Топ-5 культових фільмів до Хеловіну

Страшні, веселі та надто реалістичні - фільми, які урізноманітнять святкування Хеловіну, якщо костюмовані вечірки - не ваш козир

Хоч би як не ставилися українці до Хеловіну, варто визнати, що з року в рік це західне свято все більше і яскравіше відзначають в Україні. Щоправда, часто за цими веселощами не стоїть розуміння ані значення Хеловіну, ані його традицій. 

Навіть якщо відкинути той факт, що прийняття і розуміння західних традицій не завадило б нам, якщо ми прагнемо інтегруватися в той західний світ, то хто заборонить українській молоді знайти привід для костюмованих вечірок чи інших розваг?

Не намагаючись моралізувати, тлумачити Хеловін чи приплітати до нього українські традиції, Еспресо.TV пропонує добірку фільмів жахів, які вже стали культовими.

"Птахи", реж. Альфред Гічкок

Неможливо уявити добірку фільмів жахів, у якій не було би стрічки легендарного майстра жанру. Тривожна невизначеність, нервове очікування та передчуття чогось жахливого – усе це є й у фільмі Гічкока, знятому у 1963 році.

Фільм розповідає про дивний, аномальний та жахливий напад птахів на американське містечко Бодега-Бей. Це страшне природне явище відбувається на тлі історії романтичних стосунків, утім, саме відчуття жаху захоплює глядача.

"Бітлджус", реж. Тім Бертон

Святкування Хеловіну – це не обов’язково страшні історії та залякування. Якщо у святкову ніч на землю приходять всі нечисті сили, про них можна подивитись і веселий фільм.

Одним з таких є робота відомого режисера Тіма Бертона, знята ще у 1988-му. Подружжя Адам і Барбара живуть у будинку своєї мрії. Утім після смерті вони перетворюють на привидів, а в їхньому будинку оселяється жива сім'я. 

Головним завданням подружжя привидів стає налякати та вигнати нових господарів. Утім, зробити це виявляється не так вже й легко. 

"Відьма з Блер", реж. Деніел Мірік, Едуардо Санчес

Режисери незалежного американського кіно в 1999-му зняли малобюджетний фільм жахів, який викликав багато обговорень. Значною мірою шум навколо картини був викликаний її жанром – "Відьма з Блер" знята у жанрі псевдо-документалістики.

Троє студентів-кінематографістів поїхали в ліс на Чорних пагорбах, аби відзняти фільм-дослідження про місцеву легенду – відьму з Блер. Але тільки-но вони, озброївшись камерою зайшли в ліс, то безнадійно заблукали. А сам стрічка "Відьма з Блер", знята аматорськими камерами, була начебто знайдена в лісі рік потому.

Відмінно попрацювали піарники: було оголошено, що в лісі знайдено дивну плівку, виконавці головних ролей тривалий час були оголошені безвісти зниклими, а самі актори під час зйомок були упевнені, що легенда про відьму з Блер існує.

"Едвард Руки-Ножиці", реж. Тім Бертон

Ще один фільм американського режисера Тіма Бертона, який можна подивитись напередодні Хеловіна. Попри те, що його не можна однозначно зарахувати до фільмів жахів, історія напівлюдини з руками-ножицями варта уваги.

Едвард, якого грає Джоні Депп, - штучна людина, якого створив, але не встиг закінчити, старий винахідник. Він помер, не встигнувши зробити Едварду "людські" руки, тож тепер у нього ножиці замість пальців. 

Едварда прихищає добра жінка на ім'я Пег. Але щирому та наївному Едварду важко стати частиною суспільства, тож незабаром у нього починаються проблеми.

Яке відношення "Едвард Руки-Ножиці" має до добірки жахастиків? Можливо, варто уважніше придивитись до "монстрів" серед нас, і вони виявляться зовсім не такими, якими здаються на перший погляд.

"Багряний пік", реж. Гільєрмо дель Торо

Гільєрмо дель Торо поєднав фентезі, жахи, детектив та мелодраму. Режисер 12 разів вносив зміни у сценарій, а деякі моменти вигадував просто під час зйомок. 

Фільм, у першу чергу, дуже красивий: сам дель Торо назвав знімальний майданчик найкращим, на якому йому доводилося працювати. Все, що було в замку, навколо якого і розгортаються події фільму, було виготовлено спеціально для "Багряного піку". Щоправда, всю цю красу після завершення зйомок довелося знищити.

Над містом височить дивний будинок, який з настанням зими покривається кривавим снігом. Жодна людина не наважується піднятися туди, окрім однієї дівчини. Молода письменниця Едіт Кушинг закохана в господаря будинку, який проживає на багряному піку разом зі своєю сестрою. Однак, як завжди, чоловік виявляється не тим, за кого себе видає.