Зозуля проти комуністів. Як українці піднялися на захист футболіста-патріота

Українці піднялися на підтримку футболіста Романа Зозулі у його конфлікті з ліворадикальними ультрас іспанського клубу "Райо Вальєкано"

Скандальний трансфер

Скандал навколо переходу Романа Зозулі у Іспанії з "Бетису" у оренду до "Райо Вальєкано" наприкінці тижня набув небувалих масштабів. У нього вже втрутилося керівництво найсильнішого іспанського дивізіону – "Ла Ліги", Федерація футболу України, посольство України в Іспанії та міністр закордонних справ України Павло Клімкін, які встали на захист українського футболіста.

Конфлікт спалахнув 1 лютого, одразу після трансферу Зозулі. Ультрас "Райо Вальєкано", які відомі своїми ліворадикальними поглядами, виступили з різкою заявою проти переходу українця до мадридського клубу та назвали його "неонацистом".

Аргументи Зозулі про те, що він не має жодного стосунку до неонацистських організацій, а лише підтримує українську армію та дітей, які постраждали через російську агресію на Донбасі, почуті не були.

Зіпсований сезон

1 лютого під час тренування "Райо Вальєкано" ультрас вивісили на стадіоні банер адресований Зозулі з написом "Вальєко – не місце для нацистів. Забирайся". "Бетис", якому належать права на футболіста, відреагував негайно. Спортивний директор клубу із Севільї Мігель Торресілья заявив, що після перемовин з "Райо" задля безпеки гравця було вирішено, що він повернеться до "Бетису".

Читайте також: Як іспанські комуністи ліплять з українського футболіста "неонациста"

Проблема полягає лише в тому, що Зозуля вже двічі поспіль у цьому сезоні змінив команду, перейшовши з "Дніпра" до "Бетису", а потім помінявши севільський клуб на мадридський. Втретє це робити заборонено регламентом, а тому решту сезону українському форварду доведеться пропустити та займатися виключно тренуваннями.

Звернення до ФІФА

Події навколо відомого своєю волонтерською діяльністю та патріотичними поглядами Романа Зозулі викликали в Україні величезний резонанс. Президент Федерації футболу України Андрій Павелко заявив, що готує звернення до Міжнародної федерації футбольних асоціацій (ФІФА) та Федерації футболу Іспанії з проханням втрутитися у ситуацію та все таки надати Зозулі можливість зіграти у цьому сезоні. "Ситуація просто кричуща. Групка проросійських радикалів ламає кар’єру українському футболісту", - написав Павелко.

Зі словами підтримки на адресу Романа Зозулі виступив і головний тренер збірної України Андрій Шевченко. "Партнери і тренерський штаб команди висловлюють цілковиту підтримку Романові Зозулі. Ми вимагаємо від компетентних органів дати належну правову оцінку ситуації", - сказав Шевченко.

Необхідність покарання

Своє обурення діями ультрас "Райо Вальєкано" висловив міністр молоді та спорту України Ігор Жданов. "Виявляється, для певних маргінальних футбольних кіл Іспанії та, вочевидь, керівництва клубу "Райо Вальєкано", якщо людина має патріотичні погляди та щиро допомагає армії своєї рідної, офіційно визнаної держави, то вона "нацист". Виявляється, можна грубо порушувати трудові права цієї людини через її патріотичні переконання", - написав Жданов.

А відомий український Сергій Жадан закликав не залишати вчинок іспанських фанів без реакції. "Називати нацизмом підтримку збройних сил своєї країни, які воюють проти окупантів – це абсурд і маразм. Мені здається, що наше посольство в Іспанії, МЗС і ФФУ мали б максимально підтримати Романа і заступитися за нього. Повз такі речі не можна проходити, їх не можна ігнорувати. Звинувачення в нацизмі – це не просто якась неадекватність. Україна повинна рішуче відповісти", - переконаний Жадан.

#ProudOfZozulya

Врешті на захист Романа Зозулі постало і посольство України у Іспанії, яке готує звернення до місцевої футбольної федерації. А міністр закордонних справ Павло Клімкін запевнив, що футболіста підтримує вся Україна. "Романе, Вас підтримує вся Україна: вболівальники, волонтери, військові. Посольство і всі ми боремося разом", – написав Клімкін.

Слова про всю Україну зовсім не перебільшення. У соціальних мережах стартував флешмоб на підтримку Романа Зозулі - користувачі постять фото футболіста з хештегом #ProudOfZozulya.

Не залишилися осторонь і одноклубники українця по "Бетису", які не забарилися з офіційним листом. "Ми висловлюємо обурення з приводу подій, які трапилися з нашим партнером Романом Зозулею. Ми стали свідками публічного лінчування футболіста, чия поведінка та професіоналізм були відмінними. Ми переживаємо за Зозулю та його сім'ю. Ми всі – Зозуля", – йдеться заяві гравців на офіційному сайті "Бетіса".

Перелякані "червоні"

У підсумку у скандал був вимушений втрутитися президент елітного іспанського футбольного дивізіону Хав'єр Тебаса. "Неприпустимо, що ми зіткнулися з такою проблемою у 2017 році. Ми не можемо допустити того, щоб футболістів обмежували у їхніх правах. Якщо ми з'ясуємо, що Зозулю змусили покинути "Райо Вальєкано", то без вагань подамо до суду", - пообіцяв Табаса.

Керівництво "Райо Вальєкано" подібна перспектива неабияк налякала. Після зустрічі між Хав'єром Табасою, Романом Зозулею та представниками мадридського клубу та "Бетису", "Райо" запропонувало українському форварду повернутися до команди. Зозулі дали час на роздуми до 6 лютого. Якщо відповідь буде негативною, то футболіст зможе тренуватися з "Бетисом" до кінця нинішнього сезону.

Проте припустити, що український футболіст після звинувачень, які пролунали на його адресу та скандалу повернеться до Мадриду, складно. Між тим "Ла Ліга" вже офіційно визнала, що причиною повернення гравця до "Бетису" були погрози та тиск з боку ультрас "Райо Вальєкано". Тож організація ініціювала судовий позов проти фанів, яких людоненависницька комуністична ідеологія врешті може привести на лаву підсудних.