Що потрібно Шевченку, аби вивести збірну України на чемпіонат світу

Дмитро Марценишин
5 вересня, 2016 понедiлок
10:36

Перед новим головним тренером збірної України у кваліфікації чемпіонату світу-2018 постане безліч викликів

Не загубитися серед рівних суперників

Сьогодні збірна України розпочинає виступи у відбірковому турнірі чемпіонату світу з футболу 2018 року. Наша команда прийматиме у Києві збірну Ісландії.

Гра відбудеться за порожніх трибун столичного НСК "Олімпійський". Це покарання українці отримали ще під час відбору до минулого чемпіонату світу через поведінку вболівальників на матчі проти Сан-Маріно (9:0) на "Арені Львів".

Тоді представники організації FARE (Футбол проти расизму) висунули проти українських фанів звинувачення у расизмі. Попри їх суперечливість, ФІФА дискваліфікувала львівський стадіон на весь відбірковий цикл ЧС-2018 та покарала нашу національну команду одним домашнім матчем без глядачів.

Цією грою стала саме зустріч зі збірною Ісландії, що стала головним відкриттям Євро-2016 та дійшла там до чвертьфіналу. Окрім "вікінгів" українцям у групі I протистоятиме ще кілька міцних суперників.

Переповнена зірками калібру Луки Модріча та Івана Ракітіча збірна Хорватії, яка не задовольнила своїх амбіцій на чемпіонаті Європи, поступившись у 1/8 фіналу майбутнім переможцям турніру – португальцям. Зголодніла за перемогами збірна Туреччини, яка після тривалої кризи почала зводитись на ноги, але на Євро-2016 зупинилася на груповому раунді.

Непоступлива збірна Фінляндії, яка ніколи не грала на великих турнірах, але завжди має у складі низку кваліфікованих футболістів, таких як колишній київський динамовець Роман Єременко.

Та й дебютанти відбіркових турнірів з Косово здатні попсувати нерви, особливо з огляду на те, зо обидва матчі з ними доведеться грати на нейтральній території.

Здобути путівку на чемпіонат світу буде нелегко не лише через рівний склад групи, але й зважаючи на регламент. До фінальної частини турніру потраплять лише переможці груп, а команди, які фінішують другими, зіграють у стикових матчах.

Об'єднати команду

Та й взагалі, щоб розраховувати на успіх Андрію Шевченко необхідно кілька речей, без огляду на імена суперників та тонкощі регламенту. Передовсім – об'єднати команду, яка під час чемпіонату Європи виглядала поділеною на кілька, якщо не ворогуючих, то точно недружніх таборів.

На Євро-2016 збірники приїхали після конфліктів, які сталися на клубному рівні. Гравці "Динамо" та "Шахтаря" влаштували брутальну бійку під час матчу чемпіонату України, а футболісти "Дніпра" та "Зорі" з'ясовували за допомоги кулаків стосунки під час кубкового півфіналу.

У Франції людьми, які здатні битися один за одного на полі вони й близько не виглядали. Звичайно, Шевченку не вдасться зробити цих футболістів друзями, але від нього цього ніхто й не вимагає. Гравців необхідно перетворити на один колектив на полі, який буде націлений на досягнення мети.

Шевченко має необхідний авторитет серед гравців і цілком здатен впоратися із завданням. А в разі необхідності навіть вдатися до радикальних кроків та позбутися футболістів, які порушуватимуть мікроклімат у команді. Необхідний карт-бланш для цього у володаря "Золотого м’яча" є.

Використати досвід асистентів

Андрій Шевченко не має досвіду самостійної роботи на посаді головного тренера збірної. Перед своїм призначенням він успів попрацювати лише асистентом Михайла Фоменко під час підготовки до чемпіонату Європи-2016 та на самому турнірі.

Проте за плечима Шевченка величезний досвід роботи під орудою кращих фахівців світу – таких як Валерій Лобановський, Карло Анчелотті та Жозе Моурінью. Він повинен його максимально використати.

Також допомогти молодому тренеру мають його досвідченні асистенти. Шевченкові допомагатиме знайомий йому за виступами у "Мілані" Мауро Тассотті, який довгі роки працював у славетному італійському клубі одним із з помічників головного тренера.

Одним з мозкових центрів збірної стане іспанець Рауль Ранчо, який минулі два сезони асистував Сергію Реброву у "Динамо" та доклав руку до двох поспіль чемпіонських звань киян та їхнього першого з 1999 року виходу до плей-офф Ліги чемпіонів.

Не варто й забувати, що комітет збірних у Федерації футболу України нещодавно очолив один з найдосвідченіших українських фахівців – Мирон Маркевич, який також матиме певний вплив на процеси у національній команді і здатен дати Шевченку чимало корисних порад.

Сподіватися на стабільність легіонерів

Багато в чому успіх Андрія Шевченка на посаді головного тренера збірної залежатиме й від форми легіонерів, кількість яких у команді значно зросла. У цьому плані попереднім тренерам збірної України було простіше, адже команда формувалася переважно з представників трьох клубів – "Динамо", "Шахтаря" та "Дніпра".

Зараз ситуація інша, оскільки через фінансову кризу в українському футболі багато наших провідних гравців поїхали шукати щастя за кордон. У тамтешніх клубах вони не завжди потрапляють до основи.

Так перед стартом відбору до чемпіонату світу-2018 був вимушений змінити клуб півзахисник Євген Коноплянка, який міцно засів у запасі "Севільї" та наприкінці серпня змінив її на німецький "Шальке". Поки у резерві іншого іспанського клубу – "Бетісу" залишається нападник Роман Зозуля, а хавбек Олександр Зінченко адаптується у голландському "ПСВ", куди його у оренду віддав "Манчестер Сіті". 

До цього слід додати непереконливу форму динамівця Андрія Ярмоленка, який, до того ж, перебуває не в кращому психологічному стані, через те, що вкотре зірвався його трансфер до англійського клубу – цього разу "Евертону". Ну й наостанок атакуючому потенціалу збірної не додає міці той факт, що у запасі "Шахтаря" сидить форвард Євген Селезньов.

Наразі замінити згадуваних гравців просто ніким. Про це свідчить і те, що викликаних до розташування збірної молодих форвардів "Дніпра" Артема Довбика та Дениса Маланюка, Шевченко після перегляду відправив додому.

Забути, що ЧС-2018 має відбутися у Росії

Також варто звернути увагу, що чемпіонат світу-2018 має відбутися у Росії. Якщо ФІФА врешті закриє очі на корупційні скандали під час виборів країни-господарки "мундіалю" та залишить право на проведення турніру росіянам, то участь збірної України у фінальній частині опиниться під питанням.

Адже ще раніше лунали непоодинокі заклики бойкотувати навіть кваліфікацію чемпіонату, який має відбутися на території агресора.

Було вирішено відбір пройти. Але якщо світова спільнота все-таки не дотисне ФІФА і ЧС-2018 залишиться у Росії, перед Шевченком постане завдання мотивувати футболістів боротися у відборі до кінця, попри можливий бойкот турніру.

Тож перед Андрієм Шевченком стоїть чимало викликів, з якими йому належить впоратися. Поки ж залишається дочекатися бойового хрещення нового тренера збірної, яке відбудеться сьогодні у Києві у матчі проти непоступливої Ісландії.

Теги:
Читайте також:
Київ
+11°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.39
    Купівля 39.39
    Продаж 39.85
  • EUR
    Купівля 42.09
    Продаж 42.85
  • Актуальне
  • Важливе
2024, середа
24 квітня
15:02
На фото: Кадр з фільму "Я і Фелікс"
Фільм Ірини Цілик "Я і Фелікс" за книжкою Артема Чеха вийшов у прокат у Канаді
14:39
Хотіла продати дворічного сина за 1 млн грн: жительці Дніпра оголосили підозру
14:33
Міністерство оборони
Міноборони створило Офіс для управління військовою допомогою, яку надають країни-партнери
14:25
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:12
грузія
Європарламент пропонує не починати переговори з Грузією про вступ до ЄС через закон про "іноагентів", - Радіо Свобода
14:03
OPINION
Семен Єсилевський
Обмеження консульських послуг: навіщо воно в епоху електронних реєстрів?
13:51
Андрій Лунін та Бернарду Сілва (ліворуч)
"Реал" назвав суму, за яку готовий продати Луніна
13:49
погода
Наталка Діденко розповіла, коли припиняться дощі та прийде тепла погода
13:42
Україна Євросоюз
ЄС виділив Україні новий транш макрофінансової допомоги на €1,5 млрд
13:31
Верховна Рада
ВР схвалила у першому читанні законопроєкт про посилення контролю за гральним бізнесом й обмеження реклами азартних ігор
13:30
трактор, поле, фермер
"Зроблено в Україні": аграрії можуть компенсувати 25% вартості придбаної сільгосптехніки. Умова
13:18
Ентоні Блінкен
Блінкен прибув до Китаю: зустрінеться із Сі Цзіньпіном і лідерами бізнесу
13:15
Пил із Сахари
У атмосфері та опадах: до України дістався пил із Сахари
13:14
На фото: кадр з фільму "Путін"
Вийде в 35 країнах світу: оголошена дата премʼєри трилера "Путін" з дипфейком президента РФ у підгузку та в лікарні
12:45
застосунок Дія
Парламент прийняв за основу законопроєкт про розмитнення авто в Дії
12:41
На фото: Документальний фільм "Білий янгол – кінець Мар’їнки"
Фільм про евакуацію мирних мешканців з Марʼїнки отримав золоту нагороду та гран-прі New York Festival
12:30
грузія
Грузія продовжила термін безвізового перебування для українців
12:29
Еспресо лого
Відключення Еспресо з Т2 й напад митрополита Лебідя на кореспондентку телеканалу: держдеп США оприлюднив звіт про порушення прав людини в Україні
12:09
На фото: Олег Собчук з гурту "СКАЙ"
"Річ не в страху": лідер гурту "СКАЙ" Собчук пояснив, чому не воює
12:07
На Закарпатті прикордонники з пострілами затримали шістьох чоловіків, які планували втекти до Угорщини
ВР проголосувала за збільшення чисельності прикордонників
12:04
OPINION
Валерій Пекар
Чому ми втікаємо з поля битви за свідомість
11:52
Євген Балицький
ВАКС конфіскував у колаборанта Балицького 5 літаків, автомобілі, квартири та будинок
11:30
Оновлено
нафтобаза у Смоленській області
Безпілотники СБУ вночі атакували дві нафтобази у Смоленській області РФ
11:18
Джамала
Джамалу обрали речницею від України на Євробаченні-2024
11:15
Збір на амуніцію для 65 ОМБр
11:15
Огляд
міжнародний огляд
Як штучний інтелект допомагає ЗСУ та чому найбільша загроза для Європи не Путін, а ультраправі. Акценти світових ЗМІ 24 квітня
11:14
Електроенергія
Україна третю добу поспіль залучає аварійну допомогу з Європи: ситуація в енергосистемі станом на 24 квітня
11:13
Водопілля у Києві 2024 рік
У Києві рівень води у Дніпрі піднявся до рекордної цієї весни позначки
11:06
На фото: російські книжки
У Росії створили експертний центр, який визначатиме відповідність книг законодавству
11:04
Ексклюзив
окупанти
Кримська операція залежатиме від того, що будуть робити росіяни після 9 травня
10:54
Огляд
Карта. Авдіївка_2404
Карта бойових дій за період 17-24 квітня: Тактичні невдачі на фронті vs стратегічні перемоги у війні
10:48
Оновлено
обстріл одеса
Росіяни зранку вдарили ракетами по Одесі: є постраждала
10:45
окупанти в Криму
Британська розвідка назвала кількість дезертирів, яких РФ засудила з 2022 року
10:42
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 24 квітня: скільки просять за долар та євро в обмінниках
10:41
КНДР, Північна Корея
Міністр зовнішніх економічних зв'язків КНДР після візиту до Росії прилетів до Ірану
10:31
в Одесі затримали агента ФСБ
Наводив ракети на будівлі СБУ та прокуратури, щоб помститися за судимість: в Одесі затримали агента ФСБ
10:26
На фото: виставка "06:29 Момент зупинки музики"
У Нью-Йорку відкрили виставку, яка відтворює музичний фестиваль в Ізраїлі, на який 7 жовтня напав ХАМАС
10:11
Ексклюзив
Згурець назвав пріоритетні цілі для застосування ATACMS
10:08
OPINION
Віктор Трегубов
Декого переконати оплесками та лагідним поглядом неможливо
10:06
Оновлено
Тимур Іванов, Володимир Путін та Сергій Шойгу (зліва - направо)
У РФ заарештували заступника Шойгу через хабарництво
Більше новин