7 кращих книжок фантаста Ніла Ґеймана, який написав "Американських богів"

Цього літа вийшов довгоочікуваний серіал "Американські боги" відзнятий за мотивами книги Ніла Ґеймана. Еспресо розповідає про 7 головних книжок фантаста, які вже переклали українською

Поява на літературному просторі англійського фантаста Ніла Ґеймана визвала шквал емоцій у читачів по всьому світу, а сам автор раз за разом почав отримувати премії. Ніл Ґейман  — англійський письменник-фантаст, автор численних романів, графічних новел, коміксів та кіносценаріїв.

Цього літа вийшов довгоочікуваний серіал «Американські боги» відзнятий за мотивами однойменної книги. Одразу після старту серіалу в Україні виходить український переклад роману від видавництва «КМ-Букс». Це повна авторська версія у перекладі від Галини Герасим та Олеся Петіка.

З нагоди появи фантастичного роману українською ми вирішили згадати інші роботи Ґейман, які вразили світ і навіть стали екранізаціями.

1. Американські боги

«Американські боги» вже стали класикою. Історія розповідає про чоловіка на ім’я Тінь, якого випустили з тюрми одразу після того, як його дружина та найкращий друг загинули в автокатастрофі. Його наймає своїм охоронцем, водієм і попихачем загадковий фігляр, пан Середа.

Так починається темна і химерна мандрівка Тіні, впродовж якої його спіткає безліч чудернацьких персонажів, чиї долі химерним чином переплелися із його власною. А все тому, що під спокійною поверхнею повсякдення закипає буря — епічний герць за кожну душу Америки — і Тінь опинився прямісінько на її шляху.

В книзі досить відверто описуються постільні сцени а перекладачі не побоялися залишити нецензурну лексику, щоб зберегти стиль автора.

2. Зоряний пил

«Зоряний пил» — безмір пригод і магії, прекрасна казка Ніла Ґеймана. За мотивами книжки відзнято легендарну кінострічку.

Трістран пообіцяв повернути зірку, що впала з неба. Він вирушає у подорож, щоб здійснити бажання коханої, прекрасної Вікторії Форестер — і опиняється у зачарованому світі, що лежить за муром простого англійського селища. У цій книзі багато романтичного настрою.

3. Скандинавська міфологія

Ця книга дивовижний переказ величних скандинавських міфів. Ніл Ґейман вже давно черпає натхнення для створення власних фантастичних світів у стародавній міфології. Тепер він звернувся до джерела і презентує майстерну обробку величних історій півночі.

Для створення фантастичного царства у своїх романах Ґейман неодноразово звертався до давньої міфології. Та тепер він звертається до самого витоку своєї творчості, представляючи нам неймовірну версію величних північних казок.

Автор залишається вірним міфам та пантеону скандинавських богів: Одін, головний бог, розумний, сміливий і хитрий; Тор, син Одіна, неймовірно сильний та не наймудріший з богів; Локі - син велетнів — кровний брат Одіна, ошуканець і неперевершений маніпулятор.

Історія розпочинається з генезису легендарних дев'яти світів, занурюючи нас у подвиги божеств, карликів і велетнів. Для того, щоб повернути собі викрадений славнозвісний молот, Тору необхідно замаскуватися під жінку, що дуже важко зробити, беручи до уваги його бороду і величезний апетит.

Гірка доля спіткає Квазіра - його кров перетворюється в мед. Врешті все завершується Рагнароком, сутінками богів і відродженням нового часу та людей.

4. Небудь-де

• Роман написаний на основі сценарію популярного в світі однойменного міні-серіалу Neverwhere.

• Автор готує продовження фантастичного роману – «The Seven Sisters» («Сім сестер 2).

Ричард Мейг'ю — молодий «білий комірець» із добрим серцем та нудною роботою. Коли одного дня він зупиняється допомогти дівчині, що стікає кров'ю на лондонському хіднику, його життя змінюється назавжди.

Маленький добрий вчинок затягує його до світу, існування якого він не припускав навіть уві сні, до паралельної дійсності, що існує в підземному лабіринті каналізаційних тунелів і покинутих станцій метро під містом. Він провалюється крізь розколини дійсності й потрапляє до іншого місця, і це місце — Небудь-де.

Якщо він хоче коли-небудь повернутися до Лондона, який знав раніше, Ричард мусить навчитися виживати в цьому місті тіней і темряви, чудовиськ і святих, убивць і ангелів.

5. Обережно, тригери!

Збірка «Обережно, тригери!» містить опубліковані раніше короткі твори автора — оповідання, вірші і по-справжньому особливу історію про Доктора Хто, написану до п'ятдесятої річниці відомого телесеріалу в 2013 році - а також нове оповідання «Чорний пес», яке повертає читача у світ «Американських богів», написане спеціально для цієї збірки.

Це пишне поєднання історій жахів та привидів, наукової фантастики і казок, магічного реалізму та поезії, що відкривають перед нами царство вражень та емоцій.

Бестселер від володаря численних нагород, автора книг, визнаних бестселерами №1 за версією «The New York Times».

6. Книга кладовища

Однієї жахливої ночі немовля дивом рятується від безжального вбивці. Малий виповзає з будинку і потрапляє на старе кладовище, де знаходить надійний прихисток. Мешканці кладовища дають хлопчикові ім’я, виховують і опікуються ним.

Тут він навчається і потрапляє у вир неймовірних пригод, які допоможуть хлопцеві подорослішати та полюбити світ живих — небезпечний, хвилюючий та звабливий.

«Цей роман - як шматочок чорного шоколаду з насиченим смаком: солодко-гіркий і напрочуд утішний». The Washington Post

7. Кораліна

Книжка для середнього шкільного віку. Шукаючи цікавих розваг, Кораліна насмілилася пройти через таємничі двері у світ, який хоч і подібний до її власного, але прикро від нього відрізняється, і там їй доводиться кинути виклик моторошній істоті, яка називалася її «іншою мамою», щоб врятувати себе, своїх батьків і душі трьох інших дітей...

Дитяча повість «Кораліна» отримала ряд престижних премій: премію «Неб'юла» та «Хьюго» за кращу повість, премію «Брема Стокера» для молодих читачів, премію «Локус» за кращу повість для підлітків. 

За книжкою було відзнято мультиплікаційний фільм, який став першим ляльковим повнометражним мультфільмом відзнятим в 3D, та номінованим на премію «Оскар».