"Красуня і чудовисько". Чим може здивувати стара казка на новий лад

Голлівуд продовжує перезнімати призабуті історії з дитинства: Еспресо розібралося, чим може здивувати напіванімаційна "Красуня і чудовисько"

"Красуня і Чудовисько" - екранізація бродвейського мюзикла, художній римейк діснеївського мультфільму 1991 року та адаптація всесвітньо відомої європейської казки. У фільмі задіяний грандіозний акторський ансамбль, який включає лауреатів "Оскара" Кевіна Кляйна і Емму Томпсон.

Відповідно до сюжету, самозакоханого принца перетворено у Чудовисько та накладено чари на весь його замок із прислугою. Щоб звільнити себе і слуг замку, Чудовисько має навчитися бути добрим, любити і бути коханим. Це має статися до того, як з троянди, подарованої чарівницею, впаде остання пелюстка.

В центрі оповіді, як можна здогадатися із назви, Красуня на ім’я Бель - проста дівчина, батько якої стає заручником у замку Чудовиська, через що вона змушена познайомитись з останнім і навіть допомогти йому перетворитись у принца.

Дивитися передбачуване дійство "Красуня і чудовисько" було б неабияк нестерпно, якби не музичні номери, які розбавляють сюжет, що прямолінійно веде до абсурдного, але щасливого фіналу. В перервах між музичними паузами, герої виголошують прописні істини про "зовнішність буває оманлива", "краса захована у душі" і тому подібне.

Загалом, у фільмі "Красуня і чудовисько" добре і переконливо працює лише анімація. Озвучені відомими акторами, фантастичні другорядні персонажі - годинник, підсвічник, чайничок і горнятко, залишають позитивне враження на тлі безнадійних спроб головних героїв зобразити щось на кшталт прив’язаності.

На долю Красуні і Чудовиська абсолютно байдуже, бо автори сценарію зробили їх холодними і бездушними. Героям дали відомі імена, їх одягли і загримували, але забули про їхню визначальну роль у цій історії.

Словом, фільм перенасичений персонажами. Більшість з них набридають вже через кілька хвилин після появи на екрані. Візуальні ефекти у "Красуні і чудовиську" відтісняють на другий план живу дію.

Як би режисер фільму Білл Кондон не намагався вразити толерантністю чи політкоректністю, йому не вдається робити це переконливо. Його традиційний мюзикл тоне у болоті стереотипів, на тлі яких танець двох чоловіків чи персонаж з неоднозначною сексуальною орієнтацією виглядає пародією і спробою догодити всім.

Водночас, надмірне захоплення формою, зробило зміст "Красуні і чудовиська" другорядним, з нього виключені важливі передісторії, які б могли пролити світло на те, що відбувається на екрані і для чого. В результаті фільм більше нагадує довгограючий рекламний ролик з музикою, танцями і шоу.

Нова "Красуня і чудовисько" не стане класикою світового кіно і не зрівняється з попередніми кіноверсіями цієї казки, в тому числі з легендарним фільмом Жана Кокто 1946 року.

У гонитві за популярністю у глядачів, історія неможливого кохання самотнього Чудовиська і прекрасної Бель, її психологізм, трагізм і містицизм спрощений до рівня примітивного фентезі-фарсу. Переглянути осучаснену “Красуню і чудовисько” можна з 16 березня в українських кінотеатрах.

Красуня і чудовисько (Beauty and the Beast)

Жанр: романтичне фентезі

Країна: США

Режисер: Білл Кондон ( "Сутінки. Сага. Світанок")

У ролях: Емма Вотсон, Люк Еванс, Ден Стівенс, Джош Ґед, Кевін Кляйн, Емма Томпсон, Юен Мак-Грегор, Стенлі Туччі, Іен Мак-Келлен.