В Ємені 1300 людей загинуло від хвороби, яку легко лікують в світі. Як це можливо

Громадянська війна, епідемія, голод. В Ємені тисячі людей помирають через хворобу, яку легко лікують у цивілізованому світі

В ООН б'ють на сполох - потужний спалах холери, хвороби, яка в нормальних умовах легко лікується, знищує населення Ємена. У спільній заяві ЮНІСЕФ та ВООЗ говориться, що кількість хворих уже перевищує 200 000 і кожного дня додається приблизно по 5000 нових.

Епідемія на тлі війни

"Ми зараз спостерігаємо найгірший спалах холери у світі. За два місяці холера розповсюдилась майже в кожній провінції цієї змученої війною країни", - говориться у заяві.

Холера - це гостра інфекційна хвороба, яку спричинюють холерні мікроби. Вона характеризується розвитком тяжкої діареї, яка призводить до зневодненням організму.

Зазвичай набуває характер епідемій, супроводжується високою смертністю.

В Ємені від холери уже померло 1300 людей, чверть з цієї кількості - діти. За звичайних умов холера легко лікується.

"Швидке введення пероральних регідратаційних солей для компенсації втраченої рідини майже завжди призводить до одужання", - стверджує сайт ВООЗ.

Однак, у Ємені йде війна і доступу до лікування у великої кількості населення немає. А ще більше проблему підсилює відсутність джерел очищеної води. Військові дії знищили більшу частину інфраструктури країни.

Згідно з даними ООН, 14,5 млн єменців (а це більше половини населення країни) уже втратили доступ до чистої води та санітарії.

Саудівська Аравія проти Ірану

Ємен два роки тому став майданчиком для непрямої війни між Іраном та Саудівською Аравією. Перший підтримує повстанців-хуситів, друга - офіційний уряд на чолі з президентом Мансуром Хаді. Країна і до цього довгі роки не знала миру та потерпала від конфліктів між північчю та півднем.

Ситуація погіршувалася тим, що територія фактично перебувала під контролем місцевого угрупування Аль-Каїди. Американці регулярно посилали туди свої безпілотники для знищення чергового ватажка терористів.

Нове загострення в Ємені сталося на початку 2015 року, коли хусити захопили столицю країни, місто Сана. Згодом у конфлікт втрутилася Саудівська Аравія - коаліція арабських країн під її керівництвом почала бомбити повстанців. США надали коаліції логістичну допомогу та розвідувальні дані.


Від авіаударів, які авіація Саудівської Аравії наносить по-варварськи, загинуло багато цивільного населення Ємену. За підрахунками ООН - не менше 10 000.


Знищення води та голод

Війна знищила багато систем очищення води і як наслідок країна потерпає від холери. Наприклад, у січні авіаударами саудівської коаліції було зруйновано завод з демінералізації води в портовому місті Моха. Воно та сусіднє місто Таїз залишилися без свого єдиного джерела чистої води.

У квітні 2017 року зупинила роботу система каналізації в Сані. За десять днів, як повідомляє BBC, у місті почалася епідемія холери.

Чи була зупинка роботи наслідком воєнних дій невідомо. Отримати інформацію з країни дуже важко.


Телеканал CNN минулого тижня опублікував матеріал, в якому пише про те, що потрапити журналістам у країну неможливо. Через незначне висвітлення подій у Ємені в ЗМІ їх називають "тихою війною".


Єдиний доступний для журналістів шлях у північні регіони Ємену, які страждають від авіаударів - це літаки гуманітарних місій ООН. Проте вони відмовляються брати з собою знімальні групи, побоюючись, що уряд країни та його союзник Саудівська Аравія заблокують гуманітарні місії, стверджує CNN.

Хусити та їхні союзники також не прагнуть пускати західних журналістів на свою територію. Як пише сайт IRIN, який спеціалізується на висвітленні гуманітарних проблем, хуситів "звинувачують у арештах та зникненні журналістів, блокуванні доступу до десятків новинних сайтів".

На додачу до холери багато людей в країні потерпає від голоду. А ослаблені недоїданням діти та дорослі стають більш вразливіші до холери.

Керівники гуманітарних місій побоюються, що якщо проблема не отримає широкого розголосу, епідемія може набути катастрофічних масштабів.