6 найдорожчих українських футболістів усіх часів

Андрій Ярмоленко перейшов за 25 млн євро з київського "Динамо" до дортмундської "Борусії" та став одним з найдорожчих українських футболістів у історії

Андрій Шевченко

Сума: 43,3 млн євро

Сезон: 2006/07

Звідки: "Мілан" (Італія)

Куди: "Челсі" (Англія)

Андрій Шевченко утримує звання найдорожчого українського футболіста з липня 2006 року, коли він перейшов з "Мілану" до "Челсі". У італійському клубі форвард мав статус живої легенди, але спокусився на пропозицію власника лондонського клубу Романа Абрамовича та припустився головної помилки у своїй кар'єрі.

Через приятельські стосунки із російським олігархом та привілейоване становище у "Челсі", Шевченка не сприйняли одноклубники та головний тренер Жозе Моурінью. Не в останню чергу саме через це заграти володар "Золотого м'яча" у лондонському клубі не зміг.

Читайте також: Футболістів продають по 200 млн. Чому слід зупинити це божевілля

Повернення на правах оренди до "Мілану" у 2008 році також виявилося невдалим, після чого Шева повернувся до "Динамо" де й завершив у 2012 році виступи.

Андрієві Шевченку тривалий час належав і попередній трансферний рекорд України – у 1999 році "Мілан" заплатив "Динамо" за нього 23 млн євро і з того часу дорожче коштували лише два українських футболіста – Дмитро Чигринський та Андрій Ярмоленко

Дмитро Чигринський

Сума: 25 млн євро

Сезон: 2009/10

Звідки: "Шахтар"

Куди: "Барселона" (Іспанія)

У 2009 році сенсацією став перехід центрального захисника "Шахтар" Дмитра Чигринського до "Барселони". Трансфер відбувся незабаром після перемоги донеччани у Кубку УЄФА та матчу за Суперкубок Європи проти самих каталонців.

Саме участь у грі проти своєї майбутньої команди призвела до неприємностей українського футболіста, якого необачно поставив у склад тренер "Шахтаря" Мірча Луческу, хоча трансфер був уже справою вирішеною.

Оскільки, Чигринський був заграний у єврокубках за "Шахтар", за колишнім регламентом УЄФА, він не міг виступати за каталонців у Лізі чемпіонів і розглядався не більше, як гравець ротації.

Кілька помилок у чемпіонаті Іспанії остаточно перекреслили перспективи Чигринського у команді Хосепа Гвардіоли. Після невдалого сезону у 2010 році "Шахтар" викупив захисника у "Барселони", але через постійні травми він не зміг повернутися навіть у основу донецького клубу та перейшов у "Дніпро".

Зараз Чигринський виступає за грецький АЕК.

Андрій Ярмоленко

Сума: 25 млн євро

Сезон: 2017/18

Звідки: "Динамо"

Куди "Борусія" (Дортмунд, Німеччина)

Ярмоленко поділив у рейтингу найдорожчих українських футболістів другий рядок з Дмитром Чигринським. Трансфер футболіста до "Борусії" нарешті поставив крапку у тривалій епопеї з його переходом з "Динамо", яка тривала цілих три сезони.

Попри це кияни продали вінгера дуже вигідно, зважаючи на те, що йому у жовтні виповниться 28 років.

Читайте також: Ярмоленко перейшов до "Борусії". Чого чекати від найкращого українського футболіста у Німеччині

Ярмоленко цього сезону зіграв за "Динамо" у кваліфікації обох єврокубкових турнірів, але неприємностей, які свого часу отримав Чигринський, він уникне через зміни у регламенті.

Тож півзахисник зможе допомогти "Борусії" у Лізі чемпіонів, де вона зіграє в одній групі з іспанським "Реалом", англійським "Тоттенхемом" та кіпрським АПОЕЛ.

Сергій Ребров

Сума: 18 млн євро

Сезон: 2000/01

Звідки: "Динамо"

Куди: "Тоттенхем" (Англія)

Сергій Ребров затримався у "Динамо" на два сезони довше, ніж його партнер по атаці Андрій Шевченко, разом з яким вони наводили жах на усіх захисників Європи наприкінці 1990-х.

Можливо, саме те, що форвард залишив Київ не на піку своїх можливостей, стало причиною того, що у англійському клубі він очікувань не виправдав. А були вони з огляду на суму, заплачену за нападника, величезними.

Після невдалого сезону у "Тоттенхемі" Сергій Ребров виступив за турецький "Фенербахче", англійський "Вест Хем" та повернувся у "Динамо". Завершив кар'єру у 2009 році у російському "Рубіні".

Анатолій Тимощук

Сума: 14,5 млн євро

Сезон: 2006/07

Звідки: "Шахтар"

Куди: "Зеніт" (Росія)

У 2006 році Анатолій Тимощук був лідером та капітаном "Шахтаря", якого хотіли бачити у своєму складі представники багатьох європейських топ-чемпіонатів. Проте, півзахисник несподівано опинився у російському "Зеніті", який запропонував більше за інших – 14,5 млн євро.

На диво, Тимощук вгадав із командою. Незабаром він став капітаном "Зеніта", а у 2008 ці допоміг росіянам здобути Кубок УЄФА та Суперкубок Європи. На шляху до фіналу майбутні переможці розтрощили "Баварію", яка звернула увагу на українського опорника.

Читайте також: Топ-10 найгучніших трансферів українських клубів

Наступний сезоні він вже розпочинав у Мюнхені, куди перейшов за 11 млн євро. Та стати гравцем основи у "Баварії" Тимощуку не вдалося. Хоча Лігу чемпіонів разом з німецьким суперклубом у 2013 році він таки виграв, нехай і сидів у запасі.

Кар'єру Тимощук завершив наприкінці 2016 року у казахстанському "Кайраті". Цього літа не погребував повернутися до Росії де працює асистентом головного тренера у "Зеніті".

Євген Коноплянка

Сума: 12,5 млн євро

Сезон: 2017/18

Звідки: "Севілья" (Іспанія)

Куди: "Шальке" (Німеччина)

Офіційно трансфер Євгена Коноплянки з "Севільї" до "Шальке" було оформлено лише цього міжсезоння. Але домовилися клуби між собою про перехід ще минулого року, коли німці взяли українця на рік у оренду та зобов'язалися  його викупити.

Тож на Коноплянці заробила саме "Севілья", де півзахисник не зміг стати основним гравцем. Самим іспанцям футболіст дістався у 2015 році безкоштовно. Його попередній клуб – "Дніпро" свого часу відмовився продавати гравця, за яким полювали англійські клубі за 20 млн євро, і у підсумку був змушений відпустити його безкоштовно, тому що термін контракту сплинув.