Шевчук дозволяв суперникам робити неприємні навіси. А на 20-й хвилині помилився при створенні штучного положення поза грою, завдяки чому збірна Кіпру організувала вихід один на один. Вірогідно ці помилки стали наслідком відсутності у футболіста ігрової практики у "Шахтарі", де він навесні програє конкуренцію за місце у складі.

В опорній зоні більш-менш добре все складалося лише у першому таймі, коли на полі перебували Степаненко, Ротань та Гармаш. Та й то останній вкотре продемонстрував, що після зимової перерви далекий від своєї кращої форми, припустившись небезпечної втрати м’яча.

У другому таймі Коваленко, Малишев та Тимощук не змогли знайти спільної мови та дозволили на стратегічній ділянці отримати перевагу суперникам. Гості не тільки без проблем долали центральну зону, але й завдавали небезпечних ударів з-за меж штрафного майданчику, де підбирати м’яч мали згадувані футболісти.

Кого слід похвалити

Кращим гравцем матчу у складі збірної України став форвард Роман Зозуля, який повернувся до команди після майже річної перерви, пов’язаної з травмою. Форвард постійно тримав суперників у напрузі, агресивно вступав у боротьбу при втраті м’яча, та вдало асистував партнерам.

Саме Зозуля у першому таймі створив два небезпечні моменти для Степаненка. На 29-й хвилині він примусив воротаря відбити м'яч перед собою пробивши з розвороту. А коли півзахисник на 40-й хвилині відкрив рахунок, виграв верхову боротьбу та завдав удару з яким знову не впорався голкіпер.

На початку гри непогано виглядав і Ярмоленко, який турбував суперників не лише на правому фланзі, але й зміщувався у центр та не шкодував м’яча для партнерів. Втім у другому таймі лідер збірної знизив активність і більше нічим не запам’ятався.

Чи варто бити на сполох

Від першої гри збірної України у 2016 році залишилося двояке враження. Команда Михайла Фоменко зіграла дисципліновано у першому таймі, але при цьому створила мало моментів біля воріт відверто посереднього суперника.

Після великої кількості замін у другій половині гри у діях господарів панував хаос. Його можна частково списати на незіграність футболістів, які вийшли на поле. Але з іншого боку це свідчить про те, що дебютанти збірної поки не готові повноцінно замінити її лідерів, хоча перемогу 1:0 наша команда таки втримала. У будь-якому випадку інформацію необхідну для аналізу тренери отримали.

Наступна перевірка буде для збірної України набагато серйознішою – 28 березня у Києві нашим футболістам протистоятиме інший учасник фінальної частини Євро-2016 – команда Уельсу.