Повзуча анексія. Як Росія окуповує Грузію

Якщо в Кремлі вирішать визнати «народні республіки» на Донбасі, наступним кроком стане легалізація військових формувань бойовиків за осетинському зразком: корпуси формально стануть частиною Збройних Сил Росії, служба в них буде прирівняна до служби у російській армії

Міністр оборони самопроголошеної Республіки Південна Осетія Ібрагім Гассєєв повідомив, що підрозділи «армії» цієї окупованої Росією території Грузії увійдуть до складу російських збройних сил. Відповідну угоду буде підписано вже поточного року і після її імплементації Росія почне визнавати службу у збройних силах Південної Осетії такою, що дорівнює службі у російській армії.

Підписання угоди у Москві вимагали вже давно. Як не дивно, входження армії Південної Осетії до складу російських збройних сил гальмувалося самими осетинами, які бажали зберегти контроль над систематичним розкраданням грошей, що виділяються Москвою їхній «армії». Але у Росії знайшлися аргументи, які переважили корупційні інтереси бойовиків.

Однак саме рішення про фактичну ліквідацію армії Південної Осетії говорить про те, що Росії набридло прикидатися «посередником» і «захисницею пригноблених осетин». Мова йде не про прагнення допомогти якійсь новій «державі», а про банальну окупацію.

Визнання незалежності Південної Осетії і Абхазії було лише етапом, після якого повинна була відбутися анексія грузинських територій. Те, що цього не сталося до сих пір, пояснюється опором місцевих еліт - перш за все абхазької. Але у Південній Осетії вже цього року відбудеться референдум про приєднання до Росії.

І не виключено, що після нього Москва оголосить про «возз'єднання осетинського народу» і вже формально анексує частину території Республіки Грузія. Якщо до анексії Криму могло здаватися, що в Кремлі хтось цікавиться міжнародним правом, зараз є очевидним: Путіну і компанії на будь-які норми наплювати.

Приклад Південної Осетії може виявитися повчальним і для Донбасу. Сформовані на окупованих територіях військові корпуси вже зараз фактично є частиною Збройних Сил Російської Федерації, керуються російськими військовими.

Якщо в Кремлі вирішать визнати «народні республіки», наступним кроком стане легалізація військових формувань бойовиків за осетинському зразком: корпуси формально стануть частиною Збройних Сил Росії, служба в них буде прирівняна до служби у російській армії.

Відбудеться фактична анексія української території, захищати яку від «агресора з Києва» буде вже справжнісінька російська армія. А спроби звільнення Україною власної території будуть вважатися нападом на саму Росію, на її військових.

Саме таку конструкцію «повзучої анексії» Москва зараз вибудовує у Південній Осетії.