live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
29 березня, 2018 четвер

Боротьба проти Савченка: кому вигідна дестабілізація в Миколаєві. Особлива думка

Корупція, тіньові схеми і облудні доброзичливці перетворили смерть Владислава Волошина на інформаційну війну проти Миколаївської ОДА

Володимир Сонюк, журналіст, політолог

У статті на сайті "Дорожнього Контролю" Миколаєва "Хронологія подій "зради" навколо ОДА. (Кому вигідно частина 2)" скрупульозно, аж до хвилин проаналізовано події, що відбуваються після загибелі народного героя України Владислава Волошина. Після прочитання - думки різні: про цинічність використання будь-якої, навіть такогої трагічної події для інформаційного тиску і цілеспрямованого формування громадської думки в потрібному руслі, про незламне бажання простих смертних влізти в політику і всезнаюче судити всіх і вся, про роль і шкоду випадкових, безглуздо активних людей, схильних до чужого впливу, про вплив усього цього на кар'єри політиків і долю країни.

У неділю 18 березня 2018 року близько 13:30 народний герой України Владислав Волошин застрелився з бойового пістолета марки ПМ без номерних знаків. Його сім'я була вдома. Як повідомили джерела в обласному управлінні поліції, постріл було зроблено в груди і на момент приїзду медиків льотчик був при свідомості. Записки він не залишив і, будучи в контактному стані, не повідомив про причини свого вчинку, нікого не звинуватив, не сказав нічого, що допомогло б слідству. Помер близько 15:00.

Цією ситуацією оперативно скористалися, з нічого з'являлися висновки, нав'язливо формувалася негативна думка про главу Миколаївської ОДА Олексія Савченка, тим самим розгойдувалася ситуація в регіоні.

Хронологія подій вражає своєю швидкістю. Інформація про спробу самогубства Владислава Волошина вперше з'явилася на сайті 0512 о 14.58. Менш ніж за годину, о 15:40, інтернет-видання НикВести публікує новину про смерть Волошина. О 16:25 Андрій Лохматов - журналіст НикВести, програма журналістськіх розслідувань "Чергова зрада" виправляє свою публікацію та доповнює її двозначними натяками про причетність до загибелі Волошина обласної держадміністрації. За кілька хвилин (16:31) натяки конкретизує Тетяна Локацька (медіа-юрист, Незалежна Медіа-Профспілка України) - вона називає прізвище Савченка. Минає ще кілька хвилин (16:39) і вже блогер Олександр Нойнець безапеляційно звинувачує губернатора Савченка в "убивство»і". Саме так стартонула тема звинувачень Олексія Савченка і чиновників ОДА.

А далі понеслося: Нойнеца репостить колишній перший заступник директора аеропорту Максим Карпін, о 16:45 підключається громадський активіст Євген Воловий, екс-радник мера Миколаєва (2015-2017), запевняючи всіх, що глава ОДА довів до самогубства Волошина і вже на слуху тема відставки. У цілому, впродовж 2 хвилин Лохматов - Локацька - Воловий злагоджено відпрацювали підводку під губернатора. У шквалі перепостів і розширенні кола залучених з'явилися вимоги посадити на лаву підсудних губернатора, заяви про те, що "Савченко не може бути головою ОДА".

Локацька  о 22:21 викидає у себе в ФБ переписку, що  звідкись взялася, Волошина з Карпіним (колишнім заступником директора аеропорту Голайка, пійманого на хабарі, а Карпін йде по цій справі свідком).

Браво! Маховик інформаційної хвилі проти ОДА запущено! Основна маса залучених вважає переписку Владислава Волошина з Карпіним важливим аргументом, при тому що однозначних висновків щодо тональності та коректності інтерпретації висмикнутих шматків листування, зробити достовірно неможна.

Але потрібне сприйняття події вже сформовано в суспільній свідомості. Останні акорди - журналістів везуть до аеропорту за підкріплювальними версіями, проводиться акція біля входу ОДА з запуском паперових літачків. Формування потрібного інформаційного тла завершено. Вишенька на торт - заклики на мітинг проти влади.

Звиісно, у багатьох з нас вже з'явився інформаційний імунітет. Ми стали стійкішими до думок, які в більшості випадків швидко себе дискредитують. Ми здатні критично мислити і продукувати власні моделі. Але чому в основу наших розумових пошуків з подальшими версіями одна за іншу фантастичніше, лягають - на місце відсутніх фактів - домисли?

Наїзди на Савченка не витримують критики, оскільки після звільнення Волошина з армії 5 липня 2017 року, Юрій Бутусов, Головний редактор інтернет-видання "Цензор.Нет" опублікував блог, у якому закликав допомогти Володимиру Волошину знайти роботу в авіації. Вже 24 липня 2017 року голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко представив Волошина на посаді заступника генерального директора Миколаївського аеропорту.

Подія, що відбулася раніше, зокрема йдеться про затримання при спробі дачі хабара попередника Волошина на посаді директора аеропорту Михайла Галайка, більш лаконічно вписується в доказову базу причетності до загибелі льотчика. Що само по собі й наводить на думку про маніпулювання суспільною свідомістю, її перемиканням на інші об'єкти. А бажання Галайка помститися Савченку випливає з самого процесу затримання. Нагадаємо, наприкінці минулого року Галайка затримали прямо в кабінеті голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олексія Савченка під час дачі хабара. Михайла Галайка під ОДА чекав у автомобілі вже згадуваний вище месник - заступник Максим Карпін.

Колишній директор аеропорту прийшов до Савченка просити про продовження повноважень. Трохи раніше, як повідомив прокурор Демида, Галайко отримав 2,5 мільйона гривень "відкату" від фірми "Автомагістраль-Південь" за підписання актів виконаних робіт по злітній смузі. Але дія контракту у Галайка закінчувалася, продовжити її міг тільки глава ОДА Савченко.

Савченко, сам того не підозрюючи, створив вибухонебезпечну ситуацію: "зобов'язання", щедро оплачені фірмою, Галайко виконати не міг через провал плану щодо продовження контракту на посаду директора аеропорту. Що було робити Галайку та його заму Карпіну?

Владислав Волошин, призначений 3 січня директором, з приставкою "в.о." пробув зовсім короткий термін. Він став заручником раніше описаних подій, він опинився між Савченком і Галайком-Карпіним. У бойового льотчика вистачило сил і мужності вижити в реальних умовах воєнних дій, але забракло цинізму й хитрості вижити в умовах тіньових схем і кулуарних політичних ігор.

Найімовірніше, незговірливий Волошин знав про тіньові схеми з тендерами по аеропорту і починав дуже сильно заважати. Судячи з листування, Карпін "подружився" з Волошиним, про що свідчить фраза "зустрітися попити пиво", а в якийсь момент, можливо, почав погрожувати і тиснути на льотчика, переконуючи його, що "ми в одному човні", але це вже парафія органів дізнання.

Крім того, зараз спроби повернення в місцеву політику активно здійснює екс-мер Олександр Сенкевич. Нинішній глава адміністрації Олексій Савченко "взяв участь" у витісненні Сенкевича, замішаного на той момент у низці корупційних скандалів. Наприклад, даючи оцінку роботі мера, Савченко заявив: "У Миколаєва склався імідж міста в депресії, де невідповідним чином використовуються гроші, не відновлюються інфраструктурні об'єкти". Очевидно, що після такої заяви у Сенкевича "зуб" на Савченка і за можливості Сенкевич спробує відігратися. Що зараз і відбувається в інформаційній війні, спрямованій на дискредитацію Олексія Савченка.

До речі, Сенкевич виграв суд про повернення на посаду мера і, як повідомила виконуюча обов'язки мера Миколаєва Тетяна Казакова, вона не має наміру подавати апеляцію і оскаржувати рішення Центрального суду Миколаєва про повернення Сенкевича на посаду мера. Це викликало обурення в усіх депутатів, які в жовтні 2017 року голосував за імпічмент мера Сенкевича.

Дуже шкода, що молодого, хай недосвідченого, але гідного Владислава Волошина на мирній території вбили - корупція, тіньові схеми та хибні доброзичливці. Дуже шкода, що його смерть перетворили на інформаційну війну проти Миколаївської ОДА і конкретно проти Олексія Савченка. А для середньостатистичних фейсбучних обивателів - урок і приклад того, як манкірували їхньою думкою на догоду корисливим інтересам колишнього керівництва аеропорту, як, моделюючи потрібні "замовникам" ситуації, не подумавши про ситуацію в країні, розгойдували ситуацію в регіоні.

Крім усього цього, залишається відкритим питання: якщо за гроші героя змусили померти, то як жити іншим? Страшно ...

 

Точка зору редакції Еспресо.TV может НЕ збігатіся з точкою зору авторської колонки. Еспресо НЕ впливає на зміст авторських колонок и не несе відповідальності за думки, які автори висловлюють у них.

Введіть слово, щоб почати