live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

#ЧитайУкраїнське. 10 книг, які читають українські політики, письменники і журналісти

Що читає прем'єр-міністр України, якими книгами ділиться Посольство України в Китаї та про які новинки говорять Жадан та Забужко

Нещодавно Український інститут книги запустив у мережі новий флешмоб #ЧитайУкраїнське. Його вигадали для того, щоб люди дізналися більше про книги, перекладені українською та відкрили для себе нові імена у літературі.

Поділитися улюбленими творами можуть усі охочі, тож до флешмобу приєдналися відомі політики, письменники та журналісти. 


1. "Як у тіні", Поліна Ліміна та Павло Гудімов. Читає міністр культури України Євген Нищук

null

Видавництво: Артбук

Книга "Як у Тіні" – це спроба подивитися на особу українського художника Георгія Якутовича, який ілюстрував книгу "Тіні забутих предків" Михайла Коцюбинського.

Видання стало етапним як у житті художника, так і в розвитку української графіки, тож автори зробили першу спробу не дати їм "зникнути в тіні".


2. "Дилема Інноватора", Клейтон М. Крістенсен. Читає прем'єр-міністр України Володимир Гройсман

null

Видавництво: Yakaboo Publishing

Книжка автора одного з найвпливовіших теоретиків бізнесу останніх 50 років – «Дилема інноватора» не є розважальним чтивом, це серйозне дослідження професора Гарвардської школи бізнесу Гарвардського університету з кейсами, графіками та цифрами.

На основі ретельного дослідження й аналізу успіхів і невдач інноваційної діяльності компаній в різних індустріях, автор сформулював основні принципи підривних технологій.

Вони допоможуть майбутнім і теперішнім підприємцям орієнтуватися у ситуаціях, коли ринок вимагає дотримання засад раціонального менеджменту, а коли – ризику.


3. "Лютеція", Юрій Винничук. Читає віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко

null

Видавництво: Фоліо

Роман "Лютеція" – це книга з елементами містики, детективу, еротики, гумору і смутку.

Таємничу Лютецію, дівчину зі снів, розшукують герої роману. На перепоні цих пошуків стоїть не менш таємнича організація, члени якої носять імена карт. А десь поза цим світом триває Велика Битва, звістки про яку приносять ціною свого життя мужні Листарі, до яких належить і Лютеція.

Автор озирається назад, щоб довідатися, хто він насправді. Це допоможе йому звести порахунки зі своїм молодечим бунтом проти навколишньої совєтської дійсності, розкопати щось більше про свою родину. І все це — на тлі нестримних любовних пригод не тільки автора, але й львівського Дон Жуана 1840-х років Івана Вагилевича.


4. "Фінські уроки 2.0. Чого може навчитися світ з освітніх змін у Фінляндії", Пасі Салберг. Читає Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич

null

Видавництво: Ранок

У виданні описали унікальну за своєю ефективністю й справедливістю фінську освітню систему. Автор, знаний фінський дослідник, що викладав у Гельсінському й Гарвардському університетах, розповідає історію освітньої реформи у Фінляндії.

Він аналізує фінську освіту з різних боків, розмірковує над тим, як інші країни можуть скористатися вдалим досвідом фінів. Книжка містить дані статистики й міжнародних оцінювань результатів освіти. Буде корисна для тих, хто цікавиться питаннями освіти й шляхами її вдосконалення.


5. "Адміністратегія", Ізабела та Мачей Кішіловські. Читає директорка Українського інституту книги Тетяна Терен

null

Видавництво: Основи

Ця книга — прикладний посібник для тих, хто хоче та готовий міняти Україну на краще. Він пропонує познайомитися з сучасними методами кураторства громадських проектів, створення сильної команди та визначення потреб клієнтів.

 

6. "Alibaba: дім, який збудував Джек Ма", Дункан Кларк. Читає Посольство України в Китаї

null

Видавництво: K.Fund

"Alibaba: дім, який збудував Джек Ма" - це яскраво написана біографія мультимільярдера Джека Ма. Вона подається в контексті бурхливого соціально-економічного розвитку Китаю та дозволяє зрозуміти, як Alibaba Group вдалося вижити в непростих умовах та вийти на глобальний рівень, потіснивши таких світових гігантів, як Amazon, eBay та Walmart.

Також у посольстві читають книгу Ліни Костенко "Записки українського самашедшого" та "Антологію української поезії ХХ ст.".


7. "Доросла", Галина Крук. Читає український письменник Сергій Жадан

null

Видавництво: Видавництво Старого Лева

"Доросла" - це вірші Галини Крук 2013-2017 років про досвід дорослішання з усіма його здобутками та втратами, забороненими та дозволеними плодами та вмінням насолоджуватися життям тут і зараз.

Книжка для тих, хто намагається зрозуміти себе, змиритися зі минущістю і швидкоплинністю життя та відчути вдячність за те, що дає людині любов.


8. "Леся Українка. Листи 1898-1902", упорядник Валентина Прокіп. Читає письменниця Оксана Забужко

null

Видавництво: Komora

Цей роман у листах розповідає про те, як поетеса бореться із хворобою, натхненно пише й перекладає, тяжко переживає смерть коханого Сергія Мержинського, наснажується ніжною дружбою Ольги Кобилянської, відданістю Климента Квітки та незмінною підтримкою рідних.

Вона спілкується з письменниками, артистами і політиками, а також багато подорожує. "Леся Українка. Листи 1898-1902" — це яскрава картина світу, якою її побачила письменниця з української аристократичної родини.


9. "Східно-Західна вулиця. Повернення до Львова", Філіп Сендс. Читає письменниця Лариса Денисенко

null

Видавництво: Видавництво Старого Лева

Автор працював над книгою понад 7 років. Чому Львів став точкою відліку сучасного міжнародного права? Яке відношення до цього мають найвидатніші юристи-міжнародники Лаутерпахт і Лемкін, чиї зусилля призвели до того, що терміни «злочини проти людяності» та «геноцид» включили до суду у Нюрнберзі?

У цій книжці — спроба поговорити про минуле, в ній відчитаєте водночас історичну детективну історію, історію родини й законний трилер, у якому Філіп Сендс подорожує між минулим і сьогоденням, переплітаючи кілька історій в одне ціле.


10. "Витязь в тигровій шкурі", Шот Руставелі в перекладі Миколи Бажана. Читає журналіст Зураб Аласанія

null

Видавництво: АДЕФ-Україна

Книга присвячена 300-літтю першого друкованого видання поеми Шота Руставелі "Вепхісткаосані" ("Витязь в тигровій шкурі") – відомої пам'ятки грузинської словесної культури ХII ст.

У книзі порушуються важливі філософські проблеми: висока земна любов та вірність у дружбі, борг і сенс земного буття, слава та неслава, життя та смерть. Змістом, образною системою, способом мислення та поетичною формою витвір Руставелі заворожує читачів різних народів, різних культурних традицій.


Умови для участі у флешмобі дуже прості. На своїй сторінці у Фейсбуці потрібно зробити пост про книги, які ви читаєте українською. Це можуть бути не лише українські автори, але й книжки закордонних письменників та поетів, перекладені українською.

Далі ж потрібно написати хештег #ЧитайУкраїнське та #ireadUA. Для того, щоб до флешмобу долучилося більше людей, пропонують передавати естафету іншим користувачам Facebook.

Хочеш ще вражень? Підписуйся

новини партнерів

22 жовтня, 2018 понеділок

22 жовтня, 2018 понеділок

21 жовтня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати