live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Темна ніч повна жахів. Яким буде Держбюжет-2017


фото: Кабінет міністрів України
Всі недоліки та переваги Держбюджету-2017 і чому його так поспішали ухвалити за ніч

Вже вкотре зовнішня мішура може спотворити суть. Українська влада, як наркоман, що тримався-тримався, а потім раптом зірвався в самому кінці. Пройшли всі етапи бюджетного процесу майже ідеально і вчасно, але в кінці знову скотились у нічні голосування не зрозумій чого з голосу. Що дуже погано. І дуже неправильно.

Але при цьому, треба зазначити, що суть проголосованого вчора не така й страшна та ближча до позитиву.
Бюджет - це добре. Ключовий показник - дефіцит у 3% - абсолютно здоровий, хоч і є деякі питання, наприклад по прибутку НБУ. На жаль, йде зростання держвидатків відносно ВВП (зниження цього показника було дуже важливим досягненням Наталії Яресько, про що мало хто знав), який вдалося знижувати два роки поспіль, але некритично.

Паралельно, поки всі розписували таблички і готувалися до ночі, вдалося проголосувати багато корисних законів. Наприклад, зміни в податковому адмініструванні. Багато в чому проривні. Вища рада Правосуддя. Дерегуляція.

При цьому, проголосували вчасно. І не треба говорити про літаки, які чекали депутатів. Це дурниці. Ще занадто рано для перельотів у теплі краї. Просто коли люди не знають, чим пояснити, то говорять про чартери. Адже слухачам сподобається. Старалися, судячи з усього, встигнути до Різдвяних канікул у Вашингтоні. Щоб показати бюджет МВФ і запустити процес отримання наступного траншу.

Якщо все піде за планом, то вже до кінця січня, а може і до інавгурації Трампа, ми отримаємо новий транш на 1,3 млрд доларів. Дрібниця, але приємно.

Чи є зради?

Так, безумовно. Уряд отримав 274 голоси в Раді: дисципліновано проголосували Ляшко, Воля Народу і Відродження. Ці хлопці ніколи не голосують безкоштовно. Або з політичних мотивів. Нічого особистого, тільки бізнес. Тому пожежні машини, 2% ренти тільки для нафти, експортне агентство та інші приємні смаколики для пацанів.

Чи погано це? Безумовно. Чи смертельно? Ні. Оскільки купували голоси з запасом, значить з кожним можна було торгуватися і стримати апетити. Зрештою, реєстр з ПДВ тепер нарешті один. Минулого року довелося заплатити таку високу ціну. І так, по іншому вони б ніколи за бюджет не проголосували. Запасу голосів немає. Тому маємо справу з неминучістю. І турбуватися з цього приводу сенсу немає, адже це було очікувано. Можна лише ставити за мету уникнути такого людського матеріалу в наступній Раді.

Чутливим до проблем податкової депутатам вдалося зберегти бази під контролем ДФС. Зрада? Очевидно. Особливо зараз, коли в Мінфіні сидять правильні хлопці, а ДФС сприймається як корупційне кубло. Але чи є це інституційною зміною? Навряд чи, оскільки може так статися, що поміняють міністра фінансів і вже там буде таке кубло, яке Насірову і не снилося (хоч уявити це важко) і тоді знову постане проблема. Може тому і МВФ проти. Тому стратегічно це не така велика проблема, як тактично. Натомість багато корисних норм вдалося провести.

Адепти точок зростання створили експортне агентство. Зрада? Мабуть. Але навряд чи вона буде так уже й дорого коштувати бюджету. Це не системна проблема. І не створює жодних системних проблем. А так, невелика годівниця.

Проголосували держгарантію для вкладів усіх банків? Так, це погано вже стратегічно. Зараз може й допоможе вгамувати паніку, але буде негативно впливати на конкуренцію на ринку. Тим більше, зараз у нас частка державних банків на ринку вище 50%. Але чи змінює це щось по суті?

От у нас вже довгий час у Ощадбанку була 100% гарантія, а в Укрексімбанку її не було. Змінювало це щось у ставленні держави до проблем цих банків? Ні. Держава завжди рятувала свої банки, незалежно від того, є там якась гарантія на вклади чи її нема. У підсумку, по суті, цей закон абсолютно нічого не змінює. І з часом його можна буде скасувати, скопом забравши гарантію в усіх, навіть у Ощадбанку.

І начебто картина складається позитивна. Хоча ніч темна і повна жахів. І хто зна що ще не помітно з того, що в найдовшу ніч року проголосували депутати.

Точка зору редакції Еспресо.TV може не збігатися з точкою зору автора гумористичної колонки. Еспресо не впливає на зміст авторських колонок і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють в них. Джерело.

Все по темі

новини партнерів

15 грудня, 2018 субота

14 грудня, 2018 п'ятниця

15 грудня, 2018 субота

14 грудня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати