
Гіві, Моторола та інші. Хто з бойовиків вже дотримується "режиму тиші"
Все про загадкові смерті самопроголошених лідерів невизнаних республік Донбасу
Звістка про смерть терориста "Гіві" – чергове загадкове вбивство. "Гіві" став ще одним бойовиком високого рангу, чиє життя обірвалося на Донбасі.
Таке вирішення "кадрових" питань вже стало нормою у "республіках". Керівництво терористів традиційно звинувачує у замахах українських диверсантів. Проте жодної з українських ДРГ після подібних випадків затримано ще не було.
Еспресо.TV вирішило згадати, кого з сепаратистів вже зачистили на Донбасі.
Розстріл "Бетмена"
1 січня 2015 року в районі міста Лутугине на Луганщині був розстріляний кортеж Олександра Бєднова з позивним "Бетмен". Шансів вижити у нього не було - кортеж розбили з БМП, гранатометів, стрілецької зброї і реактивних піхотних вогнеметів "Джміль". На дорозі залишилися лише понівечені автомобілі та обгорілі трупи.
Бєднов був "авторитетним" польовим командиром в самопроголошеній "ЛНР". Він очолював створену ним же диверсійну групу швидкого реагування "Бетмен".
Навесні та влітку 2014 року "Бетмен" брав активну участь у патрулюванні Луганська. Наприкінці серпня протягом нетривалого часу керував російськими найманцями "міністра оборони ЛНР".
"Генпрокуратура "ЛНР" повідомила, що Бєднов відмовився підкорятися "законним вимогам роззброїтися" і був убитий в перестрілці.
Ліквідація Мозгового
Ще одна загадкова смерть серед керівництва бойовиків - це ліквідація "командира бригади" терористів Олексія Мозгового з позивним "Привид".
Мозговий, його прес-секретар, два охоронці, а також начальник служби безпеки Мозгового загинули, потрапивши під обстріл 24 травня 2015 року. Перед мікроавтобусом, в якому знаходився "командир" і його соратники, підірвали міну, а потім розстріляли зі стрілецької зброї, в тому числі з кулемета.
За словами нардепа Антона Геращенка, причина вбивства - "та сама, що і в січні з іншим відомим лідером луганських бандформувань "Бетменом" - небажання підкорятися командам з Москви".
Навесні 2014 року Мозговий був активним учасником луганського Антимайдану. У квітні він організував "Народне ополчення Луганщини" і вже 10 квітня практично офіційно відвідав Москву як один з "лідерів протесту", де зустрівся з главою парламентських фракцій ЛДПР Володимиром Жириновським і "Справедливої Росії" Сергієм Мирним.
Мозговий спільно з Павлом Дрьомовим керував бойовиками під час бойового зіткнення із українською армією по лінії Рубіжне - Сєверодонецьк - Лисичанськ.
Антон Геращенко нагадав, що вперше банда Мозгового стала відома 13 травня 2014 року, коли її члени розстріляли авто підприємця з міста Свердловська, який, зібравши свої заощадження, намагався вирватися з захопленого терористами міста. Він не зупинився на блокпосту терористів і його машину зрешетили кулями. Тоді загинув сам підприємець, його дружина, а 10-річна дочка була поранена.
Зачистка Дрьомова
12 грудня 2015 року на окупованій території Луганщинм в результаті замаху був убитий командир 6-го козачого полку Павло Дрьомов. Бойовик загинув в результаті підриву його автомобіля Land Rover вибухівкою в районі міста Ірміно (Теплогірськ) на трасі між Первомайськом та Стахановим.
Ватажок бойовиків відгуляв своє весілля 5 грудня в Санкт-Петербурзі, де одружився на росіянці.
"Дрьомов їхав на святкування свого весілля вже в рідному Стаханові в ресторані "Ніка ". Але не доїхав. І вже не посвяткує. Загибель Дрьомова могла бути наслідком суперечок між неконтрольованими козацькими ватажками і їхніми російськими кураторами", - зазначив речник МВС Артем Шевченко.
Відомо, що у бойовика Дрьомова був давній, серйозний і відкритий конфлікт з лідером самопроголошеної "ЛНР" Ігорем Плотницьким.
"Дрьомов і його "казачки" відкрито звинувачували Плотницького в корупції, розкраданні російської гуманітарної допомоги" та інших зловживаннях. З огляду на те, що банда Дрьомова, яка контролює окупований Первомайськ, повністю вийшла з-під контролю як Плотницького, так і російських емісарів, в ФСБ ухвалили рішення про його фізичну ліквідацію, щоб не заважав. Немає людини - немає проблеми ... У Кремлі цей принцип працює ", - написав тоді радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк.
Вбивство кілером Жиліна
19 вересня 2016 року вбивство лідера харківської терористичної організації "Оплот" і противника Євромайдану Євгена Жиліна сталося у ресторані "Ветерок" на території елітного селища Горки-2 в Одинцовському районі Московської області. Повідомляється, що кілер чекав на свою жертву за столиком в ресторані і відкрив вогонь, щойно він увійшов.
За даними джерел, однією з версій вбивства Жиліна розглядають бандитський переділ. Лідер "Оплоту" був не єдиною ціллю кілера. Вбивця також поцілив у знайомого Жиліна - Андрія Козирєва, - з яким той прийшов у ресторан. Козирєв вижив.
Жилін був ватажком проросійської організації "Оплот", яка довгий час діяла під виглядом бійцівського клубу. Члени організації брали активну участь в Антимайдані, а з початком війни на сході України стали воювати на боці бойовиків "ДНР" і "ЛНР".
На території, окупованій донецькими сепаратистами, був створений батальйон "Оплот", яким керував нинішній ватажок угруповання "ДНР" Олександр Захарченко. Також члени "Оплоту" підозрюються в декількох терактах на території Харкова.
Підрив Мотороли
Найгучнішим вбивстом серед бойовиків стала кончина командира угруповання "Спарта" самопроголошеної "ДНР", російського найманця Арсена Павлова з позивним "Моторола" 16 жовтня 2016 року.
Бойовик загинув від вибуху саморобного пристрою у ліфті будинку, в якому мешкав у Донецьку. За попередніми даними, у ліфті спрацював саморобний вибуховий пристрій. Сам бойовик знаходився в цей момент в епіцентрі вибуху і отримав травми несумісні з життям
"Моторолу" в Україні звинувачують у низці військових злочинів, зокрема розстрілі більше десяти військовополонених, серед них - солдата Ігоря Брановицького.
В замаху, звісно, підозрюють українську диверсійно-розвідувальну групу.
Смерть Болотова
Валерій Болотов був першим "народним губернатором "ЛНР", який брав активну участь у захопленні будівлі СБУ. 27 січня 2017 року сепаратист помер, попередньо, від серцевого нападу у своїй квартирі в Москві, йому раптово стало погано.
Болотов пішов "у відставку" у серпні 2014 року, поступившись місцем Ігорю Плотницькому. В своєму останньому інтерв'ю Болотов різко розкритикував керівництво так званої "ЛНР" та заявив, що його позбавили поста в результаті змови.
Читайте також: Дзвінок від "Мотороли". Чому "Гіві" заслужив на смерть



- Актуальне
- Важливе








