Всі критикують iPhone, а Apple заробляє мільярди долларів щороку. Як вони це роблять

Компанія, яку вже кілька років критикують за відсутність інновацій, все одно щороку заробляє мільярди доларів. В чому феномен Apple

12 вересня Apple презентувала чергові новинки. Оглядачі ринку не вперше дорікають компанії у відсутності революції в нових “яблучних” продуктах. Та цифри свідчать, що критика мало позначається на прибутках компанії

Джобсу було б соромно

Головним аргументом критиків залишається, що новинки компанії впродовж останніх років не відповідають високим постулатам, які заклав засновник Apple - Стів Джобс. Мовляв, дизайн змінюється незначно. Якщо змінюються якісь технічні характеристики, то вони здебільшого далекі від інновацій, більше того - ці “фішки” давно використовують компанії-конкуренти.

Читати також: 8 фактів про iPhone X, які не розповіли в Apple

Але очевидним залишається одне: попри постійну критику та значно дешевші альтернативи навіть з об’єктивно кращими характеристиками, Apple щороку впевнено розпродує свій “яблучний” урожай.

Найбільше критикують теперішнього керівника компанії - Тіма Кука. Де інновації?- питають його. Чому порушуєте заповіді Джобса?

В англійському сленгу навіть з’явився спеціальний термін “іFatigue” - дослівно “яблучна втома”, коли користувачі скаржаться, що не відрізняють новинки Apple від попередніх моделей.

Та Кук на кпини не зважає й продовжує робити свою роботу. Результат: з часу приходу Кука в компанію акції Apple зросли в ціні на 460%, пише Business Insider.  Лише за останній рік вартість акцій Apple зросла на 35%.

Вартість акцій Apple  Джерело: Business Insider

У травні минулого року Apple вшосте поспіль очолила рейтинг найдорожчих брендів у світі за версією американського журналу Forbes.

У першій половині 2017 року, за підрахунками компанії Strategy Analytics, Apple iPhone 7 став одним з найпопулярніших смартфонів у світі.

Зараз ринкова капіталізація Apple перевищує $800 млрд (8,6 ВВП України).

До заповітного трильйона – рукою подати. Саме за рахунок нових моделей купертинівці (так ще називають Applе) збираються досягнути нової межі.

Читати також: Найдорожчий iPhone в історії. Чим вразила Apple цьогоріч

Як Apple підігріває ринок

Кожна презентація від Apple перетворюється на шоу. Хоча характеристики нових моделей вже давно відомі ще до їх офіційного представлення, мільони людей у світі чекають на цю подію, затамувавши подих.

2017 рік не став винятком. Компанія представила аж три моделі смартфонів, новий розумний годинник, зарядний пристрій, навушники. Подія традиційно викликала тисячі жартів в мережі, особливо вражаючи цінами.

Частина користувачів, окрім цін, почала обурюватися й тому, що нові айфони стали своєрідними компіляціями Samsung, Lenovo та інших смартфонів.

В новому iPhone 8 дизайн дуже подібний до минулорічної моделі. Оновлення торкнулися камери, процесора, корпусу (тепер скло) та стереодинаміків. Подібні оновлення торкнулися й iPhone 8 Plus.

На перший погляд, кардинально іншим вийшла модель iPhone X - ювілейна. Тут вам й розблокування поглядом, QLED дисплей без рамок, й відсутність клавіші “Додому”.  Але користувачі знайшли ці функції в давніших пристроях конкурентів.

Картинка "Медузи"

Оголошена на презентації ціна за новий пристрій також шокувала багатьох - в США модель iPhone X коштуватиме від $999. Це найдорожчий смартфон в історії компанії. Та й конкурентам до нього ще далеко.

В інших країнах ще дорожче. Найбільше за новенький смартфон доведеться викласти жителям Росії, дещо менше - європейцям та британцям.

В Україні нові моделі iPhone Х коштуватимуть від 38 тис. грн. iPhone 8, залежноі від комплектації, обійдеться від 26 тис. грн, за iPhone 8 Plus готуйтеся віддати 30 тис. грн.

Така різниця в цінах серед Інтернет-користувачів спричинила серію жартів про “iPhone-туризм”. Наприклад, житель Нідерландів порахував, що йому дешевше вийде заплатити за квитки до США та дві ночі орендувати житло, аніж купувати новинку на батьківщині.

Ще одним фактором стане час очікування. Якщо iPhone 8 та iPhone 8 Plus можна буде придбати вже незабаром, то на ювілейну модель доведеться почекати.

Apple планувала приймати попередні замовлення на iPhone X з 27-го жовтня 2017 року, а поставки повинні початися 3-го листопада. Та нещодавно в компанії заявили, що масове виробництво флагманського смартфона iPhone X ще не почалося, тож  на початку листопада гаджетів на всіх не вистачить. Але ця модель преміальна, тож її й так буде мало - й на цьому розробники теж планують заробити.

Читати такожНова операційна система від Apple iOS 11: Доповнена реальність та ефекти для "живих фото"

За перший рік продажів Apple продавав в середньому по 170 млн смартфонів (йдеться про моделі  iPhone 6 / 6s / 7). iPhone X буде лише 40-50 мільйонів, пише AppleInsider.

Як продаватимуть iPhone 8 та iPhone 8 Plus

Здебільшого Apple презентувала одну-дві новинки смартфонів. Цьогоріч - аж три моделі. Оглядачі здивувалися такому крокові - мовляв, хто купуватиме “вісімку”, якщо вже є “десятка”? Виходить, що iPhone 8 застарів вже через 10 хвилин після презентації.

Опитування Тhe Verge свідчить, що користувачі більше чекають на  iPhone X. Внутрішня статистика Apple також вказує на байдужість до моделі  iPhone 8.

Дослідження Barclays переконує, що лише 18% користувачів куплять смартфон, дорожчий за $1 тис., віддавши перевагу дешевшому Samsung.

Але є також дослідження Fluent, яке вказує, що 79% опитаних збираються змінювати свій iPhone на новий. iPhone 8 стане пріорітетним для 40% опитаних, адже дві третини опитаних погодилися, що $1 тис. за смартфон - зависока ціна.

Випустивши одразу три моделі, Apple має власну стратегію, пише Fortune.

Коли клієнтам пропонуються три продукти - висока ціна, середня ціна та невисока ціна, вони, як правило, тяжіють до середнього цінового сегменту. Люди відчувають, що "заощаджують гроші", не купуючи найдорожчий продукт, та не почувають себе нещасними, що змогли купити не найдешевший продукт.

Apple не потрібно продавати багато iPhone X - його ціна повинна схилити людину до рішення, що купівля iPhone 8 Plus - розумне рішення.

Чому Apple підвищує ціни щороку? Цього вимагають самі споживачі. Компанія намагалася вийти на ринок бюджетних смартфонів (згадайте моделі серії С). Ця стратегія не виправдала себе. Тому Apple повертається на ринок преміальних продуктів, на якому вона вже давно є переможцем.