live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: ми вступили у час затяжного конфлікту з Росією


фото: radiosvoboda
Рахунок вже йде на роки. А може піти на десятиліття.

Спеціальний представник президента США Курт Волкер прибув на Донбас, щоб оцінити ситуацію в регіоні. Про те, коли і за яких обставин може пройти зустріч Волкера з російським представником по українській кризі Владиславом Сурковим, як і раніше, нічого не відомо.

Більш того, не відомо чи залишиться взагалі Сурков на посаді помічника президента Росії. Цілком можливо, що у Волкера буде новий партнер по переговорах. Якщо тільки взагалі новий партнер буде ці переговори вести. Тому що поки що російська сторона демонструє очевидне небажання про щось розмовляти з американським представником. І Волкеру за відсутності переговорного процесу доводиться швидше імітувати активність. Це дійсно непросто - вести переговори з тінню.

І переговори з тінню - це аж ніяк не проблема тільки Курта Волкера. Зустріч керівників Німеччини, Франції та України без президента Росії - теж своєрідні переговори з тінню. Тому що для того, щоб "нормандський формат" працював, важливою є присутність в цьому форматі президента Росії. Тому що для досягнення результату російсько-американських консультацій по Донбасу необхідно, щоб ці консультації хоча б відбувалися.

Але і це не гарантує успіху. Має рацію колишній американський дипломат Майкл Карпентер, який вважає, що той же Сурков імітував переговори, коли зустрічався з Волкером. А до цього - коли зустрічався з Нуланд. Новий етап у розвитку донбаської кризи полягає в тому, що Росія просто більше не хоче нічого імітувати. Кремль втратив інтерес до імітації консультацій по Донбасу, у нього багато інших полігонів для імітації - від Ірану до Сирії. І грати на цих дошках сьогодні Путіну набагато цікавіше. А Донбас - нехай собі тліє, нехай знищує Україну.

Висновок з цього дуже простий. Нам необхідно і далі підтримувати діалог з США і Європою по Донбасу. Нам необхідно наполягати на продовженні тиску на Росію. Нам необхідно модернізувати армію і наполягати на постачанні сучасного озброєння.

Але одночасно потрібно розуміти, що ми вступили в час затяжного конфлікту з Російською Федерацією. Рахунок вже йде на роки. А може піти на десятиліття.

новини партнерів

22 липня, 2018 неділя

21 липня, 2018 субота

22 липня, 2018 неділя

21 липня, 2018 субота

20 липня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати