Не Зінченком єдиним. Хто з українських футболістів вигравав топ-чемпіонати

Футболіст англійського "Манчестер Сіті" Олександр Зінченко став сьомим українцем, який вигравав європейський топ-чемпіонат

Олександр Зінченко

"Манчестер Сіті"

Чемпіонат Англії-2017/18

Олександру Зінченку лише 21 рік, але у його кар'єрі сталося стільки непередбачуваних поворотів, що вистачило б й на долю ветерана. У юному віці футболіста "забракувало" київське "Динамо", але помітив інший український великий клуб - "Шахтар".

З донеччанами Зінченко ще у 18-річному віці розсварився та зі скандалом перейшов до російської "Уфи". Але, у 2016-му сталося диво - півзахисник підписав контракт із англійським "Манчестер Сіті".

У переповненій зірками команді Хосепа Гвардіоли українцю місця не знайшлося і його віддали у оренду до голландського ПСВ. Проте, й там Зінченко програвав конкуренцію та більше грав за молодіжну команду.

Перед нинішнім сезоном Гвардіола несподівано повернув гравця з оренди, а насичений календар та травми основних футболістів, примусили тренера довіритися Зінченку. Щоправда, фахівець знайшов центральному півзахиснику зовсім несподівану позицію на полі - на лівому фланзі оборони.

У переможному для "Ман Сіті" чемпіонаті Англії Олександр Зінченко провів на ній сім матчів - в усіх команда перемогла. Його хвалив тренер та вболівальники, але й критикували за помилки ЗМІ. Так чи, інакше наш футболіст отримав титул чемпіона Англії та став другим у історії українцем, який виграв Прем’єр-лігу.


Олег Лужний

"Арсенал"

Чемпіонат Англії-2001/02

Багаторічний капітан київського "Динамо" та збірної України перейшов до "Арсеналу" у 1999 році, коли йому був уже 31 рік. Основним у команді Арсена Венгера українець так і не став, але був надійним запасним, готовим закрити будь-яку позиції у обороні. Лужний не лише міняв на правому фланзі Лі Діксона, але й латав діри у центрі захисту та зліва.

У чемпіонському сезоні 2001/02 Лужний зіграв за "Арсенал" 18 матчів. Загалом у складі "канонірів" він провів чотири сезони та, окрім чемпіонства, виграв з лондонцями два Кубка Англії.


Андрій Шевченко

"Мілан"

Чемпіонат Італії-2003/2004

Андрій Шевченко також цілком міг розраховувати на англійське чемпіонство. У 2006 році він переходив з "Мілану" у лондонський клуб, який двічі поспіль виграв Прем’єр-лігу. Втім, у команді Жозе Моурінью почалися проблеми, які почасти були пов'язаний й з тим, що не виправдав очікувань українець.

Найкращі ж свої роки Андрій Шевченко провів у "Мілані". Навіть може здатися дивним, що славетний форвард виграв лише один чемпіонат Італії - у сезоні 2003/04. У ньому він зіграв 32 матчі, забив 24 голи та вдруге став кращим бомбардиром Серії A.

Ну й врешті саме у 2004 році Шевченко отримав "Золотий м'яч" найкращому футболісту світу.


Олексій Михайличенко

"Сампдорія"

Чемпіонат Італії 1990/1991

Першим українським футболістом, який здобув "скудетто" у 1991 році став Олексій Михайличенко. Він переходив до клубу з Генуї з "Динамо", як європейська зірка. Проте, як і більшість вихованців радянського футболу, не зміг сповна адаптуватися до західноєвропейських реалій. До того ж, погано поладнав із деякими ветеранами команди.

У чемпіонському сезоні 1990/91 півзахисник зіграв за "Сампдорію" вагомі 24 матчі та забив три голи. Після першого ж сезону Михайличенко залишив Геную заради "Глазго Рейнджерс", а ось там вже став справжньою легендою клубу та п'ятиразовим чемпіоном Шотландії.


Віктор Скрипник

"Вердер"

Чемпіонат Німеччини 2003/2004

Віктор Скрипник потрапив до Європи за якихось шість років після Михайличенка, але було помітно, що він представник трохи іншого покоління. Лівий захисник "Дніпра" та збірної України став у Німеччині насправді своїм. За "Вердер" він відіграв сім сезонів і став справжнім символом команди .

У останньому у своїй кар'єрі чемпіонському сезоні Скрипник вже не був основним та відіграв лише шість матчів, у яких забив один гол. Також оборонець разом з бременцями двічі здобував Кубок Німеччини.

Після завершення кар'єри залишився працювати у системі "Вердера" та дочекався свого часу у 2014 році, коли отримав посаду головного тренера. На ній українець протримався до 2016 року.


Анатолій Тимощук

"Баварія"

Чемпіонат Німеччини 2009/2010, 2012/2013

Анатолій Тимощук, на відміну від Віктора Скрипника, виграв "Срібну салатницю" двічі, але залишив у Бундеслізі не такий помітний слід.

Головний тренер "Баварії" Луї ван Гал на звичній українцеві позиції опорного хавбека використовував свого співвітчизника - голландця Марко ван Боммеля. Через це Тимощук був вимушений перекваліфікуватися на центрального оборонця, де виглядав не так вправно.

У чемпіонському сезоні-2009/10 українець виходив на поле 21 раз та віддав одну результативну передачу.

Коли Тимощук виграв свій другий титул, "Баварію" тренував інший тренер - Юпп Хайнкес. Він у останньому сезоні українця у Бундеслізі дав йому зіграти 16 матчів, у яких футболіст забив один гол. З "Баварії" Тимощук пішов ще й переможцем Ліги чемпіонів, яку мюнхенці також виграли у 2013 році.


Дмитро Чигринський

"Барселона"

Чемпіонат Іспанії 2009/2010

Кар'єра Дмитра Чигринського спочатку розвивалася надзвичайно стрімко. У 22 роки він вже був володарем Кубка УЄФА у складі "Шахтаря", грав у основі збірної України та привернув увагу "Барселони".

Центрального захисника у команді хотів бачити її тодішній головний тренер Хосеп Гвардіола, а каталонці виклали за футболіста, неймовірні для гравця його амплуа 25 млн євро.

Та все завершилося для Чигринського розчаруванням. На старті сезону він був заграний за "Шахтар" у матчі за Суперкубок УЄФА та, за тодішнім регламентом, не міг грати за "Барсу"у Лізі чемпіонів. Потім додалися кілька помилок у важливих матчах та травми.

Чигринський протримався у "Барселоні" лише сезон. Але він таки став першим у історії українцем, який виграв чемпіонат Іспанії. У переможному сезоні захисник виходив на поле 12 разів.