live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Операція "Другий термін". Чому Ложкін та Насіров потрапили під роздачу

"Маскі-шоу" в компанії Dragon Capital остаточно підтвердили, що конфлікт в оточенні Порошенка набуває все більшої гостроти. Всі найближчі до нього розуміють, що їх єдиний шанс – це другий термін патрона

І саме за право стати керманичем в цьому проекті зійшлися в жорстокому герці чи не всі дійові особи команди нинішнього очільника України.

Обшуки в одній з найвідоміших інвестиційних компаній Dragon Capital, яку традиційно пов’язують з екс-головою Адміністрації президента Борисом Ложкіним, показали, що боротьба за доступ до президента – в самому розпалі. Зараз навіть не будемо розбиратися із сміховинним приводом, обраним СБУ для «накату».

Можна вважати за факт, що це – не більше, ніж достатньо погано зварганений привід. Привід ще один раз нанести удар по згаданому Ложкіну. Який хоч і пішов з посади голови АП, та все ж залишається досить помітною та вагомою фігурою на президентському боці політичного поля. Навіщо ж і хто його вирішив «наїхати» на нього?

Звичайно, чіткої відповіді ми не дізнаємося, мабуть, ніколи. Але всі останні події навколо президента наштовхують на просту думку – там йде жорстока внутрішньовидова гризня. І зараз з боротьби намагаються виштовхнути того, хто має найслабші позиції. А це – якраз-таки Ложкін. Який після своєї відставки з посту голови президентської адміністрації почав стрімко втрачати вплив на самого гаранта та події.

Для секретаря Національної інвестиційної ради, ким є Ложкін вже з рік, удар по головній інвестиційній же компанії країни є ударом під дих. Не тільки в репутаційному, але й в цілком особистому сенсі – ще раз нагадуємо, що цю компанію ЗМІ давно й вперто пов’язують саме з ним.

Якщо ж згадати й досі триваючу сагу з відстороненим головним податківцем країни Романом Насіровим, то ситуація стає зовсім чіткою. Чому? Бо пана Насірова теж напряму називають креатурою саме Бориса Ложкіна.

І якщо ще раз згадати, що «наїзд» на Ложкіна робився руками Служби безпеки, то навіть можна з певною вірогідністю встановити, хто ж є замовником цього спектаклю. Тут варто назвати прізвище першого заступника голови СБУ Павла Демчини, який, за інформацією з відкритих джерел, має досить тісні зв’язки ні з ким іншим, як Ігорем Кононенком.

Офіційно – просто першим заступником голови фракції Блоку Петра Порошенка в парламенті. А неофіційно – головним другом та гаманцем президента, що має величезний вплив на всі події в країні. Подейкують, що саме через нього проходять всі «сірі» та «чорні» схеми самого Порошенка. За інформацією Еспресо з АП, саме Демчина курував та проводив операцію по обшуках в Dragon Capital.

Тобто, виходить, Кононенко та близькі до нього люди явно перейшли в наступ на Ложкіна. Стосунки між ними ніколи не буле теплими, як говорять інсайдери з команди президента. Але зараз вони явно вийшли на пряму стежку війни.

Додаткової пікантності ситуації додають вперті чутки про те, що про арешт Насірова сам Порошенко був не тільки що в курсі, а й навіть чи не власноруч давав санкцію на це. Тобто, здається, шанси Ложкіна на участь в грі стають все меншими.

До цього слід додати й менш явні процеси, які не прориваються поки що на поверхню. А це – не менш запекла війна між головою АП Ігорем Райніним та його першим заступником – Віталієм Ковальчуком.

Віталій Ковальчук, в свою чергу, явно зачаїв образу на всіх, в тому числі, й президента, який так і не надав йому шансу очолити АП. Й так само не відпустив на виконавчі хліба до Кабінету міністрів рік тому, під час епопеї з призначення Володимира Гройсмана. Але він продовжує залишатися на посаді першого зама і головного спеціаліста з «сірих» виборчих технологій.

Саме йому приписують технологію з запуском паралельних колон, з якими Петро Олексійович піде на майбутні парламентські вибори. І які мають стати його неофіційною підтримкою під час виборів президентських.

Передовсім мова йде про проект «Наш Край», який вже підгріб під себе левову частку місцевої влади по країні, в незалежності від партійної приналежності. В тому числі, й величезну кількість екс-регіоналів. Власне, саме пан Ковальчук після відходу Ложкіна взяв на себе функцію комунікацію з усіма найбільш «зашквареними» представниками політикуму типу Сергія Льовочкіна чи іншими олігархами.

Й саме у виборах пан Ковальчук бачить свій шанс таки прорватися на перші ролі в президентській команді. Бо ж як не крути, але він вміє проводити потрібних кандидатів. Як тут не згадати останні довибори до Ради минулого літа, коли БПП з тріском пролетіло усюди. А єдиний кандидат, який таки пройшов, хай і не під маркою президентської партії – це був Сергій Шахов на Луганщині. Чию кампанію курував, подейкують, саме Ковальчук.

Відповідно, він мріє стати саме тієї людиною, якій Петро Олексійович довірить операцію «Другий термін». А після успіху він нарешті стане тим, ким хоче – сірим кардиналом, що насправді вирішує все. Принагідно відмітимо, що опоненти Ковальчука, люди з оточення Кононенка, своїх кандидатів провести не змогли.

В свою чергу, голова АП Ігор Райнін зараз, за інформацією джерел Еспресо, активно займається розбудовою своєї мережі по областях. Адже також прекрасно розуміє, що до початку президентської кампанії залишилося вже менше року.


І що невдовзі Порошенко буде робити вибір того, хто має його провести до посади вдруге. І що ця людина отримає величезні преференції. І що за це місце треба боротися. Особливо – якщо поруч така досвідчена в апаратних інтригах людина як Ковальчук. Чи старий армійський друг, що знає всі секрети, як Кононенко. Чи старий та перевірений часом бізнес-партнер як Ложкін.


Відповідно, саме між цими чотирма центрами впливу й йде жорстка війна. Хто в ній переможе, наразі сказати важко. Однак можна бути впевненим, що в найближчі півроку нас очікує ще багато кривавих в усіх сенсах цього слова герців між тими, хто мріє стати безальтернативною правою рукою президента.     

Точка зору редакції Еспресо.TV може не збігатися з точкою зору авторської колонки. Еспресо не впливає на зміст авторських колонок і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють в них.

новини партнерів

14 грудня, 2019 субота

14 грудня, 2019 субота

13 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати