
Топ-7 трансферів літа. Чому суперклуби переплатили за футболістів
Закрите 1 вересня у Європі літнє трансферне вікно позначилося небаченим марнотратством футбольних клубів
1 вересня у Європі закрилося літнє трансферне вікно. Воно відзначилося домінуванням клубів англійської Прем'єр-ліги, які почали витрачати гроші, отримані від телевізійного 7-мільярдного контракту з каналами Sky sports та BT Sport.
Цього літа представники чемпіонату Англії сумарно витратили на купівлю нових футболістів понад 1,4 млрд. А "Манчестер Юнайтед" встановив новий трансферний рекорд купивши у італійського "Ювентуса" Поля Погба за 105 млн євро та зробивши француза найдорожчим футболістом у історії.
1. Поль Погба, 105 млн євро
Ринкова вартість за даними transfermarkt.de – 70 млн євро
"Ювентус" (Італія) – "Манчестер Юнайтед" (Англія)
Цього літа у світовому футболі було встановлено новий трансферний рекорд. Його автором став "Манчестер Юнайтед", який купив у туринського "Ювентуса" французького центрального півзахисника Поля Погба за 105 млн євро.
Тим самим було перевершене попереднє досягнення мадридського "Реалу", який три роки тому заплатив лондонському "Тоттенхему" за валлійця Гарета Бейла 101 млн євро.
Погба експерти вже кілька років називають одним провідних хавбеків Європи. Проте навіть з огляду на це, заплачені за нього 105 млн євро виглядають завищеними, особливо з огляду на непереконливий виступ гравця на Євро-2016 у складі збірної Франції, справжнім лідером якої Поль Погба стати так і не зміг.
Ім'я француз собі зробив у "Ювентусі" з яким у свої 23 роки став чотириразовим чемпіоном Італії.
Парадоксально, але талановитого хавбека свого часу не розгледіли саме у "Манчестер Юнайтед", куди він перейшов з французького "Гавра" у 16-річному віці.
У 2012 році Погба залишив англійський клуб на правах вільного агента, щоб заявити про себе у "Ювентусі" і через чотири роки повернутися до складу манкуніанців у статусі найдорожчого футболіста світу.
2. Гонсало Ігуаїн, 90 млн євро
Ринкова вартість за даними transfermarkt.de – 65 млн євро
"Наполі" (Італія) – "Ювентус" (Італія)
На трансфері Поля Погба "Ювентус" заробив великі гроші, які негайно вклав у підсилення атаки. Туринці придбали за 90 млн євро у одного зі своїх головних конкурентів по чемпіонату Італії – "Наполі" – кращого бомбардира Серії А минулого сезону – аргентинця Гонсало Ігуаїна.
Придбання екс-нападника мадридського "Реалу" стало найдорожчим у історії італійського футболу і одним з найсуперечливіших. Якщо врахувати, що форварду в грудні цього року виповниться 29 років, то можна стверджувати, що "Ювентус" суттєво переплатив.
Пояснити подібну щедрість туринців можна результативністю Ігуаїна, який минулого сезону забив у Серії А 36 голів та побив італійський рекорд, який тримався з 1950 року і належав легендарному форварду "Мілана" - шведу Гунару Нордалю.
Проте у чемпіонаті Італії "Ювентус" й так не має гідних конкурентів, а чи допоможе аргентинський форвард туринцям досягти успіху у Лізі чемпіонів – велике питання. Адже влітку "Стару Синьйору" залишив не лише Погба, але й форвард Альваро Мората, який за 30 млн євро пішов до "Реалу".
Тож мотивація "Юве", який витратив такі шалені гроші на гравця, якого за кілька років буде важко продати за співставну суму, досить сумнівна.
3. Халк, 55,8 млн євро
Ринкова вартість за даними transfermarkt.de – 32 млн євро
"Зеніт" (Росія) – "Шанхай СІПГ" (Китай)
Якщо за трансфер Ігуаїна "Ювентус" звинувачують у марнотратстві, то 55,8 млн, які "Шанхай СІПГ" виділив на 30-річного бразильського форварда Халка "Зеніта" з Санкт-Петербурга нікого не дивують. У китайський футбол прийшли великі гроші, а запрошення світових зірок покликане підняти рівень місцевих клубів.
Цікаво, що Халк на професійному рівні провів у Бразилії лише один матч за клуб "Віторія", а зіркою став саме у Азії, де з 2005 до 2008 року виступав за японські "Кавасакі Фронтале", "Консадоле Саппоро" та "Токіо Верді". У 2008 році на європейському рівні Халка відкрив відомий вмінням знаходити таланти португальський "Порту".
Але замість прогресу та потенційного переходу у один з європейських топ-чемпіонатів у 2012 році форвард обрав гроші та став гравцем російського "Зеніту". А після провального для збірної Бразилії домашнього чемпіонату світу-2014 Халк перестав викликатися до національної команди.
Так чи інакше - Халк увійшов у історію, як найдорожчий футболіст китайського чемпіонату всіх часів, перехопивши цей титул у бразильця Алекса Тейшейри, якого минулої зими клуб "Цзянсу Сайнті" купив у донецького "Шахтаря" за 50 млн євро.
4. Джон Стоунз, 55,6 млн євро
Ринкова вартість за даними transfermarkt.de – 28 млн євро
"Евертон" (Англія) – "Манчестер Сіті" (Англія)
Ще одним рекордсменом міжсезоння став Джон Стоунз, якого "Манчестер Сіті" купив у "Евертона" за 55,6 млн євро, зробивший його найдорожчим захисником у історії англійського футболу. Та й взагалі більші гроші платили лише за одного англійця – Рахіма Стерлінга, за якого той же "МанСіті" віддав минулого сезону "Ліверпулю" 62,5 млн євро.
Логіку "Манчестер Сіті" можна пояснити 22-річним віком Соунза, який за вдалого розвитку кар'єри здатен на довгі роки стати незмінним центральним захисником команди. До того ж у Англії ціни на місцевих футболістів завжди були дещо завищеними та здавалися дивними з континентальної Європи.
Дивною виглядає і сума у 55,6 млн євро, за футболіста, який відіграв у складі національної збірної Англії лише 10 матчів, а потрапивши до заявки на Євро-2016, не провів у фінальній частині турніру жодної хвилини.
5. Лерой Сане, 50 млн євро
Ринкова вартість за даними transfermarkt.de – 30 млн євро
"Шальке" (Німеччина) – "Манчестер Сіті" (Англія)
Ще одну інвестицію у майбутнє "Манчестер Сіті" зробив, придбавши у німецького "Шальке" Лероя Сане. Цей 20-річний правий вінгер на дорослому рівні, по суті, відіграв лише один сезон- минулий. Щоправда провів його атакуючий хавбек надзвичайно продуктивно, забивши 8 голів та віддавши 6 результативних передач.
Сане також їздив на Євро-2016 - у складі збірної Німеччини, але просидів там у глухому запасі. Він з'явився на заміну у півфіналі проти Франції та пробув на полі лише 11 хвилин.
Зрозуміло, що головний тренер "Манчестер Сіті" Хосеп Гвардіола запрошував Сане, спираючись на власні спостереження за футболістом у чемпіонаті Німеччини, де він ще минулого сезону очолював "Баварію". Очевидно також, що, витративши на талановитого вінгера 50 млн євро, іспанський фахівець неабияк ризикнув.
Цікаво, що виграв від цього трансферу Євген Коноплянка, адже після продажу Лероя Сане "Шальке" вийшов на трансферний ринок у пошуках вінгера у взяв українця у оренду у іспанської "Севільї".
6. Граніт Джака, 45 млн євро
Ринкова вартість за даними transfermarkt.de – 33 млн євро
"Борусія" (Менхенгладбах, Німеччина) – "Арсенал" (Англія)
На Бундеслігу у пошуках підсилення звернув увагу й лондонський "Арсенал". Його головний тренер Арсен Венгер знайшов 45 млн євро на купівлю у менхенгладбахської "Борусії" швейцарського півзахисника Граніта Джаки.
У випадку з цим опорним хавбеком капіталовкладення виглядає менш ризикованим, адже, попри свій 23-річний вік, Джака має великий досвід. Вихованець "Базеля" албанського походження з 2012 року стабільно грав за "Борусію", а у збірній Швейцарії уже провів 40 матчів.
Проте у англійській Прем'єр-лізі на футболіста чекають нові виклики, адже на такому високому рівні йому ще належить довести свою вправність та показати стабільність. У "Арсеналі", який почасти жертвує надійності оборони на догоду атаці, на позиції опорного це зробити буде вельми непросто. Тож і у цьому випадку великі кошти викладені за Джаку можуть піти на вітер.
7. Генріх Мхітарян, 42 млн євро
Ринкова вартість за даними transfermarkt.de – 37 млн євро
"Борусія" (Дортмунд, Німеччина) – "Манчестер Юнайтед" (Англія)
Втратив свого лідера цього літа ще один німецький клуб – "Борусія" з Дортмунду, яку залишив атакувальний півзахисник Генріх Мхітарян. На вірменського хавбека 42 млн не пожалів новий головний тренер "Манчестер Юнайтед" Жозе Моурінью.
Трансфер Мхітаряна літнього міжсезоння виглядає одним з найвиваженіших. 27-річний півзахисник перебуває у розквіті сил та неодноразово доводив свою здатність пристосовуватися до нових умов та прогресувати на більш високому рівні.
У 2009 році Мхітарян перейшов до донецького "Металурга" за 350 тис. євро, за рік у "Шахтар" його продали за 5,85 млн євро, а вже у 2013 році "Борусія" заплатила "гірникам" за вірменина 27,5 млн євро. І ось за три сезони хавбек своєю грою знову суттєво підняв власну трансферну вартість.



- Актуальне
- Важливе







