Видатний інженер розчленував журналістку у субмарині. Історія скандинавського трилера, який відбувся в реальності

Убивство шведської журналістки Кім Волл продовжує обростати жахливими подробицями. Її тіло не лише порізали на шматки, але й викачали з нього повітря, щоб воно не спливло

Від історії про данського інженера-винахідника субмарин, який взяв на борт шведьську журналістку, а потім розчленував її та викинув у море, стине кров. Вона нагадує сценарій фільму жаху, а не реальну історію. Та головне, неможливо зрозуміти, за що талановитий інженер Петер Мадсон міг убити талановиту журналістку Кім Волл.

Хто така Кім Волл

30-річна жінка отримала дуже престижну освіту. Спочатку вона вчилася в Лондонській школі економіки, де отримала ступінь бакалавра з міжнародних відносин. Закінчувала освіту вона в Колумбійському університеті.

Кім Волл. Фото: Reuters

Вона працювала журналістом-фрілансером у таких виданнях, як The Guardian, Time, Vice, South China Morning Post, The New York Times та інших. Бувала в Китаї, Північній Кореї, Уганді, на Гаїті. З її матеріалів видно, що окрім іншого її цікавили дивні люди. Наприклад у The Guardian можна почитати її тексти про фетишистів, людей-вампірів та культ вуду.

Жінка збиралася написати начерк про інженера-винахідника Петера Мадсена та його субмарину "UC3 Наутілус". Вони зустрілися ввечері 10 серпня на узбережжі Копенгагена.

Останній раз живою Волл бачили близько 20:30 на борту підводного човна Мадсона. Чоловік з круїзного корабля сфотографував, як вона усміхається виглядаючи з рубки субмарини. Це останні її світлини.

Волл виглядає з рубки субмарини. Фото: Ritzau Foto

21 серпня велосипедист помітив у воді біля узбережжя Данії тіло без голови та кінцівок. Експерти за аналізом ДНК встановили, що це залишки Кім Волл. Її кров також була знайдена в субмарині.

Хто такий Петер Мадсен

46-річний інженер-самоучка в ЗМІ фігурує як данський винахідник. Він працював у двох головних напрямках - будував субмарини та космічні апарати. Гроші на свої проекти він збирав по світу, використовуючи "краудфандінг".

Загалом він побудував три підводні човни: "UC1 Фрея", "UC2 Крака" та "UC3 Наутілус". Останній був його гордістю. Мадсен називав його найбільшою приватною субмариною в світі.

Проте, будував його він не самотужки. А історія його підприємницьких зусиль свідчить, що він людина конфліктна. Та ще й схильна до різкої зміни позиції - то він говорить, що човен йому не потрібен, то навпаки.

Збудований ще у 2008 році 40-тонний підводний човен гостро потребував модернізації. Була створена інтернет-сторінка для збору коштів - необхідно було знайти $50 000. Але зібрати вдалося лише $6170.

На той час "Наутілус" здійснив уже 1000 занурювань, його обслуговувала команда з 10 добровольців. У 2015 році Мадсен із ними розсварився і справа про те, хто має володіти субмариною ледь не дійшла до суду.

Проте колеги Мадсена вирішили закінчити все миром та віддали підводний човен йому. Під час розборок він писав їм погрозливі листи, в яких зокрема були такі фрази: "Ви можете думати, що на "Наутилусі" лежить прокляття. Це прокляття - я. Не буде миру на "Наутілусі" доки я існую. Ви не зможете зняти це прокляття юридично".

У 2008 році Мадсен переключився з підводних човнів на дослідження космосу та заснував компанію Copenhagen Suborbitals. У 2014 році він її покинув та заснував іншу - Rocket Madsen Space Lab (Ракетна космічна лабораторія Мадсена). Виглядає вона не дуже переконливо, як для майстерні, де будують ракети:

На цьому фото, як стверджує сайт RMSL, зображено субмарину "UC3 Наутілус" перед їхньою майстернею. Фото: rml.space

Обидві компанії займались збором коштів (краудфандінгом) для амбітної мети - запустити в космос приватний космічний апарат з людиною на борту. Як пише BBC, ці дві організації конфліктують між собою та ведуть постійну боротьбу в блогосфері.

Що ми знаємо про вбивство Кім Волл

Першим про зникнення Кім Волл повідомив її хлопець, який о 2:30 11 серпня написав, що вона так і не повернулася додому. Почалися пошуки субмарини. Зважаючи на те, що в неї немає приладу для відстежування її маршруту через супутник, з'явилися припущення, що вона зазнала катастрофи у проливі між Данією та Швецією.

О 10:30 субмарину помітили з Орезундського мосту, який з'єднує Швецію та Данію. А об 11:00 підводний човен затонув, а Мадсена витягли з води рятувальники. Він поводився дуже спокійно, відзначили вони.

На цьому фото Мадсен спілкується з поліцією після порятунку. Фото: Reuters

Спочатку інженер заявив поліції, що висадив журналістку біля ресторану, що знаходиться неподалік від їхнього місця зустрічі. Згодом він змінив покази і сказав, що Волл померла внаслідок нещасного випадку на борту і він поховав її в морі, у невизначеному місці.

Інженера-винахідника затримано на 24 доби, йому висунуто звинувачення у вбивстві. Суд проходив у закритому режимі, але його заяву вирішили оприлюднити, зважаючи на резонанс справи.

Затонулий "Наутілус" підняли з дна. Поліція обстежила субмарину та дійшла висновку, що її затопили зумисно.

Остаточно брехня Мадсена розкрилася 21 серпня, через 11 днів після зникнення жінки. Для аналізу ДНК, пише шведська газета Expressen, взяли зразки з зубної щітки та щітки для волосся, які належали Кім Волл.

Представник поліції Єнс Мьоллер розповів інші жахливі подробиці справи. Виявилось, що до тіла Волл були прив'язані металеві деталі, аби воно швидче затонуло. Окрім того, на ньому були пошкодження, завдані для того, щоб випустити з нього повітряні гази - знову ж таки, аби тіло не спливло.

Тим часом адвокат Мадсена заявляє, що він не винний у злочині, в якому його звинувачують. За її словами, той факт, що було знайдено тіло Кім Волл, ніяк не заперечує попередні слова підзахисного про те, що стався нещасний випадок на борту і він викинув тіло в море.

Але інженеру буде дуже важко пояснити, нащо він відрізав голову, руки та ноги перед тим, як "поховати" журналістку.