Що читати, слухати та дивитись на "Книжковому Арсеналі"

Книги понад 150 видавництв, лекції, музичні та візуальні програми, зустрічі з цікавими письменниками та видавцями. Що не пропустити на цьогорічному "Книжковому Арсеналі"

Уже традиційно наприкінці травня проходить одна з наймасштабніших літературних подій в Україні. "Книжковий Арсенал", який давно вийшов за рамки просто книжкового ярмарку, об'єднає літературу і мистецтво. 

Цього року фестиваль оголосив фокус-тему – "Сміх. Страх. Сила". Приводом стала 175-та річниця виходу "Енеїди" Івана Котляревського, яка є класичним зразком сміхової культури.

У програмі вже 7-го "Книжкового Арсеналу" – зустрічі з зарубіжними письменниками, ілюстраторами, мислителями, лекції, дискусії, а також музичні, візуальні проекти та виставки, що досліджуватимуть роль сміху в житті та літературі. Тож відвідувачі зможуть винести не лише тонну нових книжок, а й гарні емоції та нові знання.

Еспресо.TV розповідає, що слухати, дивитись та читати протягом 7-го книжкового ярмарку. 

Life as Music, Box

Коли: 17 травня, 20:00 – 22:00
Де: Музична сцена

У день відкриття, ввечері, "Книжковий Арсенал" представить музичний проект Life as Music, Box у рамках спеціальної програми ЕМ-VISIA. Сам проект поєднує електронну та акустичну музику, а 17 травня відвідувачам презентують одну з голових подій програми - проект від французького інституту GRM. 

Медіа-артисти V4W.ENKO (Україна) та Ujif_notfound (Росія/Україна) представлять проект "Life Is Music". Вони генеруватимуть в реальному часі композиції за участі Sed Contra Ensemble". Візуальний ряд до твору створить команда Blck Box (Україна).

Вистава "Чотири (оповідання) на сім (актрис)"

Коли: 19 травня, 20:00 – 20:30
Де: Перформативна сцена

А в п’ятницю київський театр "Золоті ворота" покаже виставу "Чотири (оповідання) на сім (актрис)" за текстами Павла Ар’є. Учасниками вистави стануть Влада Бєлозоренко, Павло Ар’є, Віталіна Біблів, Катерина Вишнева, Анна Глухенька, Лілія Цвелікова, Анастасія Салата, Богданна Шуманська, Валерія Брянська, Стас Жирков та Ірина Чужинова. 

Київський театр "Золоті ворота" - це перформативний театр, який підіймає соціальні теми, а у своїх художніх засобам не цурається експериментів. 

Одним з пріоритетів театру є підтримка молодої режисури. "Театр, а не музей" – таке гасло обрала собі нова команда театру.

Читайте також: Гокінґ для дітей та Гемінґвей українською. 12 захоплюючих книжкових новинок

Презентація артбуку WAR IS OVER художника Нікіти Кравцова та музиканта Антона Слєпакова

Коли: 20 травня, 13:00 ‒ 13:45

Де: Зал "Фарби"

Нікіта Кравцов, Антон Слєпаков, Костянтин Дорошенко, Тетяна Швед, Олександр Безкоровайний, Дмитро Ярошенко, Каміль Кравцова, Ірена Карпа, Олександр Михед та Віктор Хоменко презентують книгу War Is Over. До неї увійшли малюнки Микити Кравцова і вірші Антона Слепакова. 

Сам художник пояснює: "Це книга про мир і любов. Жодних імен. Тільки фото. Тільки позиція. Тільки тіла".

Читання, дискусії та музичний проект за участі Сергія Жадана

Коли: 19-21 травня

Протягом "Книжкового Арсеналу" можна буде неодноразово зустріти одного з найпопулярніших сучасних українських письменників Сергія Жадана. 21 травня о 14:00 у залу "Дукат" він читатиме уривки зі свого нового роману "Інтернат", а о 20:00 виступить з новим музичним проектом "Лінія Маннергейма".

Окрім цього, Сергій Жадан братиме участь у дискусіях та діалогах, присвячених Донбасу та проблемі мови ворожнечі в літературі та медіа.

Оксана Забужко. "Розкажи мені про мене"

Коли: 17-21 травня

Українська письменниця Оксана Забужко стане куратором однієї з програм "Книжкового Арсеналу" – "Розкажи мені про мене".

Протягом всього ярмарку про літературу в світі глобального непорозуміння говоритимуть автор путівників, журналістка Гайке Марія Йогеннінґ з Німеччини (17 травня, 19:00 на сцені "Гербарій"), одна з найвідоміших польських письменниць Ольга Токарчук (18 травня, 19:00, зал "Фарби"), американський прозаїк українського походження Аскольд Мельничук (20 травня, 19:00, зал "Фарби"), український перекладач, автор роману "Дорога на Асмар" Сергій Сингаївський (21 травня, 19.00, сцена "Кафе Європа").

Читайте також: "Бійцівський клуб-2" та "Егоїстичний ген". 10 популярних книжкових новинок українською

Презентація нових перекладів Стівена Кінґа

Коли: 19 травня, 16:00‒16:45
Де: Кінозал № 1

В українському перекладі у видавництві "Клуб Сімейного Дозвілля" з'явилися "Крістіна", "Протистояння" та "Чотири після півночі" Стівена Кінґа. З цієї нагоди Олександр Красюк, Олена Любенко, Юка Гаврилова, Олександр Положинський, Олександр "Фоззі" Сидоренко, Сергій "Колос" Мартинюк проведуть дискусію "Чорний гумор у книжках Стівена Кінґа".

Стівена Кінґа називають "королем жахів". американський письменник є автором понад 200 творів, серед яких більш ніж 50 книг-бестселерів у стилях жахи, фентезі, трилер, містика.

Показ фільму "Вигнання і повернення кримських татар"

Коли: 19 травня, 16:00‒17:45
Де: Кінозал № 2

На "Книжковому Арсеналі" покажуть документальну стрічку відомої чеської публіцистки та борця за права людини Петрушки Шутрової. Вона є також автором сценарію фільму, який написала ще у 2005 році, після поїздки до Криму. Тоді вона познайомилась з життям, побутом і культурою кримською татар, а після анексії, у 2014-му році представила стрічку першим глядачам.

Після показу фільму відбудеться також дискусія, у якій візьмуть участь режисер картини Петрушка Шустрова, Мустафа Джемілєв, Алім Алієв. 

Презентація книги Анастасії Мельниченко "#яНеБоюсьСказати"

Коли: 21 травня, 13:00 - 13:45
Де: Кінозал № 1

Минулого літа мережею стрімко розлетівся флешмоб #яНеБоюсьСказати. В українському сегменті Facebook жінки, а згодом і чоловіки ділились відвертими розповідями з життя щодо домагання, зґвалтування та байдужого ставлення оточуючих до цього. 

Започаткувала акцію громадська активістка, феміністка, журналістка, директорка ГО "STUDENA" Анастасія Мельниченко. Метою акції було привернення уваги суспільства до проблем насильства. і реакція таки відбулася: акція оголила велику проблему, показавши, що потреба у ній дійсно була і є.

Тепер "Фоліо" випускає книжку Анастасії Мельниченко, презентація якої відбудеться на "Книжковому Арсеналі".

Книжкова премія "Еспресо. Вибір читачів"

Коли: 18 травня, 10:00
Де: зал "Гербарій"

Традиційно на "Книжковому Арсеналі" вручатимуть літературні і книжкові премії. Цього року однією з них стане премія від Еспресо.TV

Переможців книжкової премії "Еспресо. Вибір читачів" відповідно оберуть читачі. Учасниками церемонії стануть Микола Типусяк, Василь Рябчук та Микола Княжицький.

Презентація повної версії "Антології Української Поезії ХХ століття"

Коли: 21 травня, 16:00
Де: Зал "Фарби"

Видавництво "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" представить повну версію "Антології Української Поезії ХХ століття" на 2016 сторінок. У ній зібрані вірші поетів від Тичини до Жадана. Упорядником антології став Іван Малкович.

Верхньою хронологічною межею став 1950 рік народження авторів. Антологія складається з двох розділів. У першому зібрані поети, яких можна назвати "хрестоматійніми", а у другому – менш відомі імена.

Учасниками презентації антології стануть Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Кость Москалець, Оксана Забужко, Наталка Білоцерківець, Анатолій Кичинський, Василь Герасим'юк, Микола Воробйов, Андрій Бондар, Мар'яна Савка, Петро Мідянка, Галина Крук, Віктор Морозов, Тарас Чубай, Іван Малкович.