live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Протести "євробляхерів". Як держава карає своїх громадян за чесність


фото: chesno_movement
Парламент вирішив запропонувати компроміс з евробляхерами. Плюнувши цим в обличчя всім чесним платникам податків

У держави є роль. Одна з найважливіших. Вона, держава, встановлює правила. І це можуть бути правила дикого заходу, коли людина людині вовк. Або це може бути формат «закон понад усе», як в сучасних цивілізованих країнах. Коли якщо ти поводишся за правилами - то ти виграєш. А якщо ти порушуєш правила - то тебе карають.

Як приклад, траса Одеса-Київ після довгих вихідних. Люди тягнутися в пробці, а по узбіччю несуться найбільш розумні. А потім вбудовуються в загальний потік. Що станеться в Англії? Там поставлять камеру і всім, хто вирішив, що він найрозумніший і йому все можна, прийде такий рахунок, що назавжди відіб'є бажання обманювати.

Що буде в Україні? Камер тут вже давно чекають, а віз і нині там. І ці найрозумніші просто приїдуть додому раніше. А весь потік, в середньому, приїде пізніше. І наступного разу ці люди знову поїдуть по узбіччю. А ті, хто будуть їхати за правилами, в черговий раз відчують себе лохами. А дехто з «лохів» приєднається до найрозумніших. І це справа рук держави.

Спочатку був кейс банку Михайлівський. Що робить розумний правильний вкладник. Він аналізує банки. Вибирає менш ризикований. І вкладає під менші відсотки. А його банк робить відрахування до Фонду Гарантування вкладів, що впливає на ставку залучення і робить її менше.

Не треба ілюзій, в Фонд платять навіть не банки, а вкладники хороших банків, які страхують вкладників поганих банків. Що робили вкладники фінансових компаній під парасолькою Михайлівського? Вони побігли за найвищими ставками, не думаючи, куди це їх приведе. І вкладали туди, де навіть не було захисту Фонду Гарантування.

Логічно, що ці «роги і копита» лопнули. А вкладники прийшли під парламент, побуянить і їм все повернули. Створили негативний прецедент. Коли ти можеш вимагати те, що тобі не належить. Треба просто зібрати великий натовп. І створили негативний стимул на майбутнє. І змусили відчути себе «лохами» тих людей, хто все робив правильно.

Потім прийшли "бляхери". Що роблять чесні громадяни. Вони купують білий імпортний автомобіль (або не менш білий вітчизняний), платять всі податки і їздять. Це дорого. Але люди все роблять по закону.

А що робили "бляхери"? Вони використовували схему. До покупця машини прийшов "рішала" і каже "Братан, навіщо тобі платити стільки. Давай я тобі завезу транзитну тачку, все в рази дешевше, все буде класно".

І коли клієнт сумнівався, він переконував, якщо що, то ми "повирішуємо питання, там натиснемо, там підмажемо, нас же буде багато". І з'явилося багато номерів з реєстрацією в Речі Посполитої. І з'явилася проблема. Тисячі машин привидів, які ніде не враховуються, ні за що не відповідають і не заплатили законні податки.

Що повинна була зробити держава? Покарати схемників. Усе. Більше нічого. Але люди, які організували схему, змогли організувати і протести. В Україні це не складно. І що ми маємо?

Читайте також: Машини на єврономерах почали активно штрафувати. Що відбувається

А ми маємо запропонований компроміс. Любий бухгалтер любого друга президента вийшла до народу з меморандумом. Де запропонувала пільгову легалізацію вже завезених автомобілів.

І як себе повинна відчути чесна людина, що сплатила усі податки? Вона знову відчуває себе цілковитим «лохом».

Тому що держава знову стимулює людей дурити державу. А значить обманювати чесних платників податків. Це як ніби ви пограбували банк, вас піймали копи, а ви сідайте і пропонуєте "слухайте, ну банк я вже пограбував, давайте тепер частину грошей залишимо мені, частина я поверну, і все, забули".

Чи буде згода шерифа з такою схемою оберігати нас від нових пограбувань банків? Або навпаки, стимулюватиме їх?

Читайте також: Чи зможуть українці привозити дешевші машини з Канади

І полум'яний привіт тим, хто говорив, що "євробляхери" стояли заради зниження мит для всіх. Як тільки їм вдалося отримати легалізацію схеми, протести закінчилися. Вони свого домоглися. І доб'ються знову, якщо держава буде слабкою.

А такі компроміси - ознака слабкої держави. Яка не вірить у власну легітимність. І не здатна використовувати апарат закону і апарату насильства для відновлення законності. І такі компроміси демотивують людей набагато більше, ніж корупція або пробуксовка реформ. Тому що не можна будувати сучасне суспільство, де все має бути по закону. І одночасно стимулювати це суспільство порушувати правила.

Точка зору редакції Еспресо.TV може не збігатися з точкою зору авторської колонки. Еспресо не впливає на зміст авторських колонок і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють в них.

новини партнерів

25 вересня, 2018 вівторок

24 вересня, 2018 понеділок

25 вересня, 2018 вівторок

24 вересня, 2018 понеділок

23 вересня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати