"ДРГ крутіша за командос". Як підірвати Крим 30 кілограмами тротилу

Нові подробиці затримання "української диверсійної групи" в Криму

10 серпня ФСБ Росії заявила про затримання групи диверсантів в окупованому Криму. Під час спецоперації “фсбшники” начебто виявили вибухівку та спецзброю, яка належить спецпідрозділам Збройних сил України. За версією російських силовиків керував “диверсійною групою” українець Євген Панов.

"Панов Євген Олександрович, 1977 року народження, житель Запорізької області, співробітник ГУР МО України, який також затриманий і дає свідчення", - повідомили в ФСБ.

Читайте більше: "Диверсант" від ФСБ. Хто такий Євгеній Панов

В свою чергу у головному управлінні розвідки України заявили, що жодного співробітника цього відомства в Криму ФСБ не затримувала.

“Диверсант” №2

Наступного дня російські силовики назвали ім’я ще одного затриманого у підозрі в підготовці терактів в Криму - Андрій Романович Захтей. Також у ФСБ зауважили, що диверсійна група мала складатися із завербованих українською розвідкою росіян.

За інформацією, оприлюдненою на Facebook-сторінці "Кримської правозахисної групи", Андрій Затхей - уродженець міста Борислав Львівської області, де на нього в 2006 році було зареєстровано приватне підприємство "Євро-пластстрой", останнім часом проживав у Євпаторії.

Людина із такими ж біографічними данними та ім’ям має сторінки в соцмережах “ВКонтакте”, “Одноклассники" та Facebook. Судячи з усього, Андрій Захтей організовував робітничі бригади для будівництв та ремонтів закордоном.

З активізацією подій Революції Гідності він остаточно переїхав до Росії, де займався ремонтами у Москві та Підмосков’ї та "допомогою в оформленні російського громадянства для мешканців ближнього зарубіжжя і країн колишнього СРСР".

Судячи із татуювань, які має Захтей, очевидна його приналежність до кримінального світу.

За інформацією оприлюдненою на сайті “Миротворець”, Захтей має кличку “Зая” та дві судимості: за грабіжництво та шахрайство. Також зазначається, що він брав активну участь у контрабанді зброї для проросійських бойовиків на Донбасі.

“Зізнання” Панова

Надвечір 11 серпня з’явився фрагмент відео допиту першого підозрюваного Євгена Панова. На ньому Панов зі слідами катувань на обличчі дає “зізнавальні покази”.

Так він розповів, що брав участь в АТО з серпня 2014 по серпень 2015 року у складі 56-ої мотопіхотної бригади. Після цього Панова нібито запросили до Києва, де запропонували очолити диверсійну групу для проведення терактів на території Криму.

"До складу групи входили кадрові офіцери військової розвідки України. У групі були Кирилов Олександр із позивним "Кирило", людина з ім'ям Дмитро, Дмитренко Олег із позивним "Лис", Сандул Олексій із позивним "Сай", а також людина з позивним "Дешек", і я - позивний "Юджин", - розказав Панов.

За його словами разом із Сандулом він провів розвідку в різних містах Криму, аби визначити об’єкти для диверсій. В результаті обрали поромну переправу, нафтобазу у Феодосії, об’єкти міста Джанкой, вертолітний полк та хімічний завод “Титан”.

Також Панов “зізнається”, що після повернення з Криму отримав винагороду від ГУР в розмірі 3200 гривень.

“Мені відомо, що 6-го та 7-го числа дві групи у складі трьох та двох людей за допомогою плавзасобів були перекинуті на територію республіки Крим в район села Рисове. В мене було завдання прибути до міста Армянськ, де я мав евакуювати групу після виконання завдання. Там мене затримали співробітники ФСБ Росії”, - додав Панов.

Брат затриманого Ігор Котелянець переконаний, що Панова викрали в Запорізькій області і вивезли до Криму, адже в суботу 6-го серпня він планував зустрітися із друзями на дачі, передзвонив дружині ввечері, а потім зник.

Народний депутат Вадим Денисенко у своєму Facebook звернув увагу на кілька дивних сентенцій  у "диверсійній історії" Панова. Зокрема, на першому після затримання відео він вдягнутий у спортивні штани та “шльопанці”.

Враховуючи те, що раніше колеги Панова розповідали про його немалу вагу - близько 140 кг, то він виглядає не найкращим претендентом на роль головного українського “диверсійника”.

“Одна ДРГ із 5 людей, підкреслюю 5 людей, мала підірвати Титан, потім Джанкой (відстань 100 км), потім Феодосійську нафтобазу (від Джанкоя десь 150 км) і потім переправу в Керчі (від Феодосії ще 100 км). Наша ДРГ крутіше командос. І все це якимись нещасними 30 кг тротилу”, - написав Денисенко.