Як бойкотувальники концертів знеславлюють українських активістів

Чому бойкоти українських музикантів, що їздять в Росію, почали перетворюватись на цирк

У суботу у Львові невідомі намагалися зірвати концерт українського співака Макса Барських. Вони оточили будівлю івент-холлу "Кіно", де був запланований концерт, та заблокували центральний та службовий входи. 

Незадоволенні фанати Макса Барських, які не змогли потрапити на концерт, влаштували контракцію, перекривши живим ланцюгом рух вулицями Львова.

За розборками між шанувальниками Барського та чоловіків на підпитку, які не могли пояснити своїх мотивів та навряд чи знали, хто такий Барських, відсторонено спостерігала поліція.

Після двогодинних двосторонніх бойкотувань концерт таки відбувся. Макс Барських вийшов на сцену.

Чому Барських в немилості

Український співак та автор пісень Макс Барських – виходець другої "Фабрики зірок". Абсолютна більшість його композицій російською мовою. 

У своїй творчості він багато співпрацює з російськими артистами, композиторами, продюсерами. Чимало кліпів зняв у Росії. Там же неодноразово виступав із концертами. Останні були проведені у листопаді 2015-го.

Свою позицію з приводу політичної ситуації та російсько-українського конфлікту не висловлював. Залишаючись улюбленцем російської аудиторії та лідируючи в топах російських радіостанцій співак до цього часу від української аудиторії претензій не отримував.

Утім, імовірно, передчуваючи, що колись таке питання постане, 21 травня випустив україномовну пісню "Досі люблю", записану разом з Дашею Суворовою.

Претензії до артистів, проти концертів яких бойкотують в Україні, зрозумілі: вони виступають у Росії, часто не мають чіткої позиції щодо війни на Сході, а деякі взагалі відкрито скандують "ми браття" та "я поза політикою". 

Позиції двох таборів українців непримиренні і обидві мають право на існування: прихильники творчості таких артистів мають право самостійно обирати, що їм слухати, а противники – мають право на свій протест. Проблему створює лише форма, якої набувають ці протести. 

Ті активісти, які заблокували вхід до залу івент-холлу "Кіно" у Львові, перетворили акцію на балаган та спаплюжили ідею.

Чоловіки напідпитку не могли сформулювати ані вимог, ані причин, які підбурили їх заблокувати вхід. Здавалося, що вони взагалі не знали, що має відбуватися в івент-холлі і хто такий Макс Барських.

Незадоволення протестувальників викликала мова текстів пісень співака. Всі композиції Барських написані російською (окрім "Досі Люблю", що вийшла 21 травня). До того ж ще минулого року Барських гастролював містами Росії. 

Подібні активісти компрометують всі інші акції проти тих, хто їздить заробляти в Росію. Дурнуваті, агресивні та хамуваті персонажі дають привід говорити, що саме такими є українці, які виступають проти лояльних до Росії музикантів. 

Еспресо.TV пригадало інші акції проти концертів артистів, які виступають в Росії. 

Світлана Лобода

У ситуації, подібній до інциденту з концертом Барських, Світлана Лобода опинялася неодноразово. Спершу на початку травня зірвався концерт співачки в Івано-Франківську. Активісти із "Самооборони", "Правого Сектору" та "Азову" просто не впустили людей всередину концертного залу.

Тоді організатори концерту намагалися домовитися із активістами, пропонували віддати їм увесь гонорар на потреби АТО. Розповідали, що підготували спеціальну програму з половиною україномовних пісень. Але все було марно: концерт не відбувся.

До концерту в Тернополі команда Лободи підготувалася серйозніше. Активісти знову заблокували вхід, організатори концерту закликали фанатів брати зал штурмом, і після двох годин штовханини концерт відбувся.

Лобода неодноразово виступала в Росії, причому виходила на сцену разом з Лепсом, Кобзоном, Валерією, Газмановим, а у день пам'яті жертв Голодомору влаштувала сольний концерт у Києві.

Ані Лорак

Мабуть, складно знайти українського артиста, який би частіше за Лорак потрапляв у подібні скандали. Низка російських "самоварів", виступи на корпоративах у росіян, обійми з Кіркоровим та громоголосні заяви про мир в усьому світі та про "мистецтво поза політикою" зробили свою справу. 

Кілька концертів співачки в Києві та Одесі закінчилися кривавими бійками та гучними скандалами. Таку ж реакцію спричинили концерти Ані Лорак і в США. Десятки активістів бойкотували виступ співачки.

До речі, Лорак і далі не покидає Росію. Днями вона разом з Вірою Брежнєвою та Анною Сєдоковою отримала статуетки від російського RU.TV. 

Потап і Настя Каменських

Про наміри бойкотувати концерт цього дуету, який у траурні дні в лютому 2014-го знімав штани перед росіянами, активісти заявили заздалегідь. Тому в квітні Потап і Настя самі скасували шоу в Луцьку і Івано-Франківську. 

Однак фанати змогли пройти за придбаними квитками на їхній концерт у Рівному, де активістів-бойкотувальників не знайшлось.

Потап і Настя ніколи не цуралися виступати в Росії на концертах, отримувати російські музичні нагороди та співати на коропративах. 

Читайте також: Як українські артисти-зрадники заробляють у Росії

Іван Дорн

Неодноразово за концерти в Росії цькували і Івана Дорна. Сам співак, який у 2014-му на "Новій хвилі" вийшов на сцену у футболці з тризубом, каже, що вже втомився боятися гонінь за концерти в Росії.

Щоправда, на відміну від інших артистів, Дорн перераховує гроші на потреби українських військових, про що заявляв Сергій Притула. Однак активісти вимагають перед концертом звітності від співака: скільки і куди конкретно Іван Дорн перерахував грошей.

Зрештою, концерти в Івано-Франківську та Тернополі були скасовані.