Я не могла і уявити, що в 23 роки ставитиму запитання Могеріні. Колонка українського посла Європейської молоді

10 жовтня, 2017 вiвторок
16:38

Мене звуть Катерина Чубей, родом я з невеличкого містечка Борщів, що на Тернопільщині. Навчалася в звичайній загальноосвітній школі. Якщо б мені, тоді хтось сказав, що в свої 23 роки я сидітиму за одним столом і ставитиму питання такій особі, як Федеріка Могеріні, я б скоріш за все сприйняла б це дуже скептично

По-перше, завдяки існуючим стереотипам, що без грошей немає жодних перспектив для молодих та амбітних людей. 

По-друге, я колись звикла бути критично налаштованою, що, як виявилось, дуже заважає досягати вищих цілей. Однак, я на власному досвіді переконалася в тому, що варто і потрібно вірити в неймовірне. І паралельно з цим багато працювати над маленькими кроками для досягнення мрії. Тоді все неймовірне збувається.

Коли мрія стає метою

Моя мрія - вплинути на розвиток своєї країни. Вона стала моїм постійним мотиватором. Тому, після того, як я поступила на бюджет в Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого, окрім досягнення успіхів у навчанні, я долучалася до діяльності студентських організацій.

В західному сприйнятті активна соціальна участь є невід’ємною частиною успішного студента. Я регулярно підписувалася на безліч офіційних сторінок українських та міжнародних організацій у соцмережах. Там регулярно моніторила можливості.

Навіть свою першу роботу – проект “Association4U”  я також знайшла в Фейсбук. Саме таким чином я дізнавалася про різноманітні тематичні “івенти”. Відтак, активно подавалася на участь у майстер-класах, короткострокових школах, форумах, конференціях, які в більшості були дійсно цікавими, де я мала змогу не тільки набувати нові знання та слухати досвідчених людей, але і заводити знайомства з однодумцями.

Як показує досвід, такі заходи є ідеальним середовищем для нетворкінгу і сприяє пошуку кар’єрних можливостей. До речі, аж ніяк не зашкодить згадати про здобуті на цих “івентах” сертифікати у вашому професійному резюме.

У моєму випадку тематика заходів в основному була пов’язана з міжнародним публічним правом та міжнародними відносинами загалом. Це мотивувало мене регулярно підвищувати свій рівень англійської мови, що після закінчення українського університету я мала можливість здобути рівень магістра за кордоном.

У 2014 я з радістю подалася на EU Study Days у Києві, школу від Представництва ЄС в Україні. Цю школу я добре запам’ятала, я провела чудові 5 днів серед однодумців, де ми разом продуктивно досліджували тоді ще зовсім новий євроінтеграційний процес України.

Такі заходи завжди надихали та тримали в тонусі. Школа EU Study Days переконала підтримати європейський шлях України. Саме після цієї школи я почала активно цікавитися темою євроінтеграції України, що потім вплинуло на моє рішення здобути міжнародний рівень магістра за кордоном.

Я вирішила взяти участь в програмі обміну Erasmus+ , що є проектом, який повністю фінансує обмін студентів, та з набутим міжнародним досвідом продовжити професійну діяльність вже в Україні. Це був довгий шлях з перешкодами, однак я всім рекомендую спіймати будь-яку можливість навчання за кордоном (обмін студентів, гранти, стипендії і тд), тому що це змінить ваше життя назавжди.

Потім, коли проект “Young European Ambassadors” (YEAs) оголосив конкурс на прийняття заявок від молоді на участь в цій iнiцiативі, я зрозуміла, що це саме для мене.

Починаючи з 2016 року ця ініціатива проводить відкритий набір серед активної молоді і ще у перший рік існування було відібрано близько 100 найактивніших людей, які підтримують європейські цінності з країн ЄС та з Айзербажану, Білорусії, Вірменії, Грузії, Молдови та України віком від 18 до 25 років (які іменуються молодими європейськими послами).

Окрім активної онлайн діяльності в соціальних мережах проводили різного роду інтерактивні заходи – єврошколи, майстер-класи, де збирали активну молодь, щоб обговорити та підтримати європейський шлях наших країн. У вересні цього року проводився новий набір і планується зібрати більше 200 молодих послів у поточному році.

Досвід, а не гроші – це та винагородa, яку потрібно здобувати в першу чергу.

Як учасниця проекту YEA ми відвідали Брюссель у липні цього року. Поїздка повністю фінансувалася проектом. Саме тоді вперше разом зібралися понад 60 молодих послів з країн ЄС та з Айзербажану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України. Це стало безцінним досвідом: ми почули різні точки зору, відвідали екскурсії в офіційних органах ЄС – Раді ЄС, Європейській Комісії, в Європейському Парламенті, офіційному представництві голови Ради ЄС – Естонії.

Ще ми ділилися на групи та складали план проведення майбутніх подій проекту в країнах послів та способи сприяння співпраці та нетворкінгу молоді.

Найцікавішою та найемоційнішою частиною для мене стала офіційна зустріч з Федерікою Могеріні, верховним представником ЄС із питань закордонних справ. У молодих послів була можливість особисто поставити питання людині, яка керує всією зовнішньою політикою ЄС.

Мене завжди надихають історії незалежних та успішних молодих людей. Хтось розповідавав про те, як починаючи з волонтерства в міжнародній організації, набравшись досвіду сам відкрив свою молодіжну НГО і продовжував соціальну діяльність уже не як волонтер, а як повноцінний і професійний керівник.

Хтось розповідав, як долучався також волонтером в розробці механізмів управління і маючи такий вагомий досвід влаштувався в топ-міжнародну IT компанію та інші. До речі, YEAs теж здійснюється на волонтерських засадах, однак досвід є найвищою винагородою. Та й відвідати Брюссель теж було непоганим бонусом.

Я хочу наголосити, що важливо не чекати можливості влаштуватися “по зв”язках”, а самостійно ставати “ковалями свого щастя”, змінювати ситуацію, навіть якщо доводиться починати свій шлях з нуля, не боятися перешкод, які трапляються на непростому шляху змін в країні.

І, звісно, що окрім постійної праці над собою та в досягненні своїх цілей, важливо сприймати своїх однодумців не як потенційних конкурентів, а як своїх колег та товаришів “на полі бою” і ,звичайно, не забувати регулярно спілкуватися та підтримувати зв’язок з молоддю ЄС.

Я надзвичайно задоволена тим, що отримала такий досвід, а також тим, що зі старими та новими знайомими зі шкіл EU Study Days ми надихнули один одного на нові досягнення. Всі ми переконалися в тому, що ми сильніші разом.

Корисні посилання для активної молоді:

Join Young European Ambassadors

EU Study Days

Erasmus+

Досвід молодих послів

Підписатися на регулярне розсилання новин та можливостей для молоді від EU Neighbours

Брати участь в розіграші призів від Представництва ЄС

Автор: Катерина Чубей, Посол Європейської молоді

Теги:
Читайте також:
Київ
+14°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.06
    Купівля 39.06
    Продаж 39.53
  • EUR
    Купівля 42.22
    Продаж 42.95
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
28 березня
15:04
Ілюстративне фото
Росіяни вдарили по селу на Харківщині: вбили жінку та поранили чоловіка
15:02
Авдіївка
Заступник комбрига 3-ї штурмової Жорін розповів про пріоритет росіян на Авдіївському напрямку
14:48
окупанти Мелітополь
У Мелітополі окупанти використовують авто з РЕБ "Пелена" для блокування мобільних і захисту від вибухових пристроїв, - Федоров
14:47
малюнок, діти
У Мінсоцполітики розповіли, скільки дітей в Україні потребують усиновлення
14:32
На фото: гурт "Бумбокс"
"Бумбокс" презентував пісню "Фіртка", записану в проміжках між бойовою роботою
14:27
Оновлено
Прем'єр міністр України Денис Шмигаль та прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск
Зброя, кордон, торгівля: уряди України та Польщі провели перемовини
14:02
OPINION
Ольга Лень
"СВО" проти України стала "священною війною" Росії
14:00
щеплення вакцинація
Захищає від штаму "Омікрон": в Україну доставили понад чверть мільйона доз вакцини проти COVID-19
13:55
Джонні Депп "Пірати Карибського моря"
Наступних "Піратів Карибського моря" знімуть без Джонні Деппа, - продюсер
13:48
Еспресо та “Голка”: “Бачимо прояви цензури і спробу зняти матеріал про Шуляк і Кубракова з сайту”
13:48
"Свідчення потепління": українські науковці виявили новий вид рослин біля станції "Академік Вернадський"
13:45
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 28 березня: скільки коштує долар, євро та злотий
13:39
Роман Насіров
Ексголову ДФС Насірова залишили під вартою ще на два місяці
13:35
Ексклюзив
Александар Вучич
Заява Вучича про загрозу національним інтересам Сербії - його внутрішня політична потреба, - політолог Варґа
13:31
Естонія
Посол Естонії: росіяни в Естонії мають більше прав, ніж у Росії
13:27
Олег Іващенко
"Призначив бойового генерала": Зеленський сказав, чого чекає від СЗР під керівництвом Іващенка
13:10
телемарафон
Маніпуляції за бюджетні кошти: уряд просять віддати гроші з телемарафону та Freedom на ЗСУ, створено петицію
13:09
акторка Іванна Сахно
"Винна їм половину зарплати": українка в Голлівуді Іванна Сахно розірвала контракт з Netflix, щоб не грати росіянку
13:09
відключення електроенергії
На Харківщині діють графіки відключень електроенергії: ситуація в енергосистемі станом на 28 березня
13:02
"У Росії немає ресурсів": ЦПД спростував фейк щодо підготовки росіян до наступу на Харків
12:59
Оновлено
річниця деокупації Ірпеня
Друга річниця деокупації Ірпеня: у місті вшанували пам'ять полеглих військових і цивільних
12:55
окупанти, орки
Росіяни не відпускають із фронту своїх військових, які укладали контракти на пів року, - Спротив
12:47
Ексклюзив
прикордонники
"Надзвичайно серйозно": у Раді резервістів ЗСУ назвали ймовірні завдання російських ДРГ у разі появи на Київщині
12:45
Росія ДНР ЛНР окуповані території
Британська розвідка розповіла про заходи русифікації на ТОТ України
12:24
США перекинули у Червоне море понад 3 тис. військових
Єменські хусити атакували військовий корабель США дронами
12:16
Чорне море, Крим
Росіяни готуються відбивати атаки українських ДРГ у Севастополі, - "Атеш"
12:14
Росія щодня продукує нові фейки
"У відповідь на теракт в Москві РФ знищила штаб-квартиру СБУ": добірка фейків і маніпуляцій світових ЗМІ за 28 березня
12:01
OPINION
Юрій Ніколов
Чим не догодив "слугам" "Уклон"
11:55
україна українці
Населення України може скоротитися до 25,2 млн у найближчі 26 років: Мінсоцполітики пропонує рішення
11:37
Оновлено
Стрілянина в Житомирі: поранений на вулиці чоловік помер у лікарні
11:20
За матеріалами ДБР судитимуть працівника військкомату та правоохоронця, які на Одещині торгували "білими квитками"
На Одещині судитимуть працівника ТЦК та правоохоронця, які торгували "білими квитками"
11:05
тарифи на електроенергію, лічильник
Атаки РФ на енергосистему: в Міненерго розповіли, чи підвищать тарифи на світло
10:50
Ексклюзив
"Через Курахове на Вугледар": військовослужбовець ЗСУ "Магнат" про спроби просування росіян
10:37
Намагався скоригувати удар по ТЕС та військовому шпиталю у Дніпрі: СБУ затримала підозрюваного
10:35
Огляд
світ, міжнародний огляд
Сіярто заявив про загрозливий ризик третьої світової війни, а українська армія окопується, щоб стримати атаки Росії. Акценти світових ЗМІ 28 березня
10:30
Наслідки руйнування житлового будинку після ракетного удару в Дніпрі
ООН: щонайменше 14 085 цивільних загинуло внаслідок російського вторгнення
10:15
Ексклюзив
гроші
З 29 березня збільшиться коло осіб, які мають право на допомогу в разі загибелі військового, - правозахисниця Денісова
10:10
ДБР викрило злочинну групу посадовців, яка зрубала 100-річні дуби на 60 млн грн у Чорнобильському заповіднику
Зрубали 100-річні дуби у Чорнобильському заповіднику на 60 млн грн: ДБР викрило посадовців держпідприємства
10:02
OPINION
Олексій Голобуцький
"Гаряча картоплина" мобілізації: з ким грають у пінг-понг?
09:56
Дмитро Пєсков
"Використовується терористами": у Кремлі закликали Дурова уважніше стежити за Telegram
Більше новин