Кіно як свято. 7 хітів Одеського кінофестивалю

Цьогорічний Одеський кінофестиваль покаже не лише довгоочікувані прем'єри, а й фільми, що вже стали класикою

Попри те, що Одеський кінофестиваль доволі молодий, він вже встигнув завоювати визнання за межами України. А це означає, що багато талановитих та цікавих режисерів з 32 країн світу привезуть до Одеси гарне кіно.

З цього моря фільмів – понад 100 стрічок за 9 днів – важко виділити щось окреме. У конкурсних програмах цього року представлять чимало прем'єр, показ яких вже сам по собі стане подією. 

А ми пропонуємо також не пропустити ті фільми, які за кілька років вже стали хітами та отримали нагороди та схвальні відгуки в усьому світі.

Про те, чому відвідання 7-го Міжнародного одеського кінофестивалю може стати найяскравішою подією цього літа, ми писали раніше. А тепер, якщо ви хочете похизуватися, що знаєтесь на гарному кіно, пропонуємо переглянути ці, вже визнані у світі 7 шедеврів, які покажуть під час 7-го ОМКФ. 

"Я, Деніел Блек", реж. Лоуч

Спеціальна програма "Фестиваль фестивалів" збере разом усі хіти, які ви хотіли подивитись, але не знали, де знайти. Соціальна драма Лоуча цього року отримала головний приз Каннського кінофестивалю, і демонстрація на ОМКФ стане її першим показом в Україні.

Це фільм про боротьбу "маленької людини" з системою. Після пережитого інфаркту 59-річний бездітний удівець Деніел втрачає роботу. Тепер він має звернутися до держави за оформленням виплат. Але попрацювавши все життя теслярем і будучи безпомічним в комп'ютеризованому світі, Деніел стикається з жорстокістю бюрократичної машини Британії.

В українському прокаті фільм Лоуча покажуть в рамках щорічного фестивалю "Нового британського кіно". А під час ОМКФ можна подивитись його першими.

"Неоновий демон", реж. Ніколас Віндінг Рефн

За перемогу у Каннському кінофестивалі змагався ще один фільм, який покажуть під час Одеського кінофестивалю. В широкий український прокат "Неоновий демон" вийде 4 серпня, але він вже наробив галасу в Україні та був доволі високо оцінений.

Фільм Ніколаса Віндінга Рефна називають фешн-хоррором, адже це дійсно гарне і страшне кіно про небезпечну красу.

У цьому фільмі причаровує та лякає все: тут і мила юна модель, і жорстокий зворотній бік світу фешн-індустрії, і канібалізм, і Кіану Рівз, і австралійська топ-модель Еббі Лі Кершоу.

Юна модель приїжджає до Лос-Анджелеса та потрапляє в оточення дівчат, одержимих своєю красою, а тому непримиренних до конкуренток. На неї чекають жорстокість, заздрість та інтриги.

Як розповідав Рефн, на сценарій його надихнула історія угорської графині Єлизавети Баторі, яка вбивала юних дівчат через їхню молодість та красу.

"Джульєтта", реж. Педро Альмодовар

Як не дивно, ця картина також була представлена в основному конкурсі Каннського кінофестивалю. Для іспанського класика це вже 20-й фільм, і вже традиційно в центрі сюжету – непроста доля сильної жінки.

Після смерті батька Антія, яка важко пережила цю трагедію, тікає з дому. У пошуках доньки головна героїня – Джульєтта – вирушає до Мадрида. Під час подорожі вона поринає у спогади про бурхливу юність та минувше щастя, кохання та трагедію, яка віддалила її від доньки.

"Світське життя", реж. Вуді Аллен

Картина легендарного Вулі Аллена цього року відкривала Каннський кінофестиваль. Історія комедійно-драматичної стрічки розгортається у США 1930-х років.

Хлопець на ім'я Боббі (Джессі Айзенберг) приїжджає до Голлівуду в надії знайти роботу в кіноіндустрії. Він знайомиться з дівчиною Вонні (Крістен Стюарт), яка занурює його в бурхливе життя місцевої богеми Café Society та знайомить з місцевим світським життям.

Цікаво, що газетярі того часу цією фразою - Café Society – називали світський спосіб життя, тобто постійне свято та гулянки у престижних ресторанах Лос-Анджелеса, Нью-Йорка, Лондона і Парижа.

"Море у вогні", реж. Джанфранко Розі 

І знову на екрані ОМКФ – переможець. Цього разу йдеться про володаря "Золотого ведмедя" 66-го Берлінале. 

"Вогонь у морі" розповідає про життя на маленькому італійському острові Лампедуза – найближчому європейському березі для мігрантів. Він знаходиться за 113 км від Тунісу і стає найпершим місцем, якого дістаються біженці на шляху до Італії. На цьому острові давно розташувався табір мігрантів, а сама Лампедуза стала своєрідним уособленням всієї міграційної кризи. 

Головний герой фільму – дванадцятирічний Самуель, мешканець Лампедузи. Родина юного хлопця роками стає свідками спроб чоловіків та жінок, літніх людей та малих дітей з Африки та Близького Сходу здобути краще життя, мир та свободу. Однак найчастіше мешканці Лампедузи знаходять тільки потоплені тіла біженців.

"Макбет", реж. Роман Поланьскі 

У програмі "Шекспір у кіно" покажуть фільм 1971 року одного з найзнаковіших сучасних режисерів Романа Поланські. Фільм, зрозуміло, є екранізацією п'єси Вільяма Шекспіра.

Фільм доволі кривавий та жорстокий, що більшість кінокритиків пов'язують із особистою трагедію в житті режисера. Адже "Макбет" став першим фільмом Поланські після страшного вбивства його дружини бандою Менсона. 

"Макбет" – це історія про шотландського короля, небезпечну надмірну жагу до влади та зраду.

"Чутливий міліціонер", реж. Кіра Муратова

Це фільм україно-французької ко-продукції від культової української режисерки, просякнутий добром. 

Міліціонер Толя знаходить в капусті немовля, і ця подія змінює його життя. Дивна знахідка вчить міліціонера помічати прекрасні речі навколо себе. Він усвідомлює, що нічого не стається просто так.