Фінляндія-Україна. Чи уникне команда Шевченка чергового провалу

11 червня у відбірковому матчі чемпіонату світу з футболу збірну України влаштує лише перемога над Фінляндією

З чим Україна та Фінляндія підходять до матчу

Для збірної України відбірковий турнір чемпіонату світу-2018 став великим викликом. У цій кампанії нашій команді належить реабілітуватися після провального виступу на Євро-2016. Непросте завдання лягло на плечі нового головного тренера – Андрія Шевченка, який влітку минулого року замінив на цій посаді Михайла Фоменка.

Легендарному футболісту разом з його асистентами – іспанцем Раулем Ріанчо та італійцем Мауро Тассотті на страті кваліфікації вдалося справити гарне враження. Збірна України відійшла від своєї традиційної контратакувальної тактики – почала грати першим номером, із суттєвим контролем м'яча та використанням середнього та короткого пасу.

Таким чином, тренер спробував максимально використати сильні сторони молодих футболістів, яких називають майбутнім збірної - Віктора Коваленка, Олександра Зінченка та схильність до атакувальної гри лідерів команди – Андрія Ярмоленка та Євгена Коноплянки.

Це принесло необхідний ефект. Українці заграли розкутіше, стали створювати біля воріт суперників більше гольових моментів та досягли на осінній частині відбору позитивних результатів. Вони зіграли вдома внічию з головною сенсацією Євро-2016 – збірною Ісландії (1:1), відібрали в гостях очки у Туреччини (2:2) та перемогли нижчих за класом Косово (3:0) та Фінляндію (1:0), яка за допомогою свого насиченого захисту створила українцям чимало проблем.

Восени команда Шевченка навіть здавалася претендентом на перше місце у групі та "пряму" путівку на чемпіонат світу. Проте ключовий матч відбору проти Хорватії у березні українці програли та дозволили балканцям набрати 13 очок та піти у відрив. Попереду нашої команди також Ісландія, яка має 10 пунктів, а самі українці здобули 8 очок та ділять третє місце з Туреччиною.

Читайте також: 5 причин поразки України від Хорватії

Що стосується Фінляндії, то вона перше коло кваліфікації зіграла невдало, фактично втративши шанси на вихід до фінальної частини ЧС-2018. Під керівництвом норвежця Ханса Бакке фіни, окрім українців, програли на виїзді Ісландії (2:3) та Туреччині (0:2), а вдома поступилися Хорватії (0:1) та здобули єдине очко завдяки нічиїй з Косовим (1:1).

Невдалий страт коштував роботи Бакке, якого на посту головного тренера замінив Маркку Канерва, який раніше вже працював зі збірною Фінляндії.

Чому Україні необхідно перемагати

Поразка від Хорватії суттєво змінила пріоритети збірної України у цьому відборі. Якщо восени наша команда претендувала на перше місце, то тепер на неї чекає запекла боротьба з Туреччиною та Ісландією за другу позицію, яка виводить у стикові матчі, де буде розіграно ще чотири путівки на чемпіонат світу від Європи.

Тож за таких українців у матчі з фінами у Тампере влаштує тільки перемога – навіть нічия у матчі з одним із аутсайдерів групи суттєво знизить шанси команди Шевченка навіть на друге місце.

Як команди ганьбилися перед грою

Між тим, приводів для хвилювання за збірну України перед відповідальним матчем більш, ніж достатньо. Наша збірна 6 червня катастрофічно провела у австрійському Граці матч проти Мальти. Українці пропустили на 14-й хвилині після кутового через провал в обороні Олександра Кучера та Сергія Сидорчука, які вдвох не втримали Зака Муската.

Читайте також: 7 найганебніших поразок збірної України з футболу

До дір у обороні додалася гнітюча інертність нашої команди у атаці. Ситуація на полі не змінилася навіть після того, як на другий тайм Шевченко випустив десятьох нових гравців. Як підсумок – національна команда зазнала найпринизливішої поразки у своїй історії, поступившись 0:1 збірній, яка займає у рейтингу ФІФА 182-е місце.

Не набагато краще провели свою контрольну гру й фіни. Вони не впоралися на своєму полі з іншим футбольним "карликом" – Ліхтенштейном, який перебуває у світовій класифікації ще нижче мальтійців – на 186-й позиції, та звели з ним матч унічию 1:1.

Які проблеми має Шевченко

Головню проблемою Андрія Шевченка у цьому відборі стала відсутність ігрової практики у багатьох футболістів основного складу. Євген Коноплянка лише епізодично грав за німецький "Шальке", Олександр Зінченко опинився у дублі голландського ПСВ, Віктор Коваленко, Богдан Бутко та Іван Ордець сиділи у запасі "Шахтаря".

Перед грою з Фінляндією на це все наклалася втома від клубного сезону. Враховуючи, що наші футболісти грали мало, можна дійти висновку, що вона радше моральна, ніж фізична.

Тому завданням Шевченка буде перед недільним матчем "зняти" гравців зі спакованих перед відпустками валіз та примусити відповідально поставитися до гри за національну команду, чого й близько не спостерігалося у зустрічі з Мальтою.

Хто буде фаворитом

Попри усі складнощі, фаворитом матчу у Тампере буде саме збірна України. Букмекери приймають ставки на її перемогу з коефіцієнтом 1.8, на нічию дають 3.30, а на виграш Фінляндії 4.75.

Гра Фінляндія-Україна розпочнеться у неділю, 11 червня, о 19:00 за київським часом. У прямій трансляції матч відбору ЧС-2018 покажуть телеканали "Україна" та "Футбол 1".