Хто такий Юрій Дудь і як журналісту українського походження вдається критикувати Путіна в Росії

Російський журналіст українського походження за 9 місяців став найвпізнаванішим ведучим на YouTube. Хто такий Юрій Дудь і чому йому вдається критикувати Путіна

Юрій Дудь народився в німецькому місті Потcдам і у віці чотирьох років переїхав з батьками до Москви. В дитинстві мріяв про кар’єру футболіста.

Дудь завжди називає себе українцем. Говорить, що у нього лише українська кров, тому що його батьки - українці, однак своїм домом вважає Росію. Часто в інтерв'ю каже, що він "стовідсотковий хохол". 

Зі спортом у хлопця нічого не вийшло, бо у ранньому дитинстві він перехворів астмою. У 90-х з такою недугою займатись спортом було неможливо.

Тоді Дудь вирішив податись в журналістику. В цю професію Юрій потрапив досить рано: в 11 років став автором газети для підлітків, згодом писав спортивні замітки у газету “Сегодня”, а в 17 років став штатним автором в газеті "Известия".

Потім був ведучим кількох спортивних шоу на телебаченні та ведучим ранкового шоу на радіо.

В 2015 журналіст стає автором програми "Культ тура" на одному зі спортивних каналів. Там він брав інтерв’ю в найвідоміших футболістів та тренерів країни. За цей проект Дудь став лауреатом премії "Людина року" в номінації "Обличчя з телевізора" за версією журналу "GQ".

Одночасно він працював на одному із кращих спортивних сайтів Росії Sports.ru. Дудь очолив портал у 2011 році і з того часу працює його головним редактором. Він вважає роботу на Sports.ru своїм головним досягненням і попри славу, яка так різко на нього звалилась, не поспішає звільнятись.

"вДудь" YouTube

Свій YouTube-канал "вДудь" журналіст створив ще у 2014 році. Однак перше відео там з’явилось у лютому 2017 - інтерв’ю з репером Бастою.

Юрій Дудь придумав власну програму, куди запрошує різних відомих людей. Здебільшого це музиканти або діячі культури, рідше - політики.

Такого типу програм досить багато: Ксенія Собчак, Володимир Познер та Іван Ургант вже давно стали "коронованими" інтерв’юерами російського телебачення. Здивувати та привабити глядачів було не легко.

Сам Дудь розповідав, що у нього не було цілі зробити щось унікальне. Він просто хотів удосконалити свої навички проводити інтерв’ю з людьми не зі спорту. Але щось пішло не так.

Головною фішкою Юрія Дудя є його нахабність та відвертість. Користуючись YouTube, де немає такої жорсткої цензури як на федеральних телеканалах, журналіст не соромиться запитувати своїх гостей про дівчат, наркотики та статки. Подробиці особистого життя відомих людей привабили глядачів, тож майже одразу його інтерв’ю набирають мільйони переглядів.

Всі 9 місяців, поки існує проект "вДудь" Юрій не запрошував жінок, через що його звинувачували в сексизмі. Журналіст виправдовувався, шо дівчата, яких він запрошував, просто не приходили на програму.

На запитання, чому в його шоу немає жінок відповідає: "Так виходить". Дудь переконує, що не поділяє чоловіків і жінок як особистості в професії - мовляв, для нього це одне і те ж. Але в інтерв'ю часто дозволяє собі різноманітні сексистські жарти та висловлювання.

В останньому випуску у Дудя з’явилась Ксенія Собчак - через кілька днів після її заяви про участь в президентських виборах у Росії.

Саме на цьому інтерв'ю Собчак заявила, що помічник Володимира Путіна Владислав Сурков відповідальний за війну в Україні.   

"Я до Суркова ставлюся, як до людини, яка на сьогоднішній момент відповідальна за те, що відбувається в Україні. Я вважаю, що у нього на руках кров. Для мене ця ситуація виглядає так", - заявила Собчак.

За її словами, величезною помилкою Суркова є те, що він вплутався в Україну. "Це річ, яку я не знаю, як можна виправити", - резюмувала вона.

Читайте також: Ксенія Собчак йде у президенти Росії. Навіщо

Скандал з Дорном

В Україні Юрій Дудь став відомий після випуску з українським музикантом Іваном Дорном. Через інтерв’ю українського виконавця почали називати зрадником та відверто зневажати.

У ньому Дорн заявив, що війна на Донбасі - це лише сварка двох братів. А на фестивалі в Юрмалі він виконав українську пісню, щоб “ніхто не смердів” після. Співак також спростував інформацію про те, що допомагає АТО.

"Коли сталася сварка двох братів (війна на Донбасі, - ред.), всі молодші брати сказали "ні" всьому від старшого брата, "хочемо все своє", - прокоментував своє розуміння конфлікту на сході України Дорн.

Після інциденту минуло півроку, а Дорн досі не дав жодного концерту в Україні. Однак випускає кліпи та з’являється на російських шоу. Восени у нього великий тур Росією на підтримку нового альбому.

Гості, слава та гроші

Проект існує 9 місяців і за цей час Юрій Дудь взяв інтерв’ю в 35 людей. Усі відео набирають по 2 та більше мільйонів переглядів. Найбільш популярним стало інтерв'ю з російським репером "Гнойним", воно набрало 6,8 млн переглядів. Друге за популярністю відео з Олексієм Навальним - 6,3 млн переглядів.

В студії Дудя побувало ще багато відомих особистостей: Сергій Шнуров із гурту “Ленінград”, опозиційний російський політик Олексій Навальний, екс-олігарх Юрій Ходорковський, український режисер Олександр Роднянський та відомі журналісти Володимир Познер і Леонід Парфьонов.

Крім того, Дудь покликав у передачу людину-мем російської політики Володимира Жириновського. І схоже, ведучому вдалося довести, що політик справді дивний і лукавий, яким його і вважають.

Журналіст вважає телебачення мертвим, особливо в Росії. Це одна із причин, чому Дудь пішов на YouTube, а не в телевізор. 

Юрій Дудь відкрито говорить про свою нелюбов до Володимира Путіна. Використовує ненормативну лексику та часом занадто відверті питання.

Іноді ці питання стереотипні, але схоже, що саме це найкраще допомагає розкрити кожного героя.

Перші випуски Дудь робив за свій рахунок. Його команда, яка допомагала зі зйомкою та монтажем, працювала практично безкоштовно. Зараз журналіст не приховує, що програма почала приносити йому серйозні гроші. У кожному випуску є реклама. 

В одному з інтерв’ю Дудь розповів, що для нього популярність свого шоу - дуже велика несподіванка. Він не був готовий, але розуміє, що впізнаваність і гроші можуть так само швидко зникнути.