Боксери-професіонали на Олімпіаді - це маразм, - тренер збірної України Сосновський

Дмитро Марценишин
6 квітня, 2016 середа
20:00

Головний тренер збірної України з боксу Дмитро Сосновський про виступ Володимира Кличка на Олімпіаді-2016, успіхи і невдачі "Українських отаманів" та боротьбу національної команди за путівки до Ріо

Сьогодні у турецькому Самсуні розпочався олімпійський кваліфікаційний турнір. Чому збірна України приїхала на нього не маючи жодної олімпійської ліцензії, про ставлення до виступів "Українських отаманів" у Всесвітній серії боксу (WSB) та резонансне рішення Міжнародної федерації аматорського боксу (AIBA) дозволити виступати на Олімпіаді у Ріо-де-Жанейро професійним бійцям, Еспресо.TV розповів головний тренер збірної України Дмитро Сосновський.

Яким є ваше ставлення до рішення AIBA дозволити професіоналам виступати на Олімпіаді-2016?

Для мене рішення дозволити виступати боксерам-професіоналам на Олімпіаді, однозначно, це маразм. Професійні боксери на Іграх - це з будь-якого боку неправильно. От припустимо, у мене є боксер у збірній - суперважковаговик, він зі мною пройшов усі змагання, готувався, відібрався на Олімпійські ігри, а приходить Володимир Кличко, при всій до нього повазі, і каже – я хочу їхати на Олімпіаду. Куди мені того боксера, який здобув путівку на Ігри подіти? Адже збірна має право заявити у кожній ваговій категорії лише одного представника.

Якою є система кваліфікаційного олімпійського турніру, скільки ліцензій у кожній ваговій категорії буде розігруватися у Самсуні?

У кожній категорії розігруватиметься по три ліцензії, а в суперважкій та першій важкій категоріях (до 91 кг, - авт.) - по дві путівки. Так повелося, що важковаговиків на Олімпіаді менше. Якщо в інших категоріях на Іграх виступає по 26 боксерів, то у "тяжів" – лише 16.

Загалом до системи відбору є багато запитань. Але не ми її винайшли, є AIBA, вона встановлює правила і ми їх зобов'язані дотримуватися.

А які саме запитання виникають до системи відбору на Олімпіаду?

А як на чемпіонаті світу можна в категорії розігрувати лише по дві ліцензії?! Це нереальні речі. Зараз відбір проводиться за континентальними квотами, які розподілені несправедливо. За такої кваліфікації не всі найсильніші боксери потраплять на Олімпіаду. Але якщо ви вже робите таку систему, то дайте тоді адекватні квоту – 10, 8 осіб, щоб усі, хто на це заслуговує отримали шанс.

Чотири роки тому олімпійська кваліфікація була справедливіше побудована?

Раніше у кожній вазі на чемпіонаті світу давали по 10 путівок. Якщо пригадати лондонську Олімпіаду, то ми на неї відбиралися у жовтні 2011 року на чемпіонаті світу у Баку. А сама Олімпіада відбувалася у серпні 2012 року. Фактично за півроку до Ігор було завершено олімпійський відбір. А ті хлопці, які здобули путівки у Баку, а у нас шість ліцензій було за підсумками чемпіонату світу, вже готувалися до Олімпійських ігор.

Зараз же вирішальний відбір відбувається у квітні. Паралельно AIBA запустила Всесвітню серію боксу. Формат змагань зовсім інший, поєдинки складаються з п'яти раундів по три хвилини, бійці виходять у ринг без майок. Тобто, вони боксують не за олімпійськими правилами, а напівпрофесійними. Суддівство там зовсім інше.

Заважало те, що було три різні шляхи відбору - окрім чемпіонату світу ліцензійними були турніри WSB та APB (індивідуальні напівпрофесійні змагань міжнародної федерації - AIBA Pro Boxing – авт.)?

Заважало. До того ж і ми припустилися помилок. Нам у попередньому сезоні не потрібно було дивитися у "Отаманах" на командні перемоги та поразки. Слід було визначити три-чотири хлопця і вести їх за ліцензією.

Щоб шанувальники боксу розуміли про що я - поясню. Ми поїхали у Волгоград і програли там росіянам з рахунком 0:5. Хоча я вважаю там не було 0:5, було 2:3. Росія своє робить.

Так от - ми у підсумку не взяли жодної ліцензії. Росіяни ж приїхали до нас в Україну та програли 2:3. Ми раділи, що перемогли росіян, але вони поїхали від нас з двома ліцензіями. Що ж ми виграли?

Хоча цього сезону "Отамани" роблять корисну роботу для українського боксу. Десять хлопців завоювали право виступати на ліцензійному турнірі, який окремо буде відбуватися серед боксерів, які виступали у WSB та APB. Навіть якщо з десяти один здобуде ліцензію – це вже супер. Здобудуть дві-три – ще краще.

Це - конкретна робота. А надувати щоки - мовляв ми перемогли кубинців не потрібно. Це приватний клуб, він може перемагати, а може програвати. Мене ж, як головного тренера цікавить національна команда України.

Збірній України буде важко повторити олімпійський успіх Лондона, коли було здобуто 2 золоті, 1 срібна та 2 бронзові нагороди?

Результати лондонської Олімпіади, і минулого восьмиріччя загалом, починаючи з Ігор у Пекіні, підняли планку так високо, що на цьому рівні важко втримуватися. Де сьогодні можна знайти команду, яка виграла Кубок Європи, чемпіонат Європи, чемпіонат світу та Олімпійські Ігри у командному заліку? Може у нас в Україні пара збірних з інших видів спорту знайдеться, які це на чемпіонаті світу та Європи робили. А стосовно Олімпійських ігор я впевнений, що немає жодної такої команди.

Складна ситуація у країні впливає на підготовку збірної?

Так. Раніше у нас була роками відпрацьована система. До нас приїжджали кубинці, американці, британці, багато збірних. Ми проводили з ними спільні тренувальні збори, змагання. А зараз війна і ніхто не хоче до нас їхати.

Ну й плюс у команді молоді хлопчики. У нас, напевне, збірна наймолодша у світі. Хлопці 1994-1996 років народження.

Збірна України розпочинала цей олімпійський цикл трохи в іншому складі, чому не вдалося втримати Дениса Берінчика, Павла Іщенка, Богдана Шелестюка, які ще два роки тому збиралися виступати у Ріо?

Знаєте чим була сильна попередня команда? Вона були сильна тим, що ми її втримали два олімпійських цикли. Після Ігор у Пекіні у нас зі всієї збірної пішов лише В'ячеслав Глазков.

А після минулого олімпійського чотириріччя ми сформували нову молоду команду, але навіть попри це, на чемпіонаті Європи здобули п'ять медалей та стали третіми у командному заліку. З досвідчених боксерів у ній були лише Євген Хитров та Павло Іщенко. А сьогодні з тієї збірної залишився один Коля Буценко. Все.

Чому хлопці залишають любительський бокс? Тут є багато компонентів. Не можна виокремити якийсь один. По різному кожен завершував. У кожного була своя причина. Але найосновніше те, що на попередню "зіркову" команду працювала вся Україна, починаючи від Міністерства спорту, закінчуючи Федерацією боксу України та тими хто опікувався спортсменами на місцях.

А у нинішній команді, якось поділилися пріоритети. З'явилися "Отамани", з'явилася APB, куди я зараз Дмитра Митрофанова ніколи би не відправив. Тому що система підготовки відрізняється у змаганнях де 6, 8, 10 раундів бою. Тоді дуже важко втягнутися та перелаштуватися на звичайний формат.

Всі ці моменти зіграли з нами злий жарт. Та я вважаю, що це погано відображається не лише на нашій збірній, але й на інших командах.

Тобто, ви проти того, щоб запроваджувати у любительському боксі напівпрофесійний проекти?

Я би так не сказав. От подивіться на серію WSB. Якщо мене спитають чи вона хороша, відповім, що вона хороша. Чи вона має право на життя – має право на життя. Але саму структуру, систему проведення змагань треба поміняти.

AIBA проводить сезон WSB за п'ять місяців. Це перельоти, різні континенти, бої по п'ять раундів. Хлопці реально не встигають відновитися. Це ж серйозні бої. Якщо професійний боксер, такий як Володимир Кличко, чи Менні Пак'яо проводить один два поєдинки на рік, то ці бідні – впродовж трьох-п'яти місяців проводять по 5-6 боїв.

От "Отамани" виграли вдома у кубинців. Усі герої. Але кубинці боксували на четверту добу після перельоту. Кожен хто розуміється на фізіології, знає, що четверта доба – це сама яма під час зміни часових поясів. Через це кубинці може й не рухалися.

З іншого боку - WSB дає боксерам можливість заробити гроші. А чому не заробити, якщо хлопці віддали багато часу, свого здоров'я національним командам. Є можливість прийти у хороший клуб, де їм добре платять.

А метою наших лідерів світового боксу у WSB - Василя Ломаченка, Олександра Усика, Олександра Гвоздика, було по п'ять раундів побоксувати, щоб потім легше перейти у професіонали – тому ця система має право на життя, але її треба удосконалити.

Тільки от прив'язувати її до Олімпійських ігор для чого? У такому разі треба міняти правила. Тут навіть те, що ви без майки вийшли у ринг має велике значення.

У нас, коли ми готуємося до трираундових боїв, найскладніша кожна хвилина останнього раунду. А дев'ята – найскладніша у поєдинку загалом.

Це якби я готував бігуна на 1500 м бігти, а він перемагав, рекорди ставив. І раптом я вирішив, що поставлю його ще й на 100 м. Але ж він там навіть до фіналу не вийде!

Склад збірної України на кваліфікаційний олімпійський турнір у Самсуні (Туреччина)

До 49 кг: Дмитро Замотаєв

До 52 кг: Ігор Сопінський

До 56 кг: Микола Буценко

До 60 кг: Тимур Беляк

До 64 кг: Віктор Петров

До 69 кг: Ярослав Самофалов

До 75 кг: Дмитро Митрованов

До 81 кг: Олександр Хижняк

До 91 кг: Геворг Манукян

Понад 91 кг: Віктор Вихрист

Читайте також:
15 травня, 2021 субота
Кива привітав "колег-вчених" з Днем Науки
16 травня, 2021 неділя
Зеленський вранці не прийшов до Биківні. Від його імені передали кошики з квітами
15 травня, 2021 субота
Ракетний комплекс “Нептун” здатний знищити флот Росії, проте влада не виділяє на нього коштів – розслідування Тетяни Чорновол
Київ
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 27.44
  Купівля 27.44
  Продаж 27.67
 • EUR
  Купівля 33.16
  Продаж 33.58
 • Актуальне
 • Важливе
2021, понедiлок
17 травня
16:22
Олександр Шовковський
Шовковський знову став у ворота у збірній України
16:17
Газпром придбав усю запропоновану транзитну потужність України на червень
16:03
Денис Шмигаль
Шмигаль: Частина областей України може перейти у "зелену" зону

Опитування

Чи сяде Медведчук за ґрати?
16:00
В Німеччині виготовили перший безмагнітний електродвигун з ККД 95%
15:58
ресторан карантин
У Франції з 19 травня відкриють літні тераси ресторанів та магазини
15:58
Ключовий захисник "Зорі" безкоштовно дістався польському топ-клубу
15:52
Sanofi
Французька Sanofi повідомила про створення вакцини проти COVID-19
15:49
гривня
Держпродспоживслужба за півроку повернула громадянам понад 7 млн грн за неякісні товари та послуги
15:44
Олександр Корнієнко
В Україні готують новий законопроєкт про гімн і прапор, - Корнієнко
15:40
Сергій Ребров
Ребров знайшов несподіваний варіант продовження кар'єри
15:38
Тарас Козак
Козак не перебуває на лікарняному або у відпустці, - апарат Ради
15:35
М'янма
У М'янмі військові вбили та понівечили тіло відомого поета, який надихав протестувальників - ЗМІ
15:24
Денис Шмигаль
Рада 21 травня заслухає звіт Шмигаля щодо протидії коронавірусу
15:24
Валентин Вигівський
В’язень Кремля Вигівський планує оголосити голодування, - Денісова
15:15
Максим Степанов
Я не писав жодних заяв на звільнення, - Степанов
15:09
Василь Ломаченко - Теофімо Лопес
Лопес-старший розповів, чому його син хотів уникнути бою з Ломаченком
15:03
АЗС
Держрегулювання цін на бензин та дизельне пальне призведе до погіршення якості продукту, - Пендзин
15:02
Олександр Лукашенко
Лукашенко підписав закон, який дозволяє силовикам стріляти по мітингувальниках
14:55
Socar
Дві мережі АЗС відновлюють продаж "преміального" пального
14:41
Дмитро Кулеба
"Асоційоване тріо": Україна, Грузія та Молдова створили формат співпраці для руху до ЄС
14:31
ВООЗ
ВООЗ: щороку сотні тисяч людей помирають через понаднормову роботу
14:25
дія
Сплата податків та штрафів, е-підпис, заміна водійського посвідчення: у Мінцифри назвали послуги, які вже доступні в "Дії"
14:20
Ветерану війни з РФ, який вбив нападника під час самозахисту, пом'якшили запобіжний захід
14:15
метрополітен
Метро Києва відновило роботу: пасажира, який стрибнув на рейки, госпіталізовано
14:11
комунальники
Синоптики попередили про залпові грозові дощі в Києві: комунальники посилено чистять зливостоки
14:04
Джозеф Байден
"Плануємо залучати палестинців, ізраїльтян та інших до забезпечення сталого спокою": Байден про загострення у секторі Гази
14:00
Туреччина подала заявку на участь у проєкті ЄС щодо військової мобільності
13:39
Руслан Малиновський
Не думаю, що "Аталанта" буде тримати Малиновського, - Шевченко спрогнозував майбутнє лідера збірної України
13:37
Вилучили контрафакту на майже 6 млн грн: СБУ заблокувала діяльність підпільного нафтопереробного заводу
13:31
Північний потік-2
Німеччина дозволила продовжити будівництво "Північного потоку-2"
13:28
Авіація ЗСУ
ЗСУ провели навчання авіації на Житомирщині: протидіяли диверсіям і відбивали повітряні атаки
13:19
метро
У київському метро пасажир потрапив під потяг: зупинено рух на 4 станціях
13:17
Роберто Де Дзербі
Потенційний тренер "Шахтаря" Де Дзербі оголосив, що покине свій клуб
13:15
Олена Зеленська
ОПУ за безбар'єрність: Зеленська заявила, що всі виступи президента транслюватимуть із сурдоперекладом
13:00
Ізраїль
Вночі ХАМАС обстріляв ракетами південь Ізраїлю, ЦАХАЛ відбомбився по тунелях терористів у відповідь
12:58
дія
Мінцифри дозволило змінювати місце реєстрації через "Дію": як це зробити
12:48
обмін полоненими
ТКГ обговорить припинення вогню, відкриття КПВВ і обмін полоненими: названо дати конференцій
12:41
Олексій Вискуб
У "Дії" з'явилися три нові цифрові сервіси у сфері будівництва
12:30
ЛГБТ
Британія запровадила посаду спецпредставника з прав ЛГБТ-спільноти
12:27
На Рівненщині перекинувся автобус, є постраждалі
Більше новин