live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Ігор Мосійчук: Якщо не знайти цих скажених псів, завтра вб’ють журналістів і політиків

Ігор Мосійчук
Народний депутат Ігор Мосійчук розповів Еспресо про можливий політичний бекграунд замаху на нього й Аміну Окуєву

Днями було вбито світлої пам’яті Аміну Окуєву, наскільки розумію, вона була вашою безпосередньою помічницею, як народного депутата?

Окуєва була моєю помічницею на громадських засадах, у тому розумінні, як помічниця, вона не готувала документи чи ще щось. У нас з нею були однакові погляди на життя, і ми просували їх, в тому числі і в парламенті.

Які це погляди? Те що перемогти Московію у нашій національно-визвольній війні, ми можемо тільки завдяки союзникам, які в цьому зацікавлені. А найперше в цьому зацікавлені поневолені Московією народи, такі як Ічкерія. Як я розцінюю це? Чесно кажучи, я це розцінюю як ще один постріл у себе. І в цьому випадку, загибель Аміни була для мене дуже важким ударом.

Буквально нещодавно вчинили терористичний акт проти вас, проти Віталія Бали, загинув ваш охоронець. Кілька днів після того вбили Аміну і поранили Адама.

Поранений шановний Віталій Бала і загиблий випадковий прохожий Михайло Морміль, які постраждали під центральною студією вашого телеканалу, постраждали випадково. Замах дійсно був на мене, і в цьому не сумнівається ніхто. Це основна версія, хоча опрацьовують всі, і це правильно, це робота слідства.

Коли, наприклад, почали припускати, що це замах на журналістів телеканалу, то я з усією повагою, особливо до пані Мирослави (Барчук, - ред..) , яка і свідомість втрачала, то я з цим не згоден.  Вибуховий пристрій був ціленаправлений, він активувався під конкретну людину.

Царство небесне Руслану, завдяки якому я залишився живий. Ситуацію я пов’язую не тільки з вбивством Аміни, а ще й з терористичним актом, який був раніше – з вбивством Тимура Махаурі, якого підірвали в автомобілі на Басейній. Він був особистим ворогом Кадирова.

Читайте також: Ким був чеченець Тимур Махаурі, якого підірвали у центрі Києва

Кадиров мене називав особистим ворогом, Аміну так само. Зараз він від цього відмовляється. Це одна з версій, живих версій, які мають відпрацьовуватися. Водночас я боюся, що цю справу можуть перетворить у справу Шеремета і так далі.

Я боюся, що поки нарешті з’ясують, хто вбивця, кількість жертв буде невпинно зростати, тому що поки скаженого пса не посадять за грати, він буде вбивати наших громадян.

Абсолютно. І тут кілька моментів, на яких я б хотів закцентувати увагу. Буквально у вівторок збираюсь хоча би і на чотирьох, але доповзти в Раду, і ініціювати дві речі, які від Ради залежать. Це розгляд законопроекту про введення візового режиму з країною-агресором, тому що 300 тисяч громадян пересікають в одному і в іншому напрямку за один день україно-російський кордон. В часі війни це розумним ніхто не назве.

Друге, –  по цьому теракту, по замаху на мене, який мав місце, треба, щоб парламент взяв відповідальність і не злазив і зі спецслужб, і з правоохоронних органів в цьому розслідуванні. Маємо довести справу до кінця, тому що, якщо ми не знайдемо цього скаженого пса, завтра будуть вбиті журналісти, політики, взагалі безневинні люди, післязавтра в метро хтось бомбу підкладе.

Третє, на третьому році війни ми зрозуміли, що на мирній території відбуваються терористична війна проти України. На третьому році війни введений надзвичайний стан поліції в Києві і Київській області. Я вітаю це рішення, мені не тяжко пред’явити документ, який посвідчує особу, не тяжко показати сумку, якщо я не несу щось заборонене. Це нормальні речі.

Давайте вчитися в держави Ізраїль. Держава Ізраїль з часу свого створення по сьогоднішній день живе в стані війни. І будь-який поліцейський може підійти і чемно попросити людину пред’явити документи, продемонструвати, що в неї в сумці, в рюкзаці, в кофрі мопеда, який вона везе.

Ці речі треба робити. Треба вчитись жити, як Ізраїль, тому що, на жаль, ми не знаємо, скільки ще наша національно-визвольна війна буде тривати.

На вашу думку, чи є якийсь певний політичний бекграунд цього діла, тому що ми бачимо, наскільки стрімко почали, якщо не сказати скандально, розвиватись події в українській політиці. І є відчуття, що Кремль чи люди, які працюють на Кремль в Україні, починають активно впроваджувати жахливі терористичні методи.

З першого дня я сказав, що замовники цього жахливого злочину знаходяться на території Російської Федерації, і що злочин тягнеться туди. Всі три робочі версії, які зараз розглядають правоохоронні органи, в тому числі і версії внутрішніх розбірок, все одно о мають кінцевого бенефіціара, який переховується в Російській Федерації. Внутрішні розбірки – це мається на увазі помста за мою політичну діяльність. 

Ви створили ТСК і доволі чітко артикулювали певні речі стосовно співпраці тих чи інших народних депутатів, тих чи інших українських медіамагнатів з Кремлем.

За моєю заявою порушене кримінальне провадження проти Сергія Льовочкіна за незаконне збагачення. В парламенті знаходиться постанова про створення тимчасової слідчої комісії щодо телеканалу «Інтер», і головою цієї комісії запропоновано обрати саме мене.

Створення цієї комісії підтримує і «Народний фронт», наша партія, і «Самопоміч», і ще ряд політичних сил. Тому це один варіант.

Другий варіант, я з колегами активно займався розслідуванням діяльності відомого одеського забудовника сирійського походження Аднана Ківана, який прив’язаний до фінансування Ігоря Маркова, він же «Марадонна». Тож варіантів достатньо. Я про всі навіть не маю права говорити, тому що триває слідство.

Як ви оцінюєте активність у веденні слідства? Тому що, на превеликий жаль, слідство можна вести по-різному.

Слідство ведеться активно, але поки що я не можу сказати, що є якийсь результат. Позаяк  я досі перебуваю у лікарні, то не зустрівшись з керівниками правоохоронних органів, які відповідають за дане слідство, я не можу навіть скласти до кінця картинку.

Я спілкуюсь зі слідчими, з оперативними співробітниками, але для того щоб скласти цілісну картину, мені як політику і першому заступнику голови Комітету законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності потрібно поспілкуватися із керівниками Служби безпеки, прокуратури, яка здійснює процесуальний нагляд, і тоді робити висновки. 

новини партнерів

17 листопада, 2019 неділя

16 листопада, 2019 субота

17 листопада, 2019 неділя

16 листопада, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати