live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Дипломат із конфліктних зон. Хто такий новий представник ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі

Що відомого про нового посла ЄС в Україні

Глава дипломатії Європейського Союзу Федеріка Могеріні 20 липня презентувала очільників представництв ЄС у 17 країнах. Ян Томбінський, який займав цю посаду в Україні з 2012 року, поїде працювати до Ватикану, а на його місце призначено Хьюга Мінгареллі. Офіційно працювати він почне із вересня.

Варто зазначити, що ці перестановки не є якоюсь реакцією ЄС на події в Україні, а проходять в рамках планової ротації.

Еспресо.TV вирішило розповісти, хто такий Хьюг Мінгареллі і про його давні стосунки із Україною.

Економіст-конфліктолог

Хьюг Мінгареллі італієць за походженням, проте має французьке громадянство. Він закінчив Вищу комерційну школу Парижа у 1978-му. Працював фінансовим аналітиком до 1982 року. Після цього Мінгареллі очолив групу аудиторів Рахункової палати Європейського Союзу, яка займалася перевіркою видатків на програми регіонального розвитку. З 1985 по 1987 рік він займав таку ж посаду в Європейському фонді розвитку.

У 90-х дипломат керував групою у Єврокомісії, що займалася налагодженням співпраці із країнами СНД та наданням їм технічної допомоги для проведення реформ. У 2000-2002 році очолював відділ Європейського агенства з реконструкції щодо допомоги Чорногорії, Сербії, Косово та Македонії.

Наступні 5 років Мінгареллі відповідав за дипломатію Євросоюзу у країнах Східної Європи, Центральної Азії та Кавказу. Згодом до його зони відповідальності додався також Близький Схід та південне Середземномор’я.

З січня 2011 року він став керуючим директором для регіонів Північної Африки, Близького Сходу, Аравійського півострову, Ірану і Іраку, в Європейської служби зовнішніх дій (ЄСЗД). Тобто, по суті, вів дипломатію ЄС у зонах військових конфліктів.

У крісло голови представництва Євросоюзу в Україні він переходить з посади старшого радника з питань глобальної стратегії та європейської політики сусідства.

Мінгареллі і Україна

Представники українського дипломатичного корпусу стверджують, що Хьюг Мінгареллі займається “українським кейсом” ще з початку двотисячних.

“Це обiзнана людина, яка займалась Україною з 2000 року. Наша полiтика незмiнна, на відмiну вiд ротацiї послiв. Це запланована ротацiя - надсилають людину, яка у свiй час вела українське досьє до 2010 року”, - розповів газеті “День” представник України при ЄС Микола Точицький.

У 2006 році Мінгареллі був одним із лобістів вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ).

Тоді він пояснював, що Україна повинна якомога швидше вступити до СОТ, адже після цього вона стане більш прогнозованою для європейських партнерів. Мінгареллі вважав, що спочатку цей крок призведе до ускладнень в деяких галузях економіки України, але стратегічно вона від цього виграє.

Україна вступила в СОТ у 2008 році, та стала 152-м офіційним членом цієї організації.

Новоспечений посол до 2010 року очолював  європейську делегацію на переговорах щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Екс-дипломат Вадим Трюхан, один із учасників переговорного процесу, вважає, що для Мінгареллі призначення в Україну “це персональний виклик і професійний ріст”.

“Аж до 2010 року, мати справу з Мінгареллі було справжньою професійною насолодою. А тим, хто зараз матиме справу з ним, варто взяти до уваги, що це прагматичний жорсткий переговірник, який поважає сильного і сприймає профі”, - сказав він.

Цікаво, що у квітні 2010 року, виступаючи на засіданні комітету з питань закордонних справ Європарламенту, дипломат заявив, що у Єврокомісії "не мають підстав не вірити заявам нового Президента Віктора Януковича про наміри інтегрувати Україну до ЄС".

"Ми знаємо, що Янукович значно змінився за останні десять років", - сказав він.

Як для дипломата, Мінгареллі вирізняється достатньо прямотою висловлювань. Тоді ж, роз’яснюючи європейські перспективи України, він заявив, що питання про її членство в ЄС на порядку денному не стоїть, а безвізовий режим розглядається у довгостроковій перспективі.

"Потрібно, щоб наші українські друзі зрозуміли: Євросоюз не може забезпечити безпеку будь–якого зі своїх зовнішніх партнерів, хоч би ким він був", - прокоментував він можливість забезпечення територіальної цілісності й суверенітету України.

Особисті знайомства

Директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук розповіла, що Мінгареллі добре знає українських політиків ще з часів переговорів щодо асоціації.

“За деякою інформацією, саме його кандидатуру серед основних претендентів підтримував офіційний Київ, і бажання бачити саме Мінгареллі озвучувались представниками української влади безпосередньо в розмовах з пані Могеріні”, - додала вона.

Знайомство Мінгареллі з нинішними керівниками української дипломатії сталось в той час, коли він був головним переговірником з боку Єврокомісії в переговорах стосовно Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

Переговори з українського боку, зокрема, вів тодішній заступник міністра закордонних справ, а нині заступник голови АП та зовнішньополітичний  радник президента Костянтин Єлісєєв.

Не за переказами інших знає нового очільника представництва ЄС в Україні і міністр закордонних справ Павло Клімкін, який в той же час очолював в МЗС Департамент по справах ЄС.

Враховуючи, що президент Петро Порошенко з жовтня 2009 по березень 2010 року займав посаду міністра закордонних справ, наново знайомитись з Мінгареллі йому теж не доведеться.

За даними співрозмовників в дипломатичних колах, Мінгареллі за розподілом своїх обов’язків досить часто спілкується з очільницею дипломатії ЄС Федерікою Могеріні, що також може стати додатковим плюсом для покращення контакту Києва та Брюсселя.

новини партнерів

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати