Тарифи-2016. Якими будуть нові платіжки українців

Нові тарифи на опалення, світло та воду. Еспресо порахувало, скільки тепер платитимуть українці за комунальні послуги

З 1 липня майже вдвічі зростуть тарифи на центральне опалення та гарячу воду. Згодом також має подорожчати холодна вода та електроенергія.

Час для підвищення тарифів вибраний не випадково. Опалювальний сезон закінчився, разом з цим зменшилося споживання. Крім того, наразі світові ціни на нафту та газ достатньо низькі, що дозволяє підняти вартість енергоносіїв в середині країни.

Тож давайте звернемось до конкретних цифр та підрахуємо, якими будуть нові платіжки українців.

Гаряча вода

З 1 липня в Україні дорожчає гаряча вода. Нові тарифи не будуть однаковими у всіх регіонах і залежатимуть від постачальника послуги та наявності рушникосушки.

В Києві, наприклад, жителі різних районів отримуватимуть гарячу воду за різними цінами.

Клієнти компанії "Київенерго" платитимуть 77,67 гривні за кубометр гарячої води за умови наявності рушникосушача в квартирі. Без рушникосушачів плата за кубометр води становитиме 71,59 гривні. До цього тариф становив 33,68 – 36,75 грн/куб. Тобто тепер він зріс приблизно на 95%.

Споживачі столичної "Євро-Реконструкції" (обслуговує Дарницький район і частину Дніпровського району) платитимуть 62,68 – 67,95 грн/куб в залежності від наявності рушникосушачів. 

Різниця у тарифах компаній утворилася через те, що вони використовують різні матеріали для вироблення енергії  - природний газ та вугілля.


В середньому по регіонах новий тариф становитиме 65-70 грн/куб гарячої води.


Опалення

На сьогодні середній тариф на тепло для населення становить 534 грн за 1 Гкал. З 1 липня вартість опалення зросте в середньому до 1043 грн за Гкал.

Голова Національного регулятора (НКРЕКП) Дмитро Вовк пояснив, що збільшення відбувається за рахунок зростання паливної складової (на 474 грн/Гкал), тарифу на електроенергію (13 грн/1Гкал) і заробітних плат (9 грн/Гкал).

Якщо знову брати за приклад столицю, то тут тариф на опалення для клієнтів "Київенерго", які мають лічильники збільшиться на 115% і становитиме 1416,96 грн.

Тариф на опалення для споживачів, які не мають будинкових чи квартирних лічильників, становитиме 32,97 грн/кв. м в місяць. Таким чином, тариф збільшиться майже на 100%, або на 16,83 грн/кв. м в місяць.

Газ

До 1 травня 2016 року обсяг газу до 1200 кубометрів в опалювальний сезон коштував 3600 грн.

Обсяг понад 1200 кубометрів, а також спожитий не в опалювальний сезон газ оплачувався за ціною 7188 грн за 1 тис. кубів

З 1 травня 2016 року Кабмін встановив ринкові ціни на газ, які тепер єдині для населення та промисловості.

Також була скасована пільгова ціна для населення в опалювальний сезон. Тепер незалежно від сезону і обсягу спожитого газу населення платитиме 6879 грн за тисячу кубів.  


Тобто, вартість газу фактично зменшилась на 300 грн за тисячу кубів, але саме в опалювальний сезон вона зросла на 80%.  


Електроенергія

У березні 2015 року було анонсовано 5 етапів підвищення тарифів на електроенергію. Три з них ми вже пройшли. Залишилося два — з 1 вересня 2016 року і з 1 березня 2017 року.

За цей час оплата за світло має зрости в 3,5 рази.

На сьогодні тариф на обсяг до 100 кВт/год складає 57 коп за кВт/год, до березня 2017 він має зрости до 90 копійок.

За обсяг у діапазоні  600-800 кВт/год наразі споживачі платять 99 коп. На кінець 2017 року вартість становитиме 1,68 грн.

Зекономити на оплаті за світло зможуть власники двозонних лічильників. Адже вночі електроенергія буде коштувати вдвічі дешевше.

Холодна вода

В найближчі місяці тарифи на холодну воду також зростуть приблизно на 15%. Основними причинами підвищення тарифів є зростання ціни на електроенергію та підвищення зарплати працівникам підприємств.

Якщо знову розглянути ситуацію на прикладі Києва, то вже відомо, що здорожчання відбудеться з 1 серпня та складе приблизно 30%.

Гендиректор "Київводоканалу" Дмитро Новицький вже повідомив, що тариф збільшиться з 8,68 до 12 гривень для приватних будинків з централізованим водопостачанням та з 10,24 до 13,43 для багатоповерхівок.

"Вартість електроенергії у структурі тарифу на холодну воду становить найбільшу частину - 35%. Забір води, підйом, очищення, транспортування, водовідведення – усе працює на електриці", - пояснив Новінський.

Щодо інших регіонів, ставки тарифів будуть різними в кожному окремому випадку і залежатимуть від зростання цін на електроенергію в структурі тарифів, від розміру заробітної плати та закредитованості підприємств.