Як українські боксери довели, що вони найсильніші у Європі

Збірна України з боксу здобула на чемпіонаті Європи 3 золотих, 1 срібну та 2 бронзові медалі та перемогла у загальнокомандному заліку

Чому ЧЄ був принциповим

Для збірної України цьогорічний чемпіонат Європи був особливим з кількох причин. Перш за все тому, що вперше турнір відбувався у нашій країні – у Харкові. По-друге збірній України було необхідно реабілітуватися після за невдачі на Олімпіаді-2016.

Наші боксери провалили відбір до Ріо та спромоглися здобути на Ігри лише чотири путівки. З основного складу команди до Бразилії потрапив лише Микола Буценко (до 56 кг). Володимир Матвійчик (до 64 кг), Дмитро Митрофанов (до 75 кг) та Денис Солоненко (до 81 кг) кваліфікувалися через напівпрофесійні проекти міжнародної федерації аматорського боксу (AIBA) – Всесвітню серію боксу (WSB) та AIBA Pro Boxing.

Читайте також: Чому українські боксери зганьбилися у Ріо

Вкрай невдалим виявився і сам виступ українців на Олімпіаді – усі воно програли уже в перших боях. Цей результат став справжнім шоком, особливо після тріумфальної Олімпіади-2012, коли Олександр Усик та Василь Ломаченко стали олімпійськими чемпіонами, Денис Берінчик виграв срібло, а Тарас Шелестюк та Олександр Гвоздик стали бронзовими призерами.

За що Хижняка визнали найкращим у Європі

Проте у Харкові збірна України довела, що минулорічна невдача радше була випадковістю, ніж показником реального стану справ у нашому боксі.

Найяскравіший виступ на чемпіонаті Європи продемонстрував Олександр Хижняк у категорії до 75 кг. Попри свій 21-річний вік, цей боксер вже давно себе зарекомендував, як класний спортсмен. У 2015 році він вигравав бронзу Європейських ігор, а також став одним із лідерів клубу "Українські отамани" у WSB.

На чемпіонаті Європи Хижняк надзвичайно переконливо провів вирішальні поєдинки. У півфіналі українець впевнено переміг італійця Сальваторе Кавальєро, який після численних атак українця у третьому раунді дивом встояв на ногах. Українець у підсумку виграв одноголосним рішенням суддів – 5:0.

Беззаперечною перевагою володів Хижняк і у фінальному бою проти азербайджанця Камрана Шахсуварли та теж переміг його із "сухим" рахунком – 5:0. Досягнення Олександра Хижняка не залишилися непоміченими організаторами турніру і його були визнано найкращим боксером чемпіонату Європи.

Як Вихрист тріумфував у надважкій вазі

Не менш яскравим виявився виступ Віктора Вихриста у найпрестижнішій – надважкій ваговій категорії. У чвертьфіналі українець мав певні труднощі у поєдинку із бронзовим медалістом чемпіонату Європи-2015 Міхаєм Ністором з Румунії.

Вихрист отримав розсічення та ризикував не продовжити поєдинок. Врешті неприємностей вдалося уникнути і використавши свою перевагу у зрості, українець довів справу до перемоги одноголосним рішенням суддів – 5:0.

У півфіналі українець виграв у росіянина Максима Бабаніна так і не дозволивши супернику підібратися до себе на небезпечну дистанцію. А у фіналі проти Вихриста не встояв британець Фрезер Кларк, відомий завдяки тому, що є спаринг-партнером чемпіона світу у надважкій вазі Ентоні Джошуа. Українець переміг 5:0.

Чому перемога Шестака стала несподіваною

Найнесподіванішим виявився успіх Юрія Шестака у категорії до 60 кг. У чвертьфіналі він з великими труднощами пройшов француза Софьєна Уміха, перемігши його роздільним рішенням суддів – 3:2.

Непростим був і півфінальний поєдинок українця проти британця Каллума Френча. Шестак вдало розпочинав раунди, але швидко втомлювався, до того ж йому дошкуляло розсічення. Попри це українець зумів зібратися та вирвати перемогу 3:2.

У фіналі Юрій Шестак зустрічався з росіянином Габілом Мамедовим та у другому раунді навіть побував у нокдауні – суддя почав відрахунок, попри те що наш боксер залишався на ногах. Але українець швидко відновився та зміг довести поєдинок до виграшу 4:1. Особливо цінною для Шестака ця перемога виявилася через те, що здобув він її у своєму рідному місті – Харкові.

Як українці вигравали срібло та бронзу

Близький до золотої нагороди був і Микола Буценко (до 56 кг). Він домінував у ринзі у півфіналі проти ірландця Курта Уокера, двічі примушуючи суперника опускатися на коліно - рефері не зафіксував нокдауну. Втім це не завадило українцю виграти одноголосним рішенням суддів.

У фіналі Буценко нічим не поступався британцю Пітеру Макгрейлу, але на боці суперника виявилися судді, які віддали йому перемогу роздільним рішенням – 3:2. Нашому боксеру дісталося срібло.

Ще двоє українців поступилися у півфінальних боях та отримали бронзові медалі. Дмитро Замотаєв у категорії до 52 кг не зміг впоратися з майбутнім переможцем чемпіонату Європи – Васілем Асеновим з Болгарії – 0:5. Євген Барабанов у вазі до 69 кг занадто пасивно розпочав бій проти британця Пета Маккормека і не зміг виправити становище , поступившись з рахунком 0:5.

Ще два українські боксери – Назар Куротчин (до 49 кг) та Рамазан Муслімов (до 91 кг) дійшли до чвертьфіналу і здобули путівки на чемпіонат світу. Так що їхній виступ також можна вважати достойним.

Перші на континенті

Загалом же Україна довела усім скептикам, що залишається однією з найсильніших європейських збірних. З трьома золотими, однією срібною та двома бронзовими медалями команда Дмитра Сосновського виграла загальний командний залік чемпіонату Європи. Другою фінішувала Росія, в активі якої два золота, два срібла та бронза.

З росіянами на турнірі був пов'язаний і найгучніший скандал. Російського боксера Георгія Кушіташвілі та ще 8 членів тамтешньої делегації не пустили до України наші прикордонники, звинувативши їх у незаконному відвідуванні Криму. У Росії українцям дорікали, що вони навмисне послабили їхню збірну. Проте до спорту порушення російського боксера не мають жодного стосунку. А на ринзі те найсильнішими були саме представники збірної України.