live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
2 квітня, 2018 понеділок

"Сила дівчат". 50 коротких історій незламних українок

Як Катя Бабкіна і Марк Лівін перетворили 50 історій видатних українських жінок на книжку для дітей і знищили стереотипи про "слабку стать"

На українських книжкових полицях з'являється чимало книг із історіями успішних особистостей. Їх, звісно, читачі скуповують моментально. Та часто такі книги написані лише для дорослих, дітям ж залишаються нецікаві біографії у шкільних підручниках.

Тому двоє письменників Катя Бабкіна і Марк Лівін написати книжку саме для дітей.

"Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків" - це книга про тих, хто всупереч традиціям, стереотипам і навіть часом своїм родинам — змінили й далі змінюють світ.

Ця книжка виникла після того, як автори натрапили на американське видання Елени Фавіллі та Франчески Кавалло "Казки на ніч для дівчаток-бунтарок".

Марк та Катя зрозуміли, що в Україні є чимало дівчат та жінок, про яких є що розповісти.

У "Силі дівчат" - не лише історії про тих жінок, які вже давно є у шкільній програмі, а й тих, хто творять сучасність. Серед героїнь проекту є науковиці, лікарки, дизайнерки, військові, спортсменки, волонтерки, акторки та представниці інших професій, які своїми вчинками вплинули на життя багатьох людей.

Марк і Катя постаралися урівноважити кількість текстів про героїнь минулого і сучасності.

Ця книжка для того, щоби захоплюватися не завжди простими життями та не завжди справедливо оціненими досягненнями українських жінок та дівчат усіх часів, їхнім професіоналізмом, вірністю своєму покликанню, їхньою працею на користь усього людства.

У книжці є лише 50 історій. Письменники кажуть, що довго обирали тих, про кого писатимуть, адже до початкового списку входили сотні жінок різних часів і професій. Після кількох вечорів із суперечками, Марк і Катя обрали тих, чиї життєві історії напишуть для дітей.

Чому книжка про жінок

Ще сто років тому жінкам за своє право на навчання, вибір і вільне життя доводилося боротися. І хоч сьогодні вони можуть вільно обирати професію, створювати масштабні проекти і власними силами змінювати світ, робота жінок і далі залишається не такою цінною, як чоловіча.

Наприклад, українки заробляють на 27% менше від чоловіків, хоча працюють при цьому на годину більше.

Подолати гендерне провалля наша країна зможе лише через 170 років. 

null

Стереотипи про те, що жінка повинна виховувати дітей та поратися по господарству, і далі залишаються в українському суспільстві.

Щоб подолати ці упередження та виховати у новому поколінні розуміння гендерної рівності, Катя з Марком і написали "Силу дівчат".

Багато людей у цілому світі борються за права жінок та обстоюють їх, але це не так просто. Адже цим людям протистоять традицїі багатовіковий досвід дискримінації, тобто нехтуванням правами жінок, стереотипи, помилкові звичаї та хибні судження.

Що є у "Силі дівчат"

Історія про кожну жінку написана легкою мовою і займає лише одну сторінку. Тексти, хоч вони і про реальних жінок, написані так, ніби це казка. Тому навіть складні факти сприймаються легко.

До тексту про героїню є ілюстрації. Їх створювали молоді художниці Юлія Твєрітіна та Анна Сарвіра. Спочатку автори хотіли зробити портрети, які були б дуже наближені до реальних, та згодом вирішили зробити їх цікавішими і простішими для сприйняття.

Читайте також: 15 кращих українських книжок 2017 року

null

До речі, до кожної розповіді на картинці Катя з Марком підказують дітям, якими потрібно бути та що робити, аби стати такими, як героїня.

Наприклад, "щоб бути як Ліна, потрібно знати не менше як сто рим до слова "любов", бути відвертою і непохитною у своїх переконаннях".

А щоб бути як мандрівниця Софія Яблонська, треба "нічого не боятися, любити все нове, бути витривалою та сильною і постійно вчитися".

null

Проект "Сила дівчат" створили у видавництві #книголав у партнерстві з Internews та за фінансової підтримки уряду Канади.Тому це видання некомерційне.

Усі 5000 примірників протягом березня надішлють у бібліотеки Луганської та Донецької областей, а також дітям із сімей переселенців, ветеранів та бійців АТО, загиблих та зниклих безвісти.

null

Введіть слово, щоб почати