live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Слава Рабинович: Кремль спрямовує в Україну величезні гроші для скупки активів і захоплення політичної системи

Американський фінансист Слава Рабинович в ефірі телеканалу Еспресо проаналізував дієвість американських санкцій

Наскільки є серйозними введені санкції для російської економіки? Ті чи інші законопроекти того ж самого Барака Обами були, по моїм відчуттям, частковими, у чомусь компромісними.

Але зараз ми бачимо, як заворушилася п'ята колона Кремля в Європейському Союзі, ті ж самі афілійовані кремлівські структури, які прекрасно себе почували, відмиваючи кремлівські гроші в енергетичних проектах.

Те, що ми зараз маємо, - це дворівнева річ: це посилення - причому досить серйозне посилення - санкцій проти путінського режиму не тільки через анексію Криму і війну на сході України, а й за спробу порушити один із найголовніших демократичних інститутів в Америці; і є ще друга частина цих рівнів - це те, що це все стає законом.

Звичайно ж, путінські щупальця й ​​мільярди мають своє призначення в Європі. Навіть без путінського впливу в Європі є компанії, які дуже серйозно порушені і будуть порушені цією ситуацією. Більшість цільових ринків і ціни на них деноміновані в доларах, і, відповідно, будь-яке порушення режиму санкції кимось спричинить за собою цілий шлейф порушень фінансових санкцій, тому що в основному розрахунки ведуться в доларах.

І дуже складно обходити не тільки доларові розрахунки, а й взагалі, рух будь-яких валют. Дуже важливий розділ у новому пакеті про те, що Міністерство фінансів разом з, по-моєму, навіть ЦРУ і ФБР, і, можливо, Мін'юстом повинні готувати періодичні звіти про всіх російських мільярдерів і мультимільярдерів, пояснювати походження капіталу і оцінювати близькість цих людей до Путіна.

А якщо брати тих чи інших конкретних персонажів, фінансових представників кремлівського режиму, як вони можуть, наприклад, себе повести і наскільки сильно вдарить по фінансових "руках" чи фінансових "пальцях" введення цього жорсткого режиму санкції?

Дивіться, візьмемо Романа Абрамовича. Ось він був мажоритарним акціонером компанії «Сибнефть», приватної незалежної нафтової компанії. За чутками, він навіть був молодшим партнером Березовського. У той час, коли «ЮКОС» був розграбований і фактично вкрадений у акціонерів «ЮКОСа» і переданий шляхом нелегального, абсолютно злочинного схематоза через прокладку «Байкалфінансгруп», фактично було вкрадено і передано «Роснефти» - цим займався Сечин.

У той же самий час Абрамович займався продажем «Сибнефти» «Газпрому». «Газпром» викладає на стіл Роману Абрамовичу 13 мільярдів доларів за його частку в "Сибнефти" і купує цю «Сибнефть». «Сибнефть» стає частиною «Газпрому», тепер вона перейменована в «Газпром нафта».

Абрамович забирає 13 мільярдів доларів готівкових коштів, виплачених фактично російською державою через «Газпром», і їде з країни, купує футбольний клуб «Челсі», нескінченну кількість яхт невідомо для кого в Середземному морі і т.д.

Як ви думаєте, якби Абрамович зараз провів цю транзакцію, якби чутки про те, що з 13 мільярдів доларів, отриманих за «Сибнефть», Х відсотків з цих 13 мільярдів доларів належать особисто Путіну за домовленістю з Абрамовичем, відповідно, він, Абрамович , через Millhouse Capital тримає цей капітал для Путіна, то чи дозволила би влада Великобританії придбати футбольний клуб «Челсі»?!

Я хотів просто уточнити, безліч російських олігархів, як не дивно, після нашої Революції Гідності буквально ломанулись до України. Вони, я не знаю, чи то ховають гроші, чи то вони отримали завдання від Кремля сформувати новий політичний порядок в Україні.

Я думаю, що ті незліченні багатства, які були вкрадені у російського населення у тому числі, у великій мірі можуть направлятися в Україну і направляються в Україну для скупки ваших активів, для підкупів, для захоплення вашої політичної системи.

Все це отримало другий виток чи третій, чи четвертий, чи який він там за рахунком за останні 25 років. Але Україна досі не визнала офіційно стан війни з Росією. Найбільше, на що Україна пішла, це визнання Росії як країни-агресора. Україна продовжує вести торгівлю з країною-агресором.

Адже так виходить, що якби визнали Кремль як військового супротивника, який розв'язав війну проти України, то в такому випадку продовжувати вести торгівлю з військовим агресором недобре. Я думаю, що це дуже-дуже серйозний фактор.

Є велика різниця між веденням чесного бізнесу і між тим, що робить Путін і його банда. Ось візьмемо двох бізнесменів - Олександра Абрамова і Олександра Фролова. Вони не брали участі в так званій приватизації при заставних аукціонах, вони не брали участі в інших схематозах бандитської приватизації середини 1990-х.

Вони побудували з нуля одне з найбільших в світі сталеливарних підприємств, яке називається «Євразхолдинг». В кінцевому підсумку в 2005 році вони зробили IPO на Лондонській фондовій біржі, де «Євраз» отримала, якщо я правильно пам'ятаю, капіталізацію близько 7 мільярдів доларів.

Через рік після цього, в 2006 році, продовжуючи володіти після IPO 82%, якщо не помиляюся в цифрах, акціями «Євразу», вони продали половину того, чим володіли в «Евраз», тобто 41%, Роману Абрамовичу. І в 2007 році компанія «Євразхолдинг» купує всю компанію «Орегон Стіл», велику північноамериканську сталеливарну компанію, просто купує «Орегон Стіл» у США.

Також були покупки в Китаї, у тій же Україні у вас, в інших країнах світу. І ось знову я повертаюся до того, що було би з чесними бізнесменами Абрамовим і Фроловим і з компанією «Євразхолдинг», акціями якої торгують на Лондонській фондовій біржі, якби на той момент вступили в дію ті санкції, які прийняті зараз в США? Включаючи вимоги розкривати близькість цих бізнесменів до Путіна.

Я мимоволі згадав картину «Ходаки у Леніна». Ось я зараз представляю себе картину ходоків з російських олігархів, які збираються в Кремлі, і, можливо, не у самого Путіна, а у одного з його помічників або заступників, і вони кажуть: «Треба щось робити».

Ходоками бути вже пізно, ці часи минули. Путін панічно боїться всього. Він боїться замаху, палацового перевороту, він себе оточив - як він думає - непроникним кільцем оборони, що складається з ФСО, ФСБ, Національної гвардії, охоронців, і чорт його знає, ще кого.

Це, звичайно, життя жахливе, але мені абсолютно його не жаль. Але, тим не менше, згадавши параноїка Сталіна в його останні роки і місяці життя - щоб ви розуміли - він теж, як Путін зараз, майже боїться приїжджати до Кремля і час проводить в Ново-Огарьово, або десь іще.

Сталін, як відомо всім, помер на своїй так званій ближній дачі. І на дачі у Сталіна були заварені кватирки. Заварені кватирки! Зварюванням. Тому що він параноїдально боявся, що його отруять газом. Що стосується нової агресії проти України, мені здається, що це виключно малоймовірно, тому що ось те, що сталося в 2014-му, і далі тривало то по наростаючій, то по спадаючій, на це світ відреагував так, як він відреагував.

У всякому разі, Кремль не надто збавив темпи своїй нахабності. І ми розуміємо, що поки у нього є бабло на те, щоб нас вбивати, він буде це робити.

Ні, я з вами не згоден. Таким чином, як ніж у масло, Путін не увійшов в Україні. Його санкції зупинили там, де вони його зупинили. Його план Новоросії повністю провалився. Його анексія Криму не пройшла безслідно. Хочу ще нагадати те, що на момент анексії Криму і початку решті агресії проти України російські компанії в своєму агрегаті заборгували  західній фінансовій системі три чверті трильйона доларів, близько 750 мільярдів доларів.

Західна фінансова система, запевняю вас, тоді в 2014 році навряд чи б могла без втрат переварити технічний дефолт щодо 750 мільярдів доларів, навіть якщо ми не говоримо про всю суму основного капіталу, ну, хоча б щодо припинення виплат по купонах і тих сум , які йшли до погашення.

Ембарго російської нафти і газу на той момент було неможливе, воно б завдало колосальних не тільки збитків, але й, швидше за все, повного хаосу на енергетичних ринках. І згадайте, куди поїхав Обама після початку агресії?! Він поїхав до Саудівської Аравії, в Катар, і в величезне турне по Близькому Сходу.

Я тоді правильно спрогнозував, що ціна на нафту впаде, і вона дійсно впала. Ви пам'ятайте? Від 110 до 40. Таким чином, було вибито зброю з рук Путіна. Тому світ в 2014 році поставив собі таку установку - я маю на увазі цивілізований світ - навчитися в глобальній економіці жити без Росії, тим більше, що Росія і не становила з себе на той момент вже дуже істотного гравця.

Але нагадаю, ще 10 років тому Росія була восьмою за величиною економікою світу, найголовнішим експортером нафти, найбільшим виробником газу. Ось тепер ситуація інша. ВВП Росії впав вдвічі в доларовому вираженні, Росія знаходиться в економічній кризі, і ось, відповідно, будь-якого роду агресія путінського ОПГ проти України вже зараз означатиме дуже серйозний новий пакет санкцій, нові рівні санкцій, включаючи секторальні, включаючи повне або часткове ембарго в багатьох сферах російського експорту і російської економіки.

 

новини партнерів

25 листопада, 2017 субота

24 листопада, 2017 п'ятниця

25 листопада, 2017 субота

24 листопада, 2017 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати