live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Хто такий новий очільник Приватбанку: Знавець мов та боєць айкідо

Знає п’ять мов, має науковий ступінь з математичних наук та захоплюється айкідо. Що ще відомо про чеха Петра Крумханзла, який тепер відповідатиме за Приват

10 січня наглядова рада ПриватБанку призначила чеха Петра Крумханзла на посаду голови правління та подала документи до Національного банку України на його затвердження.

Посада була вакантною з липня 2017 року. Для пошуку очільника та його заступника наглядова рада ПриватБанку залучила міжнародну рекрутингову компанію Amrop Executive Search Ukraine.  

Профільної фінансової чи економічної освіти, яка донедавна була обов’язковою вимогою для обіймання такої посади згідно з українським законодавством, у Крумханзла немає.

Та 6 січня 2018 в Україні набув чинності закон, який передбачає, що очільникам українських банків тепер необов’язково мати профільну освіту. Натомість більше вимог до досвіду роботи - тепер він має бути мінімум 5 років.

Що про нього відомо

Чех Петр Крумханзл (Petr Krumphanzl) народився в 1966 році. Зараз йому 51 рік.

В 1990 році Крумханзл закінчив Карлів університет у Празі, здобув ступінь кандидата математичних наук.

З квітня 2004 року по січень 2008 року Крумханзл працював операційним директором в чеському Raiffeisenbank CZ.

Досвід роботи в Україні Петр також має - з 2008 по 2011 рік він був операційним банкіром в українському Райффайзен Банку Аваль, де працював над оптимізацією операційних витрат банку.  

З 2011 року Крумханзл повертається в ЄС та 2 роки займається консалтингом.

Вже в 2013 році Петр обіймає посаду головного операційного директора та є членом ради директорів в словенському Heta Asset Resolution, де вирішував проблему “поганих” активів нацбанку.

Має Крумханзл й азійський досвід: на посаді члена правління з операційних питань Home Credit в Китаї, чех керував усіма операціями банку зі штатом 85 тис. працівників. Там він працював з літа 2016 і аж до здобуття посади в Приваті.

Крумханзл знає п’ять мов: окрім рідної чеської, добре володіє англійською, російською, німецькою та японською.

Також він захоплюється східними бойовими мистецтвами. Зокрема, Крумханзл має право викладати бойові мистецтва і входить в керівництво чеської федерації одного з відгалужень айкідо. Бойовим мистецтвам та мові він навчався з 1992 по 1996 роки в Японії.

Петр Крумханзл в Празькому клубі айкідо після повернення з Японії в 1996 році

Чого від нього чекають в Приваті

Рекрутери після півроку досліджень запропонували наглядовій раді Приватбанку список з 230 кандидатів на пост очільника. Але вибір впав саме на Петра Крумханзла. Чого від нього чекають?

“На вищих керівних посадах у провідних банках Європейського союзу він проявив себе як вимогливий і прагматичний лідер, зосереджений на вдосконаленні процесів та організації надійної системи внутрішнього контролю”, - вважають в наглядовій раді Приватбанку.

Також він довів свою ефективність в умовах українського банківського ринку періоду кризи 2008 року. А ще має досвід виділення непрацюючих активів в «поганих банках».

Окрім того, здатен ефективно керувати великим штатом працівників.

“Одна з сильних сторін пана Крумханзла - це його чіткий стиль управління, спрямований на досягнення взаєморозуміння на шляху до виконання корпоративних завдань і цілей. Крім того, він має репутацію вартої довіри та надійної людини, відкритої і прямої у спілкуванні, здатної діяти раціонально в будь-якій критичній ситуації”, - певні в наглядовій раді Приватбанку.

Нагадаємо, Петра Крумханзла чекає відстоювання позиції Приватбанку в Високому суді Лондона за позовом на $2,5 млрд проти екс-власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Згідно із законом, у НБУ є три місяці, щоб розглянути рішення наглядової ради Приватбанку та винести остаточне рішення. Але це не перешкодить новому главі Привату вже зараз приступити до обов'язків, повідомила заступник міністра фінансів і член наглядової ради банку Оксана Маркарова виданню LIGA.net.

новини партнерів

16 грудня, 2018 неділя

16 грудня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати