Є прогрес, але гомофобія залишилась. Як оцінили іноземні ЗМІ ЛГБТ-марш у Києві

У Києві пройшов вже четвертий за рахунком Прайд ЛГБТ. На що звернули увагу іноземні ЗМІ

Більшість європейських і американських ЗМІ писали про минувший 18 червня в Києві Прайд як про звичайну новину. Справа в тому, що західне суспільство вже не здивуєш боротьбою за права - там це звичайна процедура.

Безпроблемний марш

Інформаційне агенство Reuters зазначило, що Прайд пройшов практично без інцидентів. Що дійсно не можуть забути західні ЗМІ, так це невдалий минулий досвід. Так, німецький ресурс Deutsche Welle нагадав про скасований марш у 2014 році.

Тоді поліція зізналася, що не зможе надати безпеку учасникам маршу. У 2015 році марш тривав всього кілька хвилин, оскільки йому завадили представники ультра-правих організацій. 2016 рік виявився першим вдалим для ЛГБТ-спільноти.

Як цитата наводився твіт британського посла в Україні Джудіт Гоф, яка також брала участь в Марші рівності. До речі, посол Гоф - відкрита лесбіянка.

"Сонячний і відмінно організований KyivPride2017. Ще один крок до рівності в Україні ", - написала у своєму твіттері Гоф.

 

Є прогрес

У такому ключі написано більшість статей про київський Марш рівності - прогрес в суспільстві є. Сайт європейського інформаційного агентства Euronews зазначив, що для деяких людей, які вийшли на марш, це не тільки боротьба за права, але і прийняття європейських цінностей, а також відмова від зв'язку з Росією.

Звичайно, з огляду на безпеку подібний захід не можна порівняти з європейським або американським парадом, але в ЗМІ відзначали, що це одна з найвдаліших ЛГБТ-подій в Україні.

Потепліло, але гомофобія залишилася

Однак від уваги ЗМІ не сховався той факт, що учасники протесту проти маршу все ж залишилися. Euronews зазначив, що на протест проти ЛГБТ-заходу вийшли 200 осіб, а 6 супротивників були затримані.

Також не пройшла непоміченою акція спалювання райдужного ЛГБТ-прапора 13 червня. Британський ресурс DailyStar назвав це "хворою гомофобною акцією проти ЛГБТ-Прайда".

"Сміливці вийшли на вулиці в Києві в Україні, незважаючи на погрози з боку гомофобних ультранаціоналістів-протестувальників, що ця подія закінчиться "кровопролиттям", - пише DailyStar.

Західні ЗМІ написали, що головними аргументами противників ЛГБТ-спільноти були неповага до сім'ї, релігія, загиблі на фронті. Представники сексуальни меншин, на думку протестувальників, зневажають такі цінності.

Кількість поліцейських

На 2,5 тисячі учасників маршу виділили 5 тисяч поліцейських для захисту - цим фактом не нехтували ні в одному західному ЗМІ.

Наприклад, DailyStar писали про кількість поліцейських виключно в контексті небезпеки заходу і нетерпимості українців. За їхніми словами, протестуючі раз у раз влаштовували сутички.

Deutsche Welle написали, що таким чином місцева влада хоче показати, що підтримує ЛГБТ-спільноту і готова до змін.

Зловтіха

Російський ЗМІ зайняли різні позиції: інформаційний ресурс Meduza написав великий репортаж, в якому розповіли про те, що відбувається на Прайді. Але інші ресурси писали статті з різкими заголовками "Київські содоміти знову розігнали бандерівців".

У російських статтях ЛГБТ-Прайд у Києві показаний виключно як спосіб набитися в друзі до європейців і зрадити сімейні цінності.

Російський телеканал РЕН-ТВ (щодо якого в цьому році введені санкції) назвав усіх учасників Прайду збоченцями, а "необандерівців" неспроможними членами суспільства, яких здатне розігнати гомосексуальне лобі.

У підсумку автори текстів запитують, "за що стояв Майдан" і натякають, що в Росії з "сімейними цінностями" краще.