6 хвороб живота, які виникають внаслідок швидкого темпу життя

29 жовтня, 2016 субота
11:00

6 найпідступніших та найважчих хвороб кишково-шлункового тракту, які виникають внаслідок нашого темпу життя

Командна Еспресо.TV побувала у лікарні Київської міської клінічної лікарні швидкої допомоги. Саме сюди терміново з найскладнішими захворюваннями везуть пацієнтів зі всього Києва. Щорічно тут лікуються 35 тисяч українців. З них – 8-10 тисяч потребують хірургічного втручання.

У третьому хірургічному відділенні кожного року дві тисячі українців з гострими болями у животі чують діагнози – панкреатит, виразка, перитоніт, онкологія. Тут команда лікарів під керівництвом професора Павла Іванчова  знають, що у більшості випадків сюди потрапляють хворі, які не можуть чекати і важлива кожна хвилина та термінова операція. 

Лікар-хірург, професор Павло Іванчов розповів про 6 найпідступніших та найважчих хвороб кишково-шлункового тракту, які виникають внаслідок нашого темпу життя.

Як зазначив лікар, головними причинами цих хвороб є відомі нам недоїдання, переїдання, нераціональне харчування. Але навіть це – не головне.

На першому місці – інтенсивний темп життя і нервові перевантажень, які в комбінації з неправильним харчуванням завжди будуть призводити до розвитку розладі органів шлунково-кишкового тракту. Тож, хвороби, про які ми розкажемо, можуть виникнути у будь-кого і варто знати як їх діагностувати а, головне, запобігти.

6. Апендицит

Коли у вас болить живіт з правого боку, майже всі пацієнти ставлять собі діагноз – апендицит. Виявляється, насправді його не так легко діагностувати. Оскільки, симулюють клініку апендициту найчастіше  кишкова та ниркова кольки і гінекологічні проблеми. У жінок це можуть бути кіста чи розрив кісти яєчника, позаматкова вагітність, або якісь запальні процеси.  

Тому варто знати, що для апендициту характерний біль, який виникає у правій здухвинній ділянці або епігастральній ділянці, часто кажуть – під ложечкою. Цей біль поступово спускається у нижні відділи живота і після того вже локалізується у проекції апендиксу.

Щорічно у Києві лікується 5-5,5 тисяч хворих з гострим апендицитом. Це хвороба, яка успішно лікується хірургічним шляхом.

Існують міфи, що найпоширенішою причиною апендициту є – їжа насіння з шкарлупою.  Насправді, зі всіх причин гострого апендициту, закупорка його сторонніми предметами (різні кісточки, неперетравлені частини їжі) – це 5-7 відсотків всіх випадків. Але для хірурга це не має ніякого значення, адже наслідок один – видалення.

Хоча, не варто слухати й тих, хто стверджує, що апендицит – абсолютно не потрібний орган і його варто видаляти ще у новонароджених. Насправді, у молодому віці апендицит виконує свою функцію – він багатий на лімфоїдну тканину, яка приймає участь у формуванні імунітету у дітей.

5. Гострий холецистит

Холецистит – це запалення жовчного міхура. Це, перш за все, жіноча проблема. Хвороба виникає у співвідношенні на 10 жінок, лише в одного чоловіка. Впливає на виникнення захворювання  – генетика і проблеми з харчуванням.

Коли у людини гострий холецистит, вона відчуває гіркоту у роті, нудоту, сильний біль. Сплутати симптоми гострого холециститу можна з виразкою дванадцятипалої кишки, виразкою шлунку та гастротичними проявами.

У Києві 500-700 пацієнтів щорічно страждають на цю хворобу. І треба розуміти, що основна проблема – це наявність камінців у жовчному міхурі.  Під час вживання гострої чи смаженої їжі ці камінці можуть підходити до шийки і визивати гострий біль.

Це характерний дуже інтенсивний біль у правому підребер’ї. Особливістю є те, що він проявляється в області спини, лопатки, правій ключиці та правій половині шиї.

На сьогоднішні, нажаль, не існує ліків, які можуть розчинити конкременти, тому самолікування  може завдати купу ускладнень.

Якщо у людини напад гострого холециститу, то потрібна термінова госпіталізація в хірургічний стаціонар. В лікарні мають провести заходи направленні на купування болю, а потім  - планова операція. Вихід з жовчного міхура каменів відбувається, тільки в жовчну протоку і може статися закупорка протоки, блокування печінки і смерть.

На сьогодні оптимальним способом лікування цієї хвороби є видалення жовчного міхура. Сама операція не несе жодних наслідків для людини. Сьогодні вам роблять операцію – завтра ви вже можете бути вдома.

4. Панкреатит

Панкреатит – це запалення підшлункової залози. Це проблема набута. Неправильне харчування та вживання алкоголю – головні причини хвороби. Такі хворі дуже важкі. По суті, гострий панкреатит – це некроз, тобто відмирання частини підшлункової.  

Летальність у цій груп пацієнтів дуже висока. Пацієнтам найперше призначають засоби, які допомагають інтоксикувати та зменшити біль. Якщо консервативне лікування не допомагає – видаляють частину підшлункової залози.

3. Гастрит

Гастрит – це запалення оболонки шлунку. З кожним роком зростає частота хронічного гастриту в півтора рази. Гастрити – не рідкість серед школярів. Стреси, незбалансоване харчування, сухоїдіння - все це в комплексі призводить до гастриту, який спочатку нічим не вирізняється.

Нелікований гастрит - це передвиразковий стан. Щоб запобігти гастритові – варто відрегулювати та збалансувати харчування  і менше нервувати. А вчасно діагностований гастрит  дуже легко лікується за лічені дні.

2. Виразка

Виразка - глибокий некротично-запальний дефект слизової оболонки тканин. Виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки зустрічається у десяти відсотків населення планети. В звичайному стані виразка не болить, а лише коли є ускладнення. Адже виразка -  це дефект стінки дванадцятипалої кишки чи  шлунку. Поки дефект знаходиться в межах стінки цього органу, больового синдрому не буде. Вас може турбувати лише печія або ж нудота.

Больовий же синдром означає, що відбувся вихід цієї виразки за межі стінки цього органу. Цей процес називається пенетрацєю і це є ускладненням виразкової хвороби. Саме тоді ви відчуваєте печінкові болі або ж болі в області серця.

Раніше виразки лікувалися картопляним крохмалем, льоном, аби якось полегшити стан хворого. На сьогодні є цілий арсенал ліків, які ефективно лікують виразку. Проблема у том, щоб вчасно та правильно встановити діагноз.

Найбільше хворіють на виразку мешканці мегаполісів і чоловіки. Чим більше стресів,  тим більша ймовірність виразки.

Якщо виразку не лікувати, наступним етапом є розвиток ускладнень. Це можуть бути кровотеча, перфорація виразки, коли весь вміст шлунку та дванадцятипалої кишки виливається у стерильну черевну порожнину. А також може бути звуження входу із шлунку.

1. Онкологія кишково-шлункового тракту

Вживання великої кількості нітратів, консервантів, емульгаторів та барвників призводить до утворення канцерогенів, які вражають шлунок, товсту та тонку кишку. Онкозахворювання шлунку та товстої кишки – це  проблема світового характеру.

 Ефективним лікуванням може бути лише операційне втручання. Однак, об’єми цих втручань залежатимуть від стадії розвитку онкозахворювання.

В Україні 75% хворих лікують пухлини на 3-4 стадіях. На першій стадії лікуються не більше 7% хворих.

Теги:
Читайте також:
Київ
+12°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.4
    Купівля 39.4
    Продаж 39.86
  • EUR
    Купівля 42.11
    Продаж 42.87
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
25 квітня
09:03
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
Росія виробляє більше зброї, ніж їй треба для війни в України, - міністр оборони Німеччини
08:43
За 10 років окупації Криму РФ засудила 320 жителів через політичні мотиви, - активісти
08:29
Оновлено
СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври УПЦ МП митрополита Арсенія
Настоятеля Святогірської лаври, який зливав позиції ЗСУ, арештували
08:25
Ексклюзив
ЗСУ
"Ворог стогне від роботи артилерії ЗСУ": Братчук про плацдарм у Кринках
08:14
ракета Х-59
РФ атакувала Черкащину: 6 постраждалих, пошкоджено критичну інфраструктуру
08:08
Білий дім
Деякі човники Білого дому не до кінця впевнені, що Україна зможе перемогти навіть із новим пакетом допомоги, - Politico
08:05
OPINION
Володимир Цибулько
Інцидент у Good Wine. Татаров — монстр?
07:59
Українські військові проходять підготовку до польотів на F-16 у Франції, - ЗМІ
07:38
Оновлено
розбита російська техніка
Засіб ППО, 13 танків та 1040 військових: втрати армії РФ за добу війни в Україні
07:24
Ємен, хусити
Хусити намагались атакувати корабель над Аденською затокою балістичною ракетою: військові США знищили ворожу ціль
06:56
Україна, Португалія
Україна почала перемовини з Португалією про безпекову угоду
06:53
Дмитро Лубінець
РФ заявила про "перші очні переговори" з Україною щодо обміну дітей, Лубінець спростував заяву і уточнив формат
06:43
ЗСУ генштаб війна з Росією
Сили оборони просунулися біля Кринків: ISW оцінив ситуацію на фронті
06:42
OPINION
Микола Княжицький
Чи блокуватиме Польща інтеграцію України з ЄС?
06:21
Telegram логотип
"Щоб залишатись у доступі": Дуров попередив про зміни для українських користувачів Telegram
05:59
ракета ATACMS
В ISW припустили, що могло стати ціллю удару ЗСУ ракетами ATACMS під Бердянськом
05:36
Руйнування Спасо-Преображенського кафедрального собору в Одесі
Італія підпише угоду з Україною та ЮНЕСКО про відбудову Одеси
05:08
Католицька церква
В Іспанії жертви домагань представників РКЦ отримають компенсацію
04:40
соцмережа Х (Твіттер)
Соцмережа X запускає спеціальний TV додаток для відео
04:12
Танкер для доставки СПГ
Німеччина пропонує ввести ембарго на імпорт СПГ з РФ до Євросоюзу
03:44
Росія ветувала резолюцію Радбезу ООН про недопущення гонки озброєнь у космосі
03:16
Russia Today
У RT витратили рекордні 27,5 млрд рублів на пропаганду і суттєво збільшують штат
02:48
TikTok
 Байден підписав закон, який може змусити материнську компанію продати TikTok у США
02:20
КПП "Рафах"
Ізраїль готовий почати штурм Рафаха. США стурбовані гуманітарними наслідками, — Reuters
01:52
куріння
У Турині ввели обмеження на куріння у людних місцях на вулиці
01:24
Придністров'я
Молдова зупинила експорт у РФ товарів на ВПК із заводів Придністров'я, - ЗМІ
01:04
Оновлено
ID-картка, паспорт
У МЗС прокоментували постанову уряду про те, що чоловіки призовного віку зможуть отримати паспорти лише в межах України
00:56
Еммануель Макрон
 Макрон не підтримує переобрання фон дер Ляєн на посаду голови Єврокомісії, - Bloomberg
00:28
польща україна , біженці
Польща готова сприяти поверненню в Україну військовозобов’язаних, - міністр Косіняк-Камиш
00:26
криптовалюта
Засновника криптовалютної біржі Binance Чжао можуть ув'язнити на три роки
2024, середа
24 квітня
23:48
Олег Верняєв
Олег Верняєв здобув срібло в багатоборстві чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики
23:29
Оновлено
HIMARS з ATACMS
У Білому домі впевнені, що Україна виконуватиме зобов’язання щодо ATACMS
23:14
Євгенія Гуцул
У Молдові через російські гроші судитимуть очільницю Гагаузії
23:11
комендантська година, Великдень
Комендантську годину в Києві на Великдень не скасовуватимуть
22:44
Дмитро Пєсков
"У Херсоні ЗСУ поводяться, як загарбники, а не як захисники": російські фейки та маніпуляцій за 24 квітня
22:33
Ексклюзив
Паспортний сервіс
"Точно не змусить чоловіків повертатися": політолог Розумний про заборону видачі документів українцям за кордоном
22:28
зруйнована телевежа Харків
У Харкові відновили телемовлення після удару РФ по телевежі 22 квітня
22:26
Оновлено
Тимур Іванов, Володимир Путін та Сергій Шойгу (зліва - направо)
РосЗМІ повідомили, що Шойгу відсторонив з посади свого заступника, заарештованого начебто через хабарництво
21:57
У Миколаєві вибухнув невідомий пристрій: постраждали 5 рятувальників
21:40
книжка вогонь знищення
Окупанти почали нові зачистки бібліотек у Криму, - Спротив
Більше новин