Накрутити манію. Як Україну захопила нова іграшка

В Україні з'явилась нова модна іграшка - крутилка спінер. Що це, лікувальний засіб чи розвага?

Що це таке

Спінер (англ. Fidget Spinner ー“фіджет спінер”) ー це іграшка, яка від самого початку призначалась для боротьби зі стресом та останнім часом стала шалено популярною у всьому світі.

Спінер складається з підшипника та “крил”. Варто тільки штовхнути одне з крил ー й іграшка крутитиметься, подекуди навіть годинами. В мережі викладають відео з подібними експериментами, а також пропонують зробити з цього заняття спорт:

Навіщо вони

Функціонал спінерів доволі широкий. Перш за все їх пропонують застосовувати задля зняття стресу, а також розвитку дрібної моторики рук.

Також продавці цих іграшок запевняють, що за допомогою спінера можна подолати хвилювання та дратівливість.

Спінери рекомендують використовувати для концентрації уваги та контролю за вагою (замість того, щоб їсти, краще крутити спінер). Таким чином, іграшка позиціонує себе як лікувальна.

Однак поширена й думка, що спінер - черговий маркетинговий хіт, розрахований в першу чергу на дітей та офісних працівників. Видання Forbes навіть назвало спінер “обов’язковою офісною іграшкою в 2017 році”.

Окрім того, спінери часто купують для розваги домашніх тварин.

Звідки взялися спінери

Навколо цієї невибагливої іграшки розгорілися справжні патентні баталії.

Спінером ми завдячуємо американським винахідникам. Спочатку винахід вертуна ЗМІ приписували Кетрін Хеттінгер, яка створила іграшку для своєї дочки, що страждала на синдром патологічної м'язової стомлюваності, ще на початку 90-х.

Винахідниця запатентувала засіб, але масового випуску тоді не було. В 2005 році термін дії патенту вийшов, а продовжувати його Хеттінгер не стала.

Інша версія приписує авторство спінера Скотту  МакКоскері, який створив пристрій, щоб подолати власне хвилювання в 2014 році.

Поки американці судяться між собою за авторські права, китайські заводи зупинили виробництво електроніки та переключилися на виробництво спінерів. Так вони потрапили й на український ринок.

В США спінери вже пережили пік інтересу, а в Україні  - ще на підйомі

Пік інтересу до спінерів з боку американців припав на 10 травня 2017 року. Саме тоді громадяни США здійснили найбільше запитів в Google. Після цього тенденція пішла на спад.

 

Цікаво, що спінером в цей час грався навіть син Дональда Трампа. А за кількістю пошукових запитів в травні спінери “догнали” і самого американського президента.

 

В Україні спінери поки на піку популярності. За останні 90 днів Google показує шалений сплеск цікавості до іграшки. 

Абсолютним лідером за кількістю запитів є Івано-Франківська область. Найменше запитів “спінер” в Одеській та Дніпропетровській областях.

Скільки коштують спінери

Ціни на вертунів залежать від виду та матеріалів (латунь, нержавіюча сталь, титан, мідь, алюміній та пластик). Щодо видів, то ці іграшки бувають звичайні, з підсвіткою, зміненої форми, з декором, з можливістю підключення до телефону тощо.

В Україні цю іграшку можна придбати в Інтернет магазинах, звичайних крамницях та навіть на розкладках біля підземних переходів. Будьте готові викласти за неї від 60 грн аж до 1200 грн.

Альтернативою може стати замовлення іграшки з Китаю, однак ми не гарантуємо, що мода на вертуна не зникне до того часу, поки дійде ваше замовлення.

Безкоштовною альтернативою може стати симулятор від Google ー  для цього достатньо ввести “spinner“ в пошуковику. Або ж шукайте схожі мобільні додатки. Щоправда, лікувальної властивості для рук досягти не вдасться. Зате стресу, можливо, позбудетесь.

 

Чи варто починати бізнес на цій іграшці

Наразі на olx.ua розміщено понад 6 тис. оголошень про продаж цих вертунів. Найбільша конкуренція в Київській, Одеській та Харківській областях.

Враховуючи, кількість запитів на спінери в західних областях та доволі низьку пропозицію на olx.ua, можна припустити, що саме там розвиток цього бізнесу має сенс.

Може також бути вдалою ідея виробництва спінерів в Україні, щоправда, доведеться зробити вертуни з унікальними властивостями, а також чимало вкласти в рекламу. Так, наприклад, зробили в компанії “Крутиголовка”, запропонувавши екологічні спінери з дерева.

Також популярний запит зараз - “модель для спінера”. Здебільшого таким цікавляться люди, що хочуть створити спінер власноруч. Чималий попит зараз й на деталі - зокрема, підшипники.

Спрогнозувати, скільки часу цей тренд ще протримається, доволі тяжко. Зрозуміло одне: ринок вже насичений достатньо, тож бізнесмен, який вирішить вкладати в спінери зараз, повинен поспішити.