Найкращий виступ у історії. 10 українських чемпіонів Всесвітніх ігор

Збірна України на Всесвітніх спортивних іграх у Вроцлаві продемонструвала найкращий виступ у історії та здобула 25 нагород – 10 золотих, 7 срібних та 8 бронзових

Еспресо розповідає про українських спортсменів, які стали чемпіонами та допомогли нашій команді потрапити до топ-5 загального медального заліку

Станіслав Горуна

Карате, куміте до 75 кг

Станіслав Горуна у свої 28 років вже давно зарекомендував себе, як боєць світового рівня. У 2014 році він став першим українцем у історії, який здобув медаль на чемпіонаті світу з каратне. Крім цього, Горуна двічі – у 2014 та 2017 році вигравав срібло чемпіонату Європи.

Свій високий клас українець підтвердив і у Вроцлаві. У фіналі Горуна переміг іранця Аліасгара Асіабарі – 4:2 і здобув золото.

Ігор Любченко

Тайський бокс, до 63,5 кг

Ігор Любченко є одним із визнаних лідерів у своїй ваговій категорії. Він три роки поспіль утримував титул чемпіона світу і втратив його лише цієї весни. Українець знову все поставив на свої місця на Всесвітніх іграх. У фіналі Любченко переміг іранця Алі Зарінфара – 30:27.

Сергій Куляба

Тайський бокс, до 67 кг

Сергій Куляба також тривалий час виступав у категорії до 63,5 кг, де йому було вкрай складно пробитися з-за спини Ігоря Любченка. Рішенням став перехід до ваги 67 кг. Тут Куляба швидко став своїм.

Свідченням цього стало золото у Вроцлаві. Особливого підтексту перемозі українця додало те, що у напруженому фінальному бою він здолав росіянина Володимира Кузьміна – 29:28.

Олег Приймачов

Тайський бокс, до 91 кг

Олег Приймачов є одним із найкращих важковаговиків муай-тай – він двічі у 2014 та 2016 роках вигравав чемпіонат світу. У Вроцлаві українець знову довів, що він у своїй категорії найсильніший.

У півфіналі Приймачов невимушено розібрався із Якобом Стібеном з Німеччини – 30:27. Саме цей поєдинок приніс українцю золоту медаль – його суперник по фіналу поляк Лукаш Радош не вийшов на вирішальний бій через травму.

Лариса Соловйова

Пауерліфтінг, до 63 кг

Лариса Соловйова – справжня легенда пауерліфтінгу. Українці належать усі чотири світові рекорди – у сумі, становій тязі, присіданні та жимі лежачи. У Вроцлаві славетна штангістка виграла Всесвітні ігри вже вчетверте у кар’єрі.

Зробила це 38-річна українка надзвичайно переконливо. Вона підняла у сумі 605 кг – на 52,5 кг більше, ніж срібна призерка – росіянка Анна Рижкова.

Сергій Білий

Пауреліфтінг, до 105 кг

Сергій Білий приїхав на Всесвітні ігри у статусі головного фаворита. Минулого року українець став у американському місті Орландо чемпіоном світу та допоміг нашій чоловічій команді виграти загальний командний залік змагань – наші атлети загалом здобули 4 золота. У Вроцлаві Білий не просто переміг, а встановив новий світовий рекорд у сумі – 1080 кг. Бронза у цій дисципліні дісталася ще одному українцю – Дмитру Семененку.

Олексій Рокочий

Пауерліфтінг, надважка вага

Олексій Рокочий вже майже 20 років демонструє найвищі результати. Свій перший чемпіонат світу українець виграв ще у 2002 році, а після цього здобував золото ще двічі – у 2008 та 2013 роках.

Продовжує Рокочий перемагати і в 36 років. У Вроцлаві він підняв у сумі 1105 кг – більшу вагу зафіксував лише американець Джозеф Каппелліно – 1125 кг. Але українець випередив його за очками – у пауерліфтінгу сума вправ множиться на коефіцієнт особистої ваги атлета, а в українця вона виявилася на 40 кг меншою.

Богдан Мочульський

Джиу-джитсу, категорія до 62 кг

Богдан Мочульський їхав на Всесвітні ігри до Вроцлава у статусі одного з головних фаворитів. 20-річний боєць повертався з двох поспіль світових чемпіонатів із срібними нагородами та вигравав юніорський чемпіонат світу.

У Польщі Мочульський перевершив свої досягнення. У півфіналі українець розгромив одного зі своїх найпринциповіших суперників – триразового чемпіона світу Романа Аполонова з Німеччини – 14:6,  а у напруженій вирішальній сутичці переміг колумбійця Хайро Вівьєскаса Ортіса – 9:8.

Світлана Тросюк

Сумо, до 65 кг

Збірна України із сумо вважається однією з найсильніших у світі. У Вроцлаві високий клас нашої команди підтвердила Світлана Тросюк. У півфіналі українка здолала представницю батьківщини цього виду спорту - японку Юку Окутомі, а у вирішальній сутичці перемогла Лукіану Монтгоммері Хігучі із Бразилії.

Світлана Малькова, Наталія Москвіна

Батут, синхронні стрибки

На Всесвітніх іграх стрибуни на батуті традиційно змагаються у дисциплінах, які не входять до програми Олімпіад, де цей вид спорту представлений індивідуальними змаганнями.

У синхронних стрибках у Вроцлаві не було рівних українкам Наталії Москвіній та Світлані Мальковій, які отримали за свій виступ 48,100 бала, суттєво випередивши найближчих переслідувачок із Азербайджану, у яких лише 46,250.

Читайте також: 8 незвичайних видів спорту, в яких українці найкрутіші у світі