Як завести подружку-шамана і втратити президентство. Інструкція від лідера Південної Кореї

Президент Південної Кореї Пак Кин Хє безповоротно пішла у відставку через мільйонні махінації подружки-шаманки, яка мала на неї містичний вплив

П'ять місяців пішло на те, щоб відправити у дострокову відставку спійманого на корупційних оборудках президента Південної Кореї Пак Кин Хє. Тепер вона не має імунітету, який захищав її від претензій прокуратури, і найбільш вірогідно, що тепер жінку чекає розслідування тих злочинів, у яких її звинувачують.

Пак - перша жінка-президент в історії не лише Південної Кореї, а й взагалі всіх країн Східної Азії. Вона прийшла до влади на виборах 2012 року (інаугурація відбулася в 2013 році) і мала б залишатись при владі до грудня 2017 року.

Проте на заваді став скандал, який розгорівся ще п'ять місяців тому. Через нього парламент таки спромігся проголосувати за імпічмент, а 10 березня крапку в процесі поставив Конституційний суд країни.

Клітка для президента, яку змайстрували демонстранти. Фото: Reuters

Містична подруга-шаманка, яка занадто любила гроші

Головним "злим генієм" в очах громадян Південної Кореї була не Пак, а її давня подруга Цой Сун Сіль. Жінка не посідала жодних офіційних урядових посад, проте мала величезний вплив на голову держави.

Головна претензія до президента полягала в тому, що вона більшість головних рішень, які стосувалися долі країни, ухвалювала спираючись на поради подруги. Через це деякі західні ЗМІ порівнювали Цой з Распутіним, який мав містичний вплив на російського царя.

Читайте також: Распутін-Цой. Як Південною Кореєю керувала шаман-пройдисвіт

Ниточка їхнього дивного зв'язку тягнеться у 1970-ті роки, коли в диктатора Південної Кореї генерала Пак Чон Хі та батька тепер уже екс-президента з'явився духовний наставник на ймення Цой Тхемін. Чоловік нагодився саме тоді, коли Пак-старший оплакував смерть коханої дружини, в яку влучила призначена йому куля північнокорейського шпигуна.

Містик, а на ділі пройдисвіт, проте з тонким знанням психології, переконав генерала, що бачив уві сні покійну жінку і вона, мовляв, просила, аби він допоміг її чоловікові пережити травму і подбав про їхню доньку.

Згодом Тхемін передав "шефство" над донькою диктатора своїй доньці. Жінка підтримувала вплив на Пак-молодшу тим, що нібито могла спілкуватися і передавати повідомлення від її покійної мами.

Цой радила президенту не використовувати червоні та білі кольори в одязі, постачала її "магічними" амулетами для захисту і переконала повісити багато шовкових гаманців на найближче дерево під час церемонії інавгурації.

Проте інші її "поради" були набагато шкідливіші і згодом стали причиною ув'язнення Цой та імпічменту Пак.

Гігантські хабарі від Samsung та масова загибель на паромі

Скандал почався, як то часто буває, через занадто допитливих журналістів, які розкопали дані про оборудки Цой і Пак та небайдужу громадськість, які влаштувала у країні масові протести з вимогою покарати жінок за корупцію, яка призвела до масової загибелі людей.

Наприклад, південнокорейські ЗМІ розкопали, що Сун отримувала гігантські пожертви від найбільших підприємств країни, включно з такими монстрами як Samsung та Hyundai. Сума, накопичена двома фондами Цой склала 77 млрд вон ($67 млн).

Одне з найбільш гучних звинувачень на адресу Цой та Пак - створення передумов, які призвели до аварії парому "Севоль". Є припущення, що завдяки діяльності жінок були заблоковані кредити для ремонту судна, що призвело до однієї з найбільших трагедій країни, в якій загинуло 304 людини.

Ще одна гучна справа пов'язана з хабарями, які виплачувала Цой компанія Samsung. Саме через це в лютому опинився за ґратами фактичний голова компанії Лі Дже Йон.

Про нього днями на сайті BBC писали, що шість місяців тому навіть знайти його більш-менш свіже фото було важко, але тепер їх повнісінько. Бізнесмена звинувачують у дачі хабаря Цой та Пак за те, щоб вони сприяли реорганізації його компанії, в результаті чого він, власне, зміг її очолити. У судовій справі фігурує сума "подяки" в розмірі 43 млрд вон ($38 млн).

Арештований голова Samsung Лі Дже Йонг у супроводі поліції. Фото: Reuters

Зараз голова Samsung перебуває у тюрмі Сеула. Сам він на суді не з'являвся, його ж адвокати всі звинувачення на адресу клієнта заперечують. Разом із Лі під суд пішли ще троє керівників компанії Samsung нижчого рангу.

Пак не здається

Пак не визнала своєї провини, чим черговий раз збурила хвилю обурення серед громадськості та опозиційних політиків. Як пише інформаційне агентство Yonhap, до останньої хвилини жінка не вірила в імпічмент. Через це їй довелось переселятися у власний старий будинок, де триває ремонт і непрацює бойлер.

Пак тягнула з переселенням ще два дні і вирушила в останню дорогу з Блакитного Дому (так називається президентська резиденція у Південній Кореї) лише ввечері у неділю.

Протестувальники святкують фейерверками відставку президента Пак. Фото: Reuters

Коли вона приїхала додому, то одразу зникла всередині резиденції. Біля будинку чергувало кілька сотень її прихильників. Екс-спікер президента зробив від її імені заяву: "На це піде час, але я вірю, що рано чи пізно правда з'ясується".

Саме ці слова викликали обурення в лідерів протестного руху, який домагався її відставки та політичних опонентів. За їхніми словами, вона мала б поважати вердикт конституційного суду, а тепер її чекає відповідальність за скоєні злочини.

Тимчасово виконувати обов'язки буде прем'єр-міністр країни Хван Кьоан. Нові президентські вибори, найбільш ймовірно, відбудуться 9 травня.