Вбивці, ґвалтівники та грабіжники. 10 зірок спорту, які стали злочинцями

Професійна спортивна підготовка, спрямована у неправильне русло, перетворила багатьох зіркових атлетів на злочинців

Цього тижня українські представники єдиноборств виступили з різким осудом професійного бійця ММА Іллі Новікова, звинуваченого у вбивстві 29-річного чоловіка у жовтні минулого року у Черкасах. Ця трагедія стала далеко не першим випадком невиправданого застосування сили натренованими атлетами не лише в Україні, але й у світі.

Еспресо розповідає про зірок спорту, яких некерована агресія привела до в'язниці.

Майк Тайсон, бокс

Славетний американський боксер Майк Тайсон потрапляв за грати двічі. В 1991 році його посадили на шість років за зґвалтування 18-річної "Місс Чорна Америка" Дезіре Вашингтон. "Залізний Майк" своєї провини не визнав, а його юристи домоглися скорочення терміну ув'язнення до трьох років. Цікаво, що Тайсону з адвокатами тоді неабияк допоміг нинішній президент США Дональд Трамп, який, серед іншого, активно вкладав гроші у бокс.

Життя Тайсона нічому не навчило, і у 2008 році він опинився за ґратами вдруге – за побиття двох чоловіків після незначної ДТП він відсидів дев'ять місяців.

Євген Сотников, дзюдо

Український медаліст чемпіонату світу та Європи з дзюдо та самбо Євген Сотников постійно мав проблеми із законом, але за те що прострелив у 2007 році ногу таксистові, а пізніше завдав ножових поранень знайомому засуджений не був.

Сотников залишився на волі і у 2009 році застрелив у одному із запорізьких кафе 18-річного хлопця, за що отримав довічний термін. Згодом покарання було замінено на 15 років ув'язнення.

Оскар Пісторіус, легка атлетика

Зірковий південноафриканський спринтер-паралімпієць Оскар Пісторіус у лютому 2013 року у власному будинку застрелив свою подругу Ріву Стенкамп. Спортсмен наполягав, що вбивство було ненавмисним, а жінку він прийняв за грабіжницю.

Спочатку слідство повірило і засудило Пісторіуса на 5,5 року за ненавмисне вбивство, випустивши його за рік на волю за умовно-достроковим звільненням. Проте прокуратура подала апеляцію, і влітку 2016-го вбивство визнали навмисним і заґратували Пісторіуса на шість років.

Михайло Татаринов, хокей

Захисник київського "Сокола" та московського "Динамо" Михайло Татаринов зробив блискучу кар'єру. У 1990 році він став у складі збірної СРСР чемпіоном світу та кращим захисником турніру і на хвилі успіху переїхав до Національної хокейної ліги.

Але після закінчення кар'єри у Татаринова виникли проблеми з алкоголем та азартними іграми. У 2001 році він під час бійки з картярами зарізав ножом чоловіка. Екс-хокеїст, який наполягав, що лише захищався, мав відсидіти 14 років, але адвокатам вдалося довести, що він вчинив злочин у стані афекту, і Татаринов пробув у в'язниці лише 11 місяців.

Борис Деркач, футбол

Український футболіст Борис Деркач мав проблеми з дисципліною ще у київському "Динамо", з яким він у 1990 році востаннє в історії клубу виграв чемпіонат СРСР.

Згодом гравець перейшов до угорської "Ньїредьхази", у якій так і не заграв, натомість втягнувся до злочинного угруповання. Деркач став у Будапешті рекетиром та, поранивши з пістолета сутенера та двох повій, сів на 11 років. Згодом він ще й втік з в'язниці, заробивши додаткові три роки.

Бернард Хопкінс, бокс

Американський боксер Бернард Хопкінс став на злочинний шлях ще підлітком та займався розбоєм та пограбуваннями. У 17 років хлопець вже був справжнім рецидивістом за плечами якого було дев'ять злочинів, що потягли на 18 років ув'язнення. Проте Бі-Хоп відсидів лише п'ять років, а у в'язниці захопився боксом і вийшовши на свободу зробив блискучу професійну кар'єру. Хопкінс став багаторазовим чемпіоном світу і виступав до 52 років.

Олександр Ємельяненко, ММА

Російський боєць змішаних єдиноборств Олександр Ємельяненко опинився у в'язниці за побиття та зґвалтування хатньої працівниці у 2014 році. Після знущань над жінкою п'яний спортсмен ще й відібрав у жертви паспорт та погрожував їй. За злочин Ємельяненко отримав лише 4,5 року, але й цього терміну не відсидів, звільнившись наприкінці 2016 року за зразкову поведінку.

Айк Ібеабучі, бокс

Нігерійський боксер Айк Ібеабучі у середині 1990-х років вважався одним з найперспективніших у надважкому дивізіоні. Його стрімка кар'єра обірвалася у 1999 році після того, як боксер у США побив та зґвалтував стриптизерку. Адвокати намагалися довести, що злочинець хворий на шизофренію, однак медична комісія визнала Ібеабучі осудним. За злочин нігерієць отримав 20-річний термін, але звільнився 2015-го, відсидівши 15 років.

О. Джей Сімпсон, американський футбол

О. Джей Сімпсон став фігурантом найгучнішого судового процесу у історії американського спорту. У 1995 році екс-футболіста судили вбивство дружина та її коханця, однак завдяки адвокатам спортсмену вдалося виплутатися.

Проте Сімпсон все-таки опинився у в'язниці у 2008 році. Погрожуючи пістолетом, він відібрав у торгівця спортивними трофеями свої нагороди та отримав за це 33 роки. Проте уже цього року Сімпсон може вийти на волю за зразкову поведінку.

Едвін Валеро, бокс

Чемпіон світу з боксу з Венесуели Едвін Валеро неодноразово звинувачувався у побитті дружини, однак вона писати заяву до поліції не поспішала. У 2010 році це призвело до трагедії – Валеро убив жінку. Вироку 28-річний боксер не дочекався, повісившись у слідчому ізоляторі.