//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Я не могла і уявити, що в 23 роки ставитиму запитання Могеріні. Колонка українського посла Європейської молоді

Катерина Чубей, Посол Європейської молоді
Мене звуть Катерина Чубей, родом я з невеличкого містечка Борщів, що на Тернопільщині. Навчалася в звичайній загальноосвітній школі. Якщо б мені, тоді хтось сказав, що в свої 23 роки я сидітиму за одним столом і ставитиму питання такій особі, як Федеріка Могеріні, я б скоріш за все сприйняла б це дуже скептично

По-перше, завдяки існуючим стереотипам, що без грошей немає жодних перспектив для молодих та амбітних людей. 

По-друге, я колись звикла бути критично налаштованою, що, як виявилось, дуже заважає досягати вищих цілей. Однак, я на власному досвіді переконалася в тому, що варто і потрібно вірити в неймовірне. І паралельно з цим багато працювати над маленькими кроками для досягнення мрії. Тоді все неймовірне збувається.

Коли мрія стає метою

Моя мрія - вплинути на розвиток своєї країни. Вона стала моїм постійним мотиватором. Тому, після того, як я поступила на бюджет в Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого, окрім досягнення успіхів у навчанні, я долучалася до діяльності студентських організацій.

В західному сприйнятті активна соціальна участь є невід’ємною частиною успішного студента. Я регулярно підписувалася на безліч офіційних сторінок українських та міжнародних організацій у соцмережах. Там регулярно моніторила можливості.

Навіть свою першу роботу – проект “Association4U”  я також знайшла в Фейсбук. Саме таким чином я дізнавалася про різноманітні тематичні “івенти”. Відтак, активно подавалася на участь у майстер-класах, короткострокових школах, форумах, конференціях, які в більшості були дійсно цікавими, де я мала змогу не тільки набувати нові знання та слухати досвідчених людей, але і заводити знайомства з однодумцями.

Як показує досвід, такі заходи є ідеальним середовищем для нетворкінгу і сприяє пошуку кар’єрних можливостей. До речі, аж ніяк не зашкодить згадати про здобуті на цих “івентах” сертифікати у вашому професійному резюме.

У моєму випадку тематика заходів в основному була пов’язана з міжнародним публічним правом та міжнародними відносинами загалом. Це мотивувало мене регулярно підвищувати свій рівень англійської мови, що після закінчення українського університету я мала можливість здобути рівень магістра за кордоном.

У 2014 я з радістю подалася на EU Study Days у Києві, школу від Представництва ЄС в Україні. Цю школу я добре запам’ятала, я провела чудові 5 днів серед однодумців, де ми разом продуктивно досліджували тоді ще зовсім новий євроінтеграційний процес України.

Такі заходи завжди надихали та тримали в тонусі. Школа EU Study Days переконала підтримати європейський шлях України. Саме після цієї школи я почала активно цікавитися темою євроінтеграції України, що потім вплинуло на моє рішення здобути міжнародний рівень магістра за кордоном.

Я вирішила взяти участь в програмі обміну Erasmus+ , що є проектом, який повністю фінансує обмін студентів, та з набутим міжнародним досвідом продовжити професійну діяльність вже в Україні. Це був довгий шлях з перешкодами, однак я всім рекомендую спіймати будь-яку можливість навчання за кордоном (обмін студентів, гранти, стипендії і тд), тому що це змінить ваше життя назавжди.

Потім, коли проект “Young European Ambassadors” (YEAs) оголосив конкурс на прийняття заявок від молоді на участь в цій iнiцiативі, я зрозуміла, що це саме для мене.

Починаючи з 2016 року ця ініціатива проводить відкритий набір серед активної молоді і ще у перший рік існування було відібрано близько 100 найактивніших людей, які підтримують європейські цінності з країн ЄС та з Айзербажану, Білорусії, Вірменії, Грузії, Молдови та України віком від 18 до 25 років (які іменуються молодими європейськими послами).

Окрім активної онлайн діяльності в соціальних мережах проводили різного роду інтерактивні заходи – єврошколи, майстер-класи, де збирали активну молодь, щоб обговорити та підтримати європейський шлях наших країн. У вересні цього року проводився новий набір і планується зібрати більше 200 молодих послів у поточному році.

Досвід, а не гроші – це та винагородa, яку потрібно здобувати в першу чергу.

Як учасниця проекту YEA ми відвідали Брюссель у липні цього року. Поїздка повністю фінансувалася проектом. Саме тоді вперше разом зібралися понад 60 молодих послів з країн ЄС та з Айзербажану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України. Це стало безцінним досвідом: ми почули різні точки зору, відвідали екскурсії в офіційних органах ЄС – Раді ЄС, Європейській Комісії, в Європейському Парламенті, офіційному представництві голови Ради ЄС – Естонії.

Ще ми ділилися на групи та складали план проведення майбутніх подій проекту в країнах послів та способи сприяння співпраці та нетворкінгу молоді.

Найцікавішою та найемоційнішою частиною для мене стала офіційна зустріч з Федерікою Могеріні, верховним представником ЄС із питань закордонних справ. У молодих послів була можливість особисто поставити питання людині, яка керує всією зовнішньою політикою ЄС.

Мене завжди надихають історії незалежних та успішних молодих людей. Хтось розповідавав про те, як починаючи з волонтерства в міжнародній організації, набравшись досвіду сам відкрив свою молодіжну НГО і продовжував соціальну діяльність уже не як волонтер, а як повноцінний і професійний керівник.

Хтось розповідав, як долучався також волонтером в розробці механізмів управління і маючи такий вагомий досвід влаштувався в топ-міжнародну IT компанію та інші. До речі, YEAs теж здійснюється на волонтерських засадах, однак досвід є найвищою винагородою. Та й відвідати Брюссель теж було непоганим бонусом.

Я хочу наголосити, що важливо не чекати можливості влаштуватися “по зв”язках”, а самостійно ставати “ковалями свого щастя”, змінювати ситуацію, навіть якщо доводиться починати свій шлях з нуля, не боятися перешкод, які трапляються на непростому шляху змін в країні.

І, звісно, що окрім постійної праці над собою та в досягненні своїх цілей, важливо сприймати своїх однодумців не як потенційних конкурентів, а як своїх колег та товаришів “на полі бою” і ,звичайно, не забувати регулярно спілкуватися та підтримувати зв’язок з молоддю ЄС.

Я надзвичайно задоволена тим, що отримала такий досвід, а також тим, що зі старими та новими знайомими зі шкіл EU Study Days ми надихнули один одного на нові досягнення. Всі ми переконалися в тому, що ми сильніші разом.

Корисні посилання для активної молоді:

Join Young European Ambassadors

EU Study Days

Erasmus+

Досвід молодих послів

Підписатися на регулярне розсилання новин та можливостей для молоді від EU Neighbours

Брати участь в розіграші призів від Представництва ЄС

Автор: Катерина Чубей, Посол Європейської молоді

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

19 серпня, 2019 понеділок

18 серпня, 2019 неділя

19 серпня, 2019 понеділок

18 серпня, 2019 неділя

17 серпня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати