live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Анастасія Пашинська 13 квітня, 2017 четвер

Побити пасажира за $800 млн. Лайфхак від американської авіакомпанії

Після скандалу з побитим пасажиром акції авіакомпанії United Airlines впали на $800 млн, а вибачення глави Девіда Муньоса визнані найгіршими в історії PR-діяльності

У неділю пасажира рейсу компанії United Airlines побили і з ганьбою виштовхали з літака. Чоловік нічим не заслужив такого ставлення до себе - чесно купив квиток та, як і інші пасажири, очікував зльоту. Але у компанії були інші плани.

Що сталося?

Після того, як всі пасажири рейсу Чикаго-Кентуккі зайняли свої місця в літаку, авіакомпанія вирішила втиснути ще 4 своїх співробітників. Але місць не знайшлося. Тоді персонал авіакомпанії запропонував компенсацію в розмірі $200 тому, хто не полетить. Ніхто не погодився. Суму винагороди збільшили до $400, потім до $800, але добровольців покинути рейс так і не знайшли.

Тоді компанія оголосила, що рейс не відправиться без їх співробітників, та сама вибрала 4 людей у випадковому порядку, яких попросила покинути літак. Серед них був 69-річний чоловік азіатської зовнішності. Девід Дао - так звали пасажира, відмовився покидати літак. Він пояснив, що лікар і дуже поспішає до свого пацієнта. Чоловік летів не один, а зі своєю дружиною.

Потім в літак увійшли троє поліцейських і за шкірку витягли Дао з крісла. Чоловік чинив опір. Під час боротьби поліцейські сильно вдарили лікаря обличчям об підлокітник і поволокли по підлозі до виходу.

Через якийсь час очевидці розповіли, що Дао повернувся. Він важко дихав, на його обличчі була кров. "Просто убийте мене, я хочу додому", - в паніці голосить чоловік на відео.

Розплата

Громадськість публічно засудила компанію, люди закликають бойкотувати United Airlines. Акції компанії впали на $800 мільйонів.

Не допомогли навіть вибачення головного директора авіалінії Оскара Муньоса. Главі компанії знадобилося три спроби, щоб вибачитися. Складалося враження, що Муньос до кінця не розуміє, за що вибачається.

У перший раз Муньос вирішив перепросити за переповненість лайнера. Главі компанії було все одно, що пасажира фактично побили в їхньому літаку. 

Вдруге Муньос сказав, що шкодує про те, що цього пасажира "довелося перерозподілити". І в третій раз Муньос нібито вибачився правильно: "Сталося жахливе. Ми будемо розслідувати подію". Результати розслідування обіцяють опублікувати 30 квітня.

Крім того в мережу випадково потрапив внутрішній лист компанії. У ньому Муньос повністю підтримує дії своїх співробітників, але наступного разу пропонує діяти по-іншому.

null

Бити пасажирів нормально?

Онлайн-ресурс Buzzfeed News звернувся до представників авіакомпанії з питанням, чи часто до їх клієнтів застосовується сила. United Airlines перенаправили журналістів до чиказького Департаменту поліції. Там їм не дали чіткої відповіді, але порадили звернутися до Чиказького Відділу Авіації. Відділ авіації не знав, як відповісти на це питання, і запропонував знову звернутися до поліцейських.

За цей час поліцейські швиденько зліпили заяву про те, що пасажир Девід Дао почав погрожувати і вести себе агресивно, тому до 69-річного лікаря застосували грубу силу. І взагалі, "він сам впав, і ударився обличчям, тому у нього була кров".

Кожен може потрапити в таку ситуацію

На жаль, це поширена практика багатьох компаній - продавати квитків більше, ніж місць у літаку. Авіалініям відомо, скільки посадочних місць у них є, і скільки вже продано. 

Якщо ви вважаєте, що авіакомпанія втрачає щось в разі неявки пасажира і таким чином страхується - то це неправда. Люди платять за квиток, тому продавати одне місце двічі, значить діяти, як шахраї.

Перепродаж одного місця двічі робиться з комерційного інтересу. У авіаліній є навіть спеціальна статистика "overbooking factor" (фактор перепродажу), в якій прогнозується, скільки людей не прийде на рейс і скільки додаткових квитків можна продати.

І взагалі в подібних випадках у компанії повинна бути строго прописана політика, за яким принципом пасажир знімається з рейса. Багато авіакомпаній залишають за собою право зняти з рейсу пасажирів, які зареєструвалися на рейс останніми.

У випадку з United Airlines компанія керувалася незрозуміло чим. Однак, правозахисників насторожує той факт, що вибрали саме пасажира азіатської зовнішності.

Від Чикаго (точки відправлення) до Кентуккі (точка призначення) близько 5 годин льоту. Компанія запросто могла б орендувати автомобіль для своїх працівників, а не жертвувати правами клієнтів. Це б точно обійшлося дешевше, ніж $800 мільйонів.

Введіть слово, щоб почати