5 видів спорту, про які не чули в Україні: Кунг-фу футбол та професійний "квач"

Еспресо розповідає про популярні у світі екзотичні види спорту, про які нічого невідомо в Україні

5 екзотичних видів спорту, про які не чули в Україні: Кунг-фу футбол, лакрос та "квач"

Кунг-фу футбол (сепактакрау)

Сепактакрау це надзвичайно видовищний вид спорту, популярний у країнах Азії – Таїланді, Малайзії, Індонезії, Сінгапурі, В’єтнамі, Індії, на Філіппінах. Також розвивається у Японії, Канаді та США.

Через ефектні стрибки, запозичені зі східних єдиноборств, він ще відомий, як кунг-фу футбол, чи волейбол ногами.

Перші згадки про змагання з сепактакрау датовані XV століттям. До програми Азійських ігор входить з 1990 року. Перший чемпіонат світу відбувся 1985 року.

Матчі зі сепактакрау проводяться на майданчиках схожих на бадмінтонні та волейбольні - з високою сіткою. У кожній команді є по три гравця, завдання яких влучити по половині поля суперників, не дозволяючи м'ячу торкнутися майданчика зі свого боку.

Зараз існують дві різновидності сепактакрау – традиційна та пляжна, у яку грають на піску.

Велобол

Велобол вид спорту, який активно розвивається у США, Японії та багатьох країнах Європи – Чехії, Німеччині, Австрії, Швейцарії та Франції.

Створено велобол було у 1883 році у США відомим у ті часи велосипедистом Ніком Кауфманом.

Найпопулярнішим зараз різновидом велоболу є гра у форматі 2 на 2, у якій команди змагаються два тайми по 7 хвилин на майданчику 11 на 13 м. Завдання велоболістів - вразити ворота суперників колесами, тулубом, або головою.

Цей вид спорту офіційно розвивається Міжнародним союзом велосипедистів (UCI), який щорічно проводить чемпіонат світу з велоболу. Також існують різновиди цього виду спорту 5 на 5 на гандбольному майданчику та 6 на 6 на відкритому повітрі.

Лакросс

Лакрос є одним з найпопулярніших видів спорту у Канаді та США. Також активно розвивається у Англії, Австралії, Новій Зеландії та Японії.

Лакросс винайшли індіанці на території сучасної Канади, а згадки про нього датовані XV століттям. У самій Канаді Федерація лакроссу існує з 1867 року. У США діє потужна професійна ліга з цього виду - Major League Lacrosse, побудована за принципами Національної баскетбольної асоціації, чи Національної хокейної ліги.

Лакросс вважається надзвичайно контактним видом спорту, у якому дозволено поштовхи у корпус суперника. Команди грають 10 на 10, спеціальними ключками-стіками, на наконечниках яких містяться сачки, яким потрібно ловити невеличкий, схожий на тенісний, м’яч.

Завдання гравців вразити ворота суперників – кидки у цій грі настільки потужні, що гравці використовують захисні шоломи, налокітники та наплічники.

Лакросс входив до програми Олімпіад 1904 та 1908 років, а потім тричі був представлений на Іграх, як показовий вид спорту.

Крикет

Крикет є культовим видом спорту у Великій Британії та її колишніх колоніях – Індії, Пакистані, Австралії та Південноафриканській республіці.

Крикет була винайдено у XVIII столітті у Англії. У 1900 році цей вид спорту входив до програми Олімпіади, а з 1975 року регулярно проводяться чемпіонати світу.

Зовні крикет дуже нагадує бейсбол – у ньому також використовується м'яч та бита. Суперники грають 11 на 11, завданням гравців є збити поперечину з ворітець. Одна команда намагається влучити по ворітцях, інша – не дозволити їм цього зробити.

Цікаво, що в Україні матчі з крикету зовсім не рідкість, щоправда у вуличному варіанті. Найчастіше у них грають студенти з Індії, де цим видом спорту займаються десятки мільйонів осіб.

Кабадді

Ще один вид спорту, який обожнюють у Індії – каббаді. Ця старовинна гра не схожа на жоден інший командний вид спорту і охарактеризувати її можна, як суміш боротьби та знайомої усім з дитинства гри у квача, чи наздоганяли.

Культивується каббаді передовсім у Азії – Пакистані, Ірані, Бангладеш, Японії. Популярна вона й у Канаді. З 1990 року цей вид спорту входить до програми Азійських ігор, а з 2004 року проводиться чемпіонат світу з кабадді.

Кожна команда складається з 7 гравців, які розташовуються на своїх половинах поля. Суперники надсилають на чужу територію "загарбника", який намагається торкнутися опонентів безперервно викрикуючи "кабадді". Поки він не припинить вигукувати та не переведе дихання, його чіпати не можна. Якщо "загарбнику" вдасться повернутися на свою половину поля, то гравці, яких він торкнувся, вибувають з гри, якщо його впіймали – атакує інша команда. Перемагає той, у чийому складі залишиться більше гравців.